5 kwietnia 2019 r. – Misterium Drogi Miłości

Bóg tak ukochał świat, że Syna Swego dał

 

Idąc Drogą Miłości, wpatrujemy się w Tego, który postanowił oddać swoje życie za nas. Nie sposób wyrazić, jaki ogrom cierpienia przyjął. Został niesłusznie oskarżony, rozwarli na Niego usta niecne i podstępne, a on odpowiedział czymś najwspanialszym – Miłością. Poświęcił się dla nas, był „przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy”.

Dlaczego zdecydował o tym, że umrze śmiercią krzyżową? Tak po prostu – z Miłości. Możemy odpowiedzieć na jego zaproszenie, przyjąć je, jak jawnogrzesznica lub Jair, okazać naszą miłość Zbawicielowi. Wszystko wydaje się takie proste, dlaczego więc tak mało w nas zdecydowania, aby okazać jak bardzo Go kochamy? Dlaczego brakuje nam odwagi Matki, która zawsze wierzy, choć my czasem przestajemy ufać w nasze zdolności? Czemu nie mamy w sobie chęci, aby podejść i tak po prostu pokazać naszą Miłość? Dlaczego nie wybiegniemy z tłumu, często obojętnego? Nagrodą za szukanie oblicza Jego Miłości, jest On sam, który zawsze przychodzi nam z pomocą. Gdy my sami nie widzimy w sobie żadnej wartości, okrywa nas swoją Miłością bez granic. Nie ma dla Niego znaczenia nasza przeszłość. Z dnia na dzień czyni nas piękniejszymi, dając obietnicę, że nigdy o nas nie zapomni. Śmierć na krzyżu jest tego dowodem. „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. Taką wartość mamy w Jego oczach.

Na Drodze Miłości stajemy przed dylematem: Co wybrać? Nikt nie podejmie za nas decyzji. Odpowiemy Miłością czy uciekniemy od Niej, tak jak zrobił to młodzieniec? Wybór należy do nas. Bracie, Siostro, odważysz się pójść za Miłością?

ATMOSFERA

 

Obsada Misterium:

Aleksandra Bazan, Patryk Cyran, Adrianna Dziedzic, Iza Fudali, Gabriela Grzywacz, Martyna Lelek, Andrzej Maciocha, Wojciech Niemiec, Dominik Pyjor, Łucja Stachyra, Łukasz Stachyra, Tomasz Stachyra, Dawid Stawicki, Jakub Tyzak, Zuzanna Wąsacz

 

Chór:

Wojciech Bukała, Konrad Jaworek, Julia Różańska, Aleksandra Turek, Gabriela Twardak, Kinga Ulak, Karol Wojnicki, Filip Wziątka

 

Obsługa techniczna:

Michał Kula, Jakub Tarnawski, Kacper Wilk

 

 
Failed to get data. Error:
Invalid album ID.