1-8.11.2020 – Różaniec do Granic Nieba

Drodzy Parafianie, Sympatycy Parafii św. Józefa Kalasancjusza.

Zapraszamy Was do udziału w Różańcu do Granic Nieba. Można to zrobić indywidualnie, w rodzinach, we wspólnotach. W naszej Parafii będziemy się modlić w dniach od 1 do 8 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Modlitwa będzie transmitowana on-line.

Poniżej informacje.

 

Szanowni Państwo,

Trzy lata temu, 7 października 2017 roku, udaliśmy się na granice Polski z różańcami w ręku. Było nas wtedy, razem, milion Polaków.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już za nieco ponad 3 tygodnie, w dniach 1-8 listopada, spotkamy się jeszcze raz, tym razem na… Różańcu Do Granic Nieba.

Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny.

Różaniec do Granic Nieba jest apelem skierowanym do wszystkich Polaków: „Weź udział w wielkiej modlitwie i przyjmij dziecko nienarodzone do rodziny.”

To duchowy program, który składa się z dwóch różnych elementów: 1. dla parafii oraz 2. dla osób indywidualnych i rodzin.

 

  1. W kościołach, które zdecydują się dołączyć do akcji, przez całą Oktawę Wszystkich Świętych będzie się odbywało nabożeństwo pokutne.

Jego charakter będzie zależał od indywidualnego rozeznania Księdza Proboszcza. My proponujemy odmawianie różańca, od jednej do czterech części dziennie, ale można też dodać np. Adorację, katechezę, dodatkową modlitwę, zaprosić Parafian na Eucharystię.

Każdego dnia odmawiana też będzie modlitwa pokutna, która powstała specjalnie na to wydarzenie.

Wspólną intencją nabożeństw w całej Polsce będzie prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych – tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych;  oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju.

 

  1. Oprócz tego każdy (indywidualnie lub rodzinnie) będzie zaproszony, by udać się na grób rodzinny i odmówić tam specjalną modlitwę (lub uczynić to w innym wybranym przez siebie miejscu, np. w domu).

W modlitwie będziemy wołać do Boga, by śmierć nie miała już dostępu do naszej rodziny; oraz prosić dzieci nienarodzone o wybaczenie i modlitwę za nas.

Modlitwa będzie aktem świadomego włączenia dzieci nienarodzonych do wspólnoty rodzinnej. Tych, którym nie było dane przyjść na świat w całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia.

Tak przedstawiają się główne cele i program Różańca do Granic Nieba.

[…]

Z Panem Bogiem!

Organizatorzy Różańca do Granic

 

Schemat modlitwy – po pobrania https://www.rozaniecdogranic.pl/do-pobrania

https://www.rozaniecdogranic.pl/materialy/do-pobrania/Rozaniec_Do_Granic_Nieba_modlitwa_z_grafika.pdf