11.01.2020 – Sesja formacyjna wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

W dniu 11.01. 2020r. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca jak co roku wzięła udział w Sesji formacyjnej. Tym razem spotkanie miało miejsce w przy Parafii Świętego Antoniego w Lublinie. Naszą Wspólnotę reprezentowała grupa 24 osób.  Wszyscy biorący udział w konferencjach mogli zapoznać się z istotą słuchania Słowa Bożego.

Trwanie w jedności z Bogiem ma dla naszej Wspólnoty bardzo duże znaczenie. Codziennie w ramach formacji rozważamy fragment Pisma Świętego i dobrowolnie uczestniczymy w liturgii eucharystycznej. Moc Słowa jest niepojęta, lecz skąd mamy mieć pewność, że mówi do nas Bóg. Na te i inne pytania starały się na odpowiedzieć prowadzące konferencje: Aneta Stanuch i Ewa Adamowicz. Wszyscy Przyjaciele Oblubieńca bardzo intensywnie i z należytą uwagą słuchali omawianych treści. Tematy były bardzo absorbujące i nikogo nie zniechęcały przeciwności, czy zmęczenie. Przedstawiony obraz Boga jako Osoby otwartej na dialog i przemawiającego na różne sposoby i w stosownym czasie był bardzo nowatorski, ale także niezmiernie bliski człowiekowi.  Wśród poruszanych wątków, dowiedzieliśmy się jakie pytania, są miłe Panu Bogu. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co czuje Stwórca, czy też bardziej pochłaniał Cię egoizm?

Wśród lekcji słuchania nie mogło zabraknąć także Boga przemawiającego we Mszy Świętej i pod postaciami eucharystycznymi, a także w naszych braciach i siostrach zrzeszonych w ramach prowincji lubelskiej.

Anna Kołodziej