NOWICJAT 2018/2019

PIJARZY RZESZÓW

NOWICJAT 2018/2019

Wojciech Józefek

 

Pochodzę z Poznania. Urodziłem się 14.01.1998r. Uczyłem się w liceum Pijarów w Poznaniu, jestem tegorocznym absolwentem i zdałem maturę. Byłem 10 lat ministrantem potem lektorem i harcerzem. Moje hobby to fotografia, rysowanie, pisanie, bieganie i rower.

 

W szkole Pijarów jeździłem na wiele wyjazdów i rekolekcji i udzielałem się w akcje prowadzone przez szkołę, bardzo mi się to wszystko podobało. Podejście do wychowania i nauczania młodych ludzi i miła atmosfera wszystko to miało też wpływ na mój wybór wstąpienia do Zakonu Pijarów.

 Jakub Urbaniak

 

Pochodzę z małej wsi 10 kilometrów od Sochaczewa w diecezji łowickiej. Uczęszczałem do pijarskiego gimnazjum i liceum w Łowiczu, gdzie w tym roku zdałem maturę. W szkole poznałem charyzmat Zakonu Szkół Pobożnych i dzięki temu oraz dzięki formacji w Ruchu Światło-Życie postanowiłem rozeznawać swoje powołanie właśnie w zakonie pijarów. Interesuję się literaturą, szczególnie fantasy, grami fabularnymi i planszowymi oraz historią.

 

Od pewnego czasu marzyłem o byciu nauczycielem historii, o pracy z dziećmi i młodzieżą i pogłębianiu mojej relacji z Bogiem, do czego warunki stwarzają pijarzy.

Dominik Zmarz

 

Pochodzę z Naramy, małej miejscowości niedaleko Krakowa (choć już w diecezji kieleckiej). Moje zainteresowania to głównie: sport, historia, lotnictwo – z powodu ostatniego wybrałem profil lotniczy w XXIII LO w Krakowie, gdzie spotkałem pijarów.

 

To właśnie tam przeżyłem przemianę i mam nadzieję odkryłem powołanie dane mi od Boga. W decyzji utwierdzałem się po przez liczne rekolekcje, służenie jako lektor, a przede wszystkim współpraca z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w parafii pijarskiej na Wieczystej.

Marek Lehocky

 

Urodziłem się w Zlatých Moravciach w diecezji Nitrzańskiej. Całe życie mieszkałem w małej wsi Neverice w Zachodniej Słowacji. Formację wszechstronną odbyłem w Pijarskim Liceum im. św. Józefa Kalasancjusza w Nitrze.

 

Po niecałych dwóch latach w trzecim zakonie pijarskim poznałem bliżej życiorys naszego świętego ojca, i dzięki wielu osobom, którzy prowadzili mnie, zdecydowałem się go naśladować w jego służbie dzieciom i młodzieży według motta naszej szkoły: „Nie tylko rozumem ale i sercem”. Interesuję się sztuką oraz literaturą, która ma niesamowite miejsce w moim życiu. W swoim życiu też próbuję odkrywać piękno i to właśnie jest też jeden z powodów dla których tutaj jestem.