19.05.2019 r. – Uroczystość I Komunii Świętej

PODZIĘKOWANIA…

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże” (Mk 10,14). 19 maja na mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym 26 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej . I Komunia Święta to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Do tej wyjątkowej chwili dzieci przygotowały się przez cały rok. Na Eucharystii licznie zgromadzili się rodzice oraz krewni i znajomi dzieci pierwszokomunijnych. W poniedziałek rozpoczął się  rozpoczął w naszej parafii tzw. Biały Tydzień, w czasie którego dzieci każdego dnia w komunijnych strojach przybywały na popołudniową Mszę Świętą i nabożeństwo majowe.  Polecajmy dzieci modlitwie, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z nim przez życie.

Już teraz z całego serca dziękuję i składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w tak ważne wydarzenie w naszej parafii.

Duszpasterze

Oto wspomnienia niektórych dzieci:

Na  pierwszej mojej Komunii  Świętej czułem tremę. Kiedy po raz pierwszy przyjąłem Ciało i krew Jezusa. Czułem szczęście i radość. Cieszyłem się, że z innymi przyjąłem Ciało i Krew naszego Pana Jezusa Chrystusa . Postanowiłem że co miesiąc w każdy piątek pójdę do spowiedzi. Bardzo się z tego cieszę. Już rozpoczęliśmy biały tydzień i codziennie przychodzimy do kościoła na nabożeństwo majowe. Do  pierwszej  Komunii  Św. przygotowywali nas „ciocia” Agata, „wujek” Damian i ojciec Bartek.   Dziękuję.

                                                                                    Filip

 

W dniu Pierwszej  Komunii św. wszystko było wyjątkowe: mój ubiór, wystrój kościoła, przyjęcie, prezenty, rodzina zgromadzona przy wspólnym stole i wiele innych rzeczy. Ale nic z tych rzeczy nie może się równać z faktem, że tego dnia po raz pierwszy przyjęłam Ciało i Krew Jezusa. Warto było ponieść trudy przygotowań: naukę modlitw, udział w próbach, pierwsza spowiedź św. Z każdym dniem, z każdą rozmową z mamą, babcią, księdzem dociera do mnie jak wielkie jest to szczęście i wyróżnienie móc mieć Pana Jezusa w sercu.

 

Natasza