15.12.2019 – Kiermasz Świąteczny wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

Plany powstania nowego Centrum Formacyjnego wywołała wielkie poruszenie u Przyjaciół Oblubieńca. Jak Abraham mieliśmy pójść w ciemno. Wspólnota z Regionu przemysko-rzeszowskiego ochoczo odpowiedziała na ten apel i włączyła się we wsparcie finansowe, a także szukała okazji na pozyskanie środków pieniężnych.
W tym celu zorganizowany został kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Takie zdarzenia miały miejsce podczas kursu Emaus w Rzeszowie w dniach 06.-08.12 2019r. w Szkole Ojców Pijarów oraz przy Parafii Św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie 15.12.2019r. Oba terminy była szansą, aby zobaczyć zaangażowanie, pasje i talenty włożone w budowę Centrum. Przepiękne obrazy olejne na płótnie wykonane przez Grzegorza ze Wspólnoty w Sanoku zachwycały uczestników kursu. Wspólny cel integrował wszystkich Przyjaciół Oblubieńca. Te większe i mniejsze rękodzieła wyrażały żywe świadectwo wiary.
Kolorowe anioły, orzechy z ekologicznych upraw łupane i przygotowane w gronie Wspólnoty, materiały zakupione po kosztach i inne wyrzeczenia są najlepszym podsumowaniem włożonego trudu na rzecz Centrum Formacyjnego.
Łącznie udało się zebrać 2530 zł. Największym skarbem są jednak entuzjastyczni i oddani Przyjaciele Oblubieńca, gotowi służyć Panu. I chwała im za to.