5 edycja Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie

„Mały gest, wielka radość” – pod taki hasłem w najbliższą niedzielę w trzech rzeszowskich kościołach wystartuje akcja „Podaruj…” Po mału dobiegają końca ponda miesięczne przygotowywania do zbiórki.

Dokładnie 5 lat temu decydując się na organizację pierwszej edycji Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie poszukiwaliśmy sponsorów, darczyńców, aby móc sfinansować kolację wigilijną oraz wkład do paczek świątecznych dla osób potrzebujących zaproszonych do udziału w Opłatku Maltańskim. Bardzo często nasze pisma pozostawały bez odzewu. Problemem było i nadal jest uzyskanie środków finansowych, dlatego też w naszych głowach narodził się pomysł organizacji zbiórek podarunków w kościele przy którym działamy oraz artykułów spożywczych w rzeszowskich sklepach. W tym roku przy organizacji zbiórek artykułów spożywczych w sklepach wspierają nas i pomagają uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

Poza artykułami spożywczymi potrzebujemy również zabawek, artykułów szkolnych, ubranek do paczek świątecznych dla dzieci i młodzieży, która bierze udział w Opłatku Maltańskim. Świetnym pomysłem okazała się akcja Podaruj, która premierę swoją miała 5 lat temu w Parafii przy której działamy pw. Matki Bożej Królowej Polski. Akcja ta polega na tym, że robimy papierowe „robótki” w środku znajduje się karteczka z prośbą o zakup potrzebnych rzeczy do paczek. Są to na przykład: artykuły szkolne, zabawki, ubranka, kosmetyki, słodycze.

W tym roku akcja „Podaruj…” odbywa się pod hasłem „Mały gest, wielka radość”. Dla nas może to być mały gest, zakup wskazanej lub innej rzeczy do paczki świątecznej dla dziecka, czy osoby starszej, a dla ludzi, którzy w grudniu otrzymają paczki od Św. Mikołaja to ogromna radość i uśmiech. W tym roku robimy pudełeczka. Zakupione dary można składać do kosza znajdującego się w kościele w którym prowadzona jest akcja.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród parafian i wiernych. Do akcji tej chętnie włączają się inne kościoły z Rzeszowa. W tym roku do akcji włączy się kolejna parafia w Rzeszowie – Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie! Od 3 listopada pudełeczka będą dostępne do zabrania w kościołach: Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie, Parafia pw. Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie oraz Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie.

Dzięki naszej „artystycznej” pracy i ofiarności wielu anonimowych darczyńców możemy już po raz 5 w Rzeszowie podjąć się organizacji Opłatka Maltańskiego oraz przygotować paczki świąteczne.

Zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj…”

 

Małgorzata Pelc