8.03.2020 – „Wymarzona przez Boga” – spektakl na rzecz Promocji Kobiety na Kubie

Szanowni Państwo!
W dniu 08.03 o godz. 19.00 odbędzie się spektakl charytatywny na rzecz projektu Promocji Kobiet na Kubie. Dlaczego potrzebne jest wsparcie? Wyjaśniamy poniżej.
Instytut Córek Maryi – Zgromadzenie Sióstr Pijarek kontynuuje dzieło zapoczątkowane przez Założycielkę – św. Paulę Montal – realizując swoje posłannictwo w 21 krajach. Nie wszędzie siostry pijarki mogą swobodnie wprowadzać edukację katolicką w szkołach. Jednym z krajów, gdzie zabroniona jest działalność szkół katolickich jest Kuba. Mimo tych przeciwności Siostry spełniają tam pierwotne pragnienie Pauli Montal zawarte w słowach: “Ratować Rodziny, ucząc dziewczęta świętej bojaźni Bożej”. W ramach realizacji projektu Promocji Kobiety na Kubie, nadzorowanego przez Instytut Córek Maryi, Pijarki organizują spotkania edukacyjne dla kobiet: kursy krawiectwa, kursy języka angielskiego, a także prowadzą działalność misyjną. Życie na Kubie nie jest wysłane luksusem, ale największym problemem jest bieda duchowa: kryzys rodziny, uprzedmiotowienie kobiety, brak religijnych wartości wypartych przez polityczną ideologię. Pijarki, idąc śladami św. Pauli Montal, przeciwdziałają tym duchowym dramatom.
Poprzez zbiórkę pieniędzy wśród widzów po spektaklu “Wymarzona przez Boga”, chcielibyśmy konkretnie wesprzeć trud i pracę Pijarek pracujących na Kubie, aby “Boży Majestat mógł być uwielbiony przez czułe serca kobiet” także na Kubie!
Jeśli by ktoś z Was już dzisiaj chciał wpłacić przelewem pieniądze, to podajemy wszelkie potrzebne dane:
„INSTYTUT CÓREK MARYI SIÓSTR SZKÓŁ POBOŻNYCH DOM ZAKONNY
UL. XX PIJARÓW 7
31-466 KRAKÓW, POLSKA
Nr konta: 57160010131843388760000001
Tytułem: Promocja Kobiet na Kubie”
Każdy malutki grosik ma wielkie znaczenie!