10.10.2020 – 20 Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

My, Pijarzy, bardzo cieszymy się, że trafiłeś właśnie tutaj. To znaczy, że szukasz czegoś więcej… A zatem pozwól nam przedstawić Ci krótko wydarzenie, jakim jest tegoroczne 20. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które odbędzie się w sobotę 10 października 2020 roku w kościele św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój”.
Do tej pory młodzież z pijarskich szkół, parafii, duszpasterstw z całej Polski (i nie tylko) przybywała na weekendowe spotkanie do Krakowa. W tym roku ze względu na panującą sytuację SMP odbywa się lokalnie w każdej pijarskiej placówce, jednak za pośrednictwem łączy internetowych poczujemy ducha wspólnoty ze środowiskami pijarskimi z innych części Polski.

Co znajdziecie w tegorocznym SMP?
Spotykamy się o godz. 9.00 w auli pod kościołem św. Józefa Kalasancjusza, gdzie będziemy z niecierpliwością oczekiwać na rozpoczęcie tego ważnego wydarzenia. Następnie wysłuchamy inspirującej konferencji i spotkamy się ze sobą w mniejszych grupach. Chcemy Was zabrać na „wyprawę otwartych oczu”, dlatego można pomyśleć o założeniu wygodnego obuwia. Najważniejszy punkt całego dnia to Eucharystia, do której będziemy starali się przygotowywać od samego rana. Nie zabraknie czasu na wspólną zabawę oraz jedzone 😊 Nasze spotkanie z Wami planujemy zakończyć o 21.00.

Jakie są warunki uczestnictwa?
1) Prosimy, byś jak najszybciej potwierdził swój udział w SMP, wypełniając formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/DxcCDWWbXRKmJniB9
2) Jeśli jesteś jeszcze niepełnoletni: pamiętaj, abyś na Spotkanie przyniósł wydrukowaną i wypełnioną przez rodziców (opiekunów) pisemną zgodę na Twój udział w SMP (ZGODA)
3) Koszt zapewnienia Wam wszystkiego, co najlepsze, wynosi 10 zł od osoby. Jeśli byłbyś w stanie wesprzeć nasze wydarzenie taką kwotą, bylibyśmy Ci bardzo wdzięczni, jednak nie jest ona wymagana, by w pełni uczestniczyć w SMP.

Mamy gorącą nadzieję, że będziemy mogli zobaczyć się razem w zdrowiu i radości już 10 października 😊