30.03-01.04.2020 Internetowe Rekolekcje Wielkopostne

Drodzy Parafianie,

Nasza sytuacja w kraju spowodowała, że wiele spraw, wydarzeń zostało ograniczone lub zatrzymane. Musimy się dostosować do różnych wymagań, koniecznych, aby zachować zdrowie i nie ulec panice. Od dawna nie było takiej sytuacji, że jeden wirus zatrzymał cały naród: naszą pracę, naukę, wypoczynek…..

Koronawirus pokazuje, że wszyscy jesteśmy narażeni i płyniemy tą samą łodzią. Wirus spowodował, że z dnia na dzień przestało się liczyć konto, wykształcenie, super zdrowie, plany na święta, długi weekend majowy. Każdy się obawia: dziecko, młody człowiek, ksiądz, lekarz. W obecnej sytuacji Bóg pokazuje, że jesteśmy równi. Nie ma lepszego ani gorszego.

Dziś najlepszym antidotum na koronawirusa jest mocna relacja z Żywym Bogiem i bycie mądrym.

Drodzy Parafianie,

Obecna sytuacja pokazuje, że my jako kapłani stawiamy sobie takie same pytania jak i Wy: kiedy to się skończy? Jak odczytać całą tę sytuację? Jak będą wyglądały święta wielkanocne?

Nie mamy możliwości spotkać się z Wami, porozmawiać i podać rękę. Dlatego chcemy zaproponować Wam rekolekcje drogą internetową, by pokazać, że jesteśmy z Wami. Chcemy być w Waszych domach i sercach. Wysłuchajcie tych rekolekcji, które są przygotowane z potrzeby naszego serca, są słowem Waszych duszpasterzy dla Was.

Będą się pojawiać o godzinie 20.00 przez trzy kolejne dni – od poniedziałku 30 marca do środy 1 kwietnia.

Jeśli coś Was dotknęło, zastanowiło w tych rekolekcjach, to podzielcie się i napiszcie na naszego maila. Wystarczy kilka zdań. To będzie nasz wspólny dialog. Pokażmy, że pomimo obaw, nie mogąc być w kościele, umiemy być razem, że nie zatraciliśmy daru rozmawiania ze sobą. Dziękujemy Wam z serca.

Prosimy, abyście o godzinie 20.00 obejrzeli razem naszą transmisję i wysłuchali jako wspólnota parafialna św. Józefa Kalasancjusza.

Rekolekcje poprowadzą:

  • pierwszy dzień: 30 III – „Chłopiec z Biedronki” – o. Dariusz SP
  • drugi dzień: 31 III – „Odczarowany Karmel” – m. Renata (Przeorysza Klasztoru Sióstr Karmelitanek)
  • trzeci dzień: – 01 IV o. Paweł SP

o.Dariusz SP