02.04.2023 – DRZEWO ŻYCIA | zaproszenie do Wojewódzkiego Domu Kultury

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie w Niedzielę Palmową – 2 kwietnia – na szczególne wydarzenie. Tego dnia chcemy razem popatrzeć na Drzewo Życia z perspektywy różnych środków artystycznych.

O godz. 17:00 zapraszamy Was na konferencję o. Eugeniusza Grzywacza, podczas której postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie: jak patrzeć na krzyż? Czy widzieć w nim narzędzie śmierci czy może drzewo rodzące życiodajne owoce? Wiele wskazówek na ten temat zostawiali nam przez wieki artyści swoich dziełach. Dlatego O. Eugeniusz, historyk sztuki i pijar, poprowadzi nas przez meandry ikonografii chrześcijańskiej, by odszukać drogę do właściwej interpretacji tego szczególnego znaku.

O godz. 17:40 chcemy zaprosić Was raz jeszcze na spektakl pt. „Drzewo Życia”, który przedstawia duchowe doświadczenia sześciu bohaterów Misterium Pasyjnego. Bohaterów, którym Ewangeliści poświęcają nieraz kilka zdawkowych zdań. Jednak każda z postaci przeżyła ostatnie godziny Jezusa na własny, poruszający sposób, zakorzeniając swoje doświadczenia w Drzewie Krzyża. W Drzewie Życia.

Podzielcie się tą informacją z innymi. Zaproście na to wydarzenie Waszych Przyjaciół i Rodzinę. Będzie nam miło, jeśli razem z nami spędzicie Niedzielę Palmową w zadumie nad męką i śmiercią Jezusa Chrystusa.