3.10.2020 – Domowy Kościół – Zakończenie etapu „pilotażu”

W minioną sobotę, 3 października 2020 roku, nasz krąg rodzin Domowego Kościoła – trzeci przy parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie, obchodził uroczystość zakończenia etapu pilotowania i rozpoczęcia kolejnego etapu formacji. Towarzyszyły nam pary z pozostałych kręgów parafii oraz Beata z pary rejonowej. Wydarzenie to rozpoczęliśmy Eucharystią pod przewodnictwem naszego moderatora – Ojca Łukasza. Członkowie naszego kręgu wraz z parą pilotującą zapewnili oprawę Mszy Świętej a Ojciec Łukasz wygłosił krótką homilię. Istotnym punktem tej uroczystości było głośne wyrażenie przez każde małżeństwo „pragnienia włączenia się do Domowego Kościoła i formowania się według zasad Ruchu Światło – Życie” oraz otrzymanie zapalonej świecy z rąk Beaty. Symbolicznymi bukietami kwiatów wręczonymi naszej parze pilotującej – Dorotce i Jackowi oraz Ojcu Łukaszowi podziękowaliśmy za etap pilotowania – wprowadzenie nas do Domowego Kościoła, świadectwo wiary, zawsze otwarte dla nas serce i dom, zaangażowanie, prowadzenie spraw organizacyjnych naszego kręgu… Na mniej formalnej części uroczystości – agapie „przy kawie i ciastku” wspominaliśmy kończące się dwa lata formacji.

W tym momencie rozpoczął się nowy etap formacji naszego kręgu – praca samodzielna mająca na celu kształtowanie naszego życia zgodnie z zasadami Domowego Kościoła. Za pracę formacyjną kręgu, jego życie duchowe i przebieg comiesięcznych spotkań formacyjno – modlitewnych od tej chwili odpowiada para animatorska wybrana przez Dorotę i Jacka spośród małżeństw kręgu, oraz nasz opiekun duchowy – Ojciec Łukasz. Warto też dodać, że etap ten rozpoczynamy przyjęciem do naszego kręgu nowego małżeństwa.

Cieszymy się z podjęcia decyzji o przyłączeniu się do Domowego Kościoła. Podczas spotkań i później realizując zobowiązania możemy lepiej poznawać Boga. Chcemy bardziej Go kochać i lepiej Mu służyć. W codziennym życiu osobistym i rodzinnym chcemy dążyć do świętości. Chcemy również tworzyć szczęśliwą, chrześcijańską i kochającą się rodzinę. Dzięki formacji jesteśmy tego bardziej świadomi i łatwiej nam jest pracować nad sobą i naszym małżeństwem. W kręgu spotykamy się z małżeństwami, które tak jak my chcą wzrastać w wierze oraz z kapłanem, który towarzyszy nam w tej drodze. Zawsze z niecierpliwością czekamy na comiesięczne spotkanie, które odbywa się w atmosferze przyjaźni i modlitwy.

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 9:30 w naszej parafii odbywa się Msza Święta z udziałem kręgów Domowego Kościoła, po której spotykamy się „na kawie i ciastku”. Gorąco zachęcamy wszystkich do dołączenia do tej wspólnoty.

Ewa i Grzegorz

 

Jest to dla nas wspólna droga, która uczy nas jak stawać się coraz lepszym małżonkiem, rodzicem, a przede wszystkim dzieckiem Boga.. Krąg, który tworzymy, jest miejscem, gdzie możemy czuć się swobodni w swoich niedoskonałościach, nie tylko dzięki wspólnym wartościom, które wyznajemy, ale przede wszystkim dzięki wielkiej mocy, jaką niesie za sobą wspólna modlitwa.

Marysia i Michał