1-7.07.2019 – PYM

WAKACYJNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY PIJARSKIEJ

NITRA (Słowacja)

1-7 lipca 2019 r.

Co? Gdzie? Kiedy?

PYM2019 to międzynarodowe spotkanie MŁODZIEŻY PIJARSKIEJ, będące wydarzeniem inspirującym młodych do życia pełnego chrześcijańskiej radości, inspirującym do działania: odkrywania i realizowania powołania.

PYM2019 to wydarzenie, któremu patronuje św. Józef Kalasancjusz.

Hasło tegorocznego PYMu jest zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije!” J 7,37b.

PYM2019 będzie miało miejsce w Nitrze na Słowacji od 1 do 7 lipca 2019.

 

Dla kogo propozycja?

PYM2019 kierujemy do młodzieży w wieku licealnym i starszej – dziewczyn i chłopaków zaangażowanych w życie pijarskich dzieł (szkół, parafii, świetlic…) Spodziewamy się, że w spotkaniu weźmie udział ok. 300 młodych ludzi z Austrii, Białorusi, Czech, Węgier, Włoch, Polski, Rumunii, Słowacji i Hiszpanii.

 

Rozpoczęcie, dojazd i zakończenie

Rozpoczęcie tegorocznego PYMu w poniedziałek 1 lipca wieczorem. Pierwszymi punktami będą: kolacja i spotkanie integracyjne. Dojazd do Nitry organizowany jest z Rzeszowa.

 

Koszt – 250PLN i 75EURO

Kwota ta uwzględnia koszty przejazdu: Rzeszów – Nitra – Rzeszów, wyżywienie, wycieczki. Zawsze istnieje możliwość zwrócenia się z prośba o dofinansowanie wyjazdu. Najważniejsze jest byś miał możliwość przyjazdu i by koszty nie były dla Ciebie przeszkodą.

 

Warunki pobytu i program

Zakwaterowanie i wyżywienie zapewni szkoła pijarska w Nitrze.

Adres placówki: Piaristická spojená škola sv. Jozefa Kalazanského; Piaristická 6, Nitra (Słowacja)

W programie PYM2019 znajdziesz coś dla ducha (Msza św., modlitewne czuwania, warsztaty, konferencje
i spotkania) i coś dla ciała (wypoczynek nad Balatonem, rozgrywki sportowe, wiele zabawy i radości).

Co zabrać?

Na PYM2019 należy zabrać: dokument tożsamości (paszport bądź dowód osobisty) oraz legitymację szkolną, legitymację EKUZ, rzeczy osobiste, jeśli jesteś lektorem: komżę lub albę, instrumenty muzyczne – jeżeli na jakimś grasz, notatnik, wygodne buty na spacery, obuwie zamienne, strój sportowy i kąpielowy. Zabieramy materac/karimata oraz śpiwór – to wszystko w wygodnych i przestronnych salach lekcyjnych sprawi podniesienie komfortu wypoczynku.

Zgłoszenia

Do pobrania Karta uczestnika, którą należy wypełnić i przynieść wraz z zaliczką 100zł do o.Łukasza Adamusiaka SchP.