4-6.10.2019 – VI Święto Laikatu Pijarskiego

W dniach 4-6 października w Licheniu odbyło się VI Święto Laikatu Pijarskiego, które przebiegało pod hasłem: W mocy Ducha Świętego. Spotkanie zgromadziło ok. 120 osób związanych z dziełami pijarskimi tworzonymi przy placówkach i parafiach z całej Prowincji, z Centrów Kultury Calasanz, stowarzyszeń czy Bractwa Szkół Pobożnych, które wspierają działania pijarów z placówek z Jeleniej Góry, Krakowa, Katowic, Poznania, Bolesławca, Bolszewa, Rzeszowa, Elbląga, Warszawy, Łowicza w tym siostry pijarki z Krakowa i Rzeszowa.

Zauważając pracę współpracowników działających w parafiach, placówkach, instytucjach Polska Prowincja ustanowiła Dyplom oraz statuetkę Kalasancjusz z dzieckiem. Jest ona stworzona z myślą o wszystkich pracownikach, nie tylko nauczycielach, którzy działają co najmniej 10 lat przy dziełach pijarskich, wspierają i realizują założenia związane z ich charyzmatem.

za www.pijarzy.pl

Cała relacja ze Święta https://www.pijarzy.pl/news,3271.html

 

Podczas tegorocznego VI Święta Laikatu Pijarskiego statuetkę Kalasancjusz z dzieckiem otrzymały z Rzeszowa Panie: Marta Pado, Ewa Dziedzic, Elżbieta Tarnawska i Agnieszka Rycko.

Gratulujemy!

Dziękujemy wyróżnionym Paniom za lata współpracy i, przy okazji, dziękujemy Wam wszystkim, Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii, za Wasze zaangażowanie w budowanie Wspólnoty Parafialnej.

Fot. I. Witowicz