21.09.2019 – Przyjaciele Oblubieńca – Warsztaty psychologiczne

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca rozpoczęła kolejny rok formacyjny. W ramach pracy nad sobą i doskonalenia własnej osoby, członkowie Wspólnoty z Rzeszowa 21.09. 2019 wzięli udział w warsztatach psychologicznych. Zajęcia odbyły się na terenie parafii Ojców Pijarów w Rzeszowie.

Biorąc w nich udział niczym Zacheusz mogliśmy zobaczyć, co jest w przeszkodą, która nie pozwala ujrzeć nam Jezusa. Odczytany fragment z Ewangelii Św. Łukasza (Łk 19, 1-10) uświadomił nam nasze ograniczenia.

Profesjonalne podejście głoszących animatorek wraz z mocą Ducha Świętego pozwoliło zobaczyć nas samych w świetle prawdy, tak jak widzi nas Bóg. W naszej ludzkiej niedoskonałości nigdy nie będziemy idealni, lecz dla Boga jesteśmy wciąż piękni i kocha nas bez względu na wszystko. Mimo tak wielu niedociągnięć i słabości naszym celem jest niebo.

Charyzmatyczne prowadzące z Lublina powodowały, że tego dnia humor dopisywał wszystkim Przyjaciołom Oblubieńca. Niektóre ćwiczenia miały formę zabawy. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć czym cechują się poszczególne temperamenty i zrozumieć jak bardzo wszyscy potrzebujemy różnorodności. To właśnie dzięki niej stajemy się bogatsi i uzupełniamy siebie nawzajem. Poprzez zespołowość składających się z poszczególnych charakterów możemy tworzyć jedność i motywować się wzajemnie i osiągać konkretne rezultaty.

Istotą tych zajęć było poznanie własnego potencjału, który może być zadysponowany na potrzeby Wspólnoty i budowanie jedności w grupie.

I nawet te trudne emocje, wspomnienia, emocje, czy niełatwe decyzje udało się pokonać wraz z pomocą pań psycholog.

To, co nas zgromadziło tak licznie w ten sobotni poranek, to pragnienie zmian. Współpracując z łaską Bożą uda się osiągnąć wszystko. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.