PIJARZY RZESZÓW

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.
 1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek świętych Aniołów Stróżów.
 3. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15 oraz od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem I piątku miesiąca) o godz. 19.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci i mło­dzieży z LSO oraz Małego Chóru Kalasancjusza; w piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 16.00. Chorych, którzy z racji pierwszego piątku pragną skorzystać z sakramentów św., prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej; w sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania w tym roku, a także bierzmowanych z ostatnich lat zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 6. Chętnych do służenia przy ołtarzu (od klasy 3 szkoły podstawowej) zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15.00.
 8. Rzeszowska Procesja Różańcowa odbędzie się w przyszłą niedzielę i rozpocznie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 9. Nasze pijarskie Wydawnictwo eSPe obchodzi 20. urodziny. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się kiermasz z urodzinowym 40% rabatem na wszystkie książki.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Lubaczowa, Radruża, Horyńca Zdroju i Nowin Horynieckich w środę 30 września. Wyjazd po Mszy św. o godz. 7.00. Koszt 60 zł (w tym: transport, ubezpieczenie, obiad, przewodnik).
 11. Zapraszamy także na wyjazd pielgrzymkowy do Łapsz Niżnych w dniach 16-18 października: wyjazd w piątek o godz. 10.00, Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o 13.30. W sobotę Sanktuarium MB na Krzeptówkach, Zakopane i termy. W niedzielę sanktuarium MB Podhala w Ludźmierzu, powrót ok. 18.00. Koszt 270 zł. Zapisy na obydwa wyjazdy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.
 1. Przeżywamy dzisiaj 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji ofiarami do puszek wspieramy katolickie Radio VIA. Z racji III niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.
 2. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na ostatni spektakl pod tytułem „Wymarzona przez Boga” – dzisiaj o godz. 19.00 w auli pod kościołem. W celu zachowania porządku związanego z ograniczeniem liczby miejsc na widowni i dostosowania się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spektaklu, pobierając bezpłatny bilet wstępu z zakrystii lub wypełniając odpowiedni formularz dostępny na stronie parafialnej.
 3. Także dzisiaj o godz. 18.00 w Parku Sybiraków rozpocznie się koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Będzie także transmisja w internecie. Ważne informacje na plakacie od strony Nowicjatu.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę wspomnienie św. Ojca Pio. 
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
 6. Zapraszamy na adorację uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodzin przynależących do Domowego Kościoła. Tego dnia przypada Dzień Migrantów i Uchodźców. Będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.
 8. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Lubaczowa, Radruża, Horyńca Zdroju i Nowin Horynieckich w środę 30 września. Wyjazd po Mszy św. o godz. 7.00. Koszt 60 zł (w tym transport, ubezpieczenie, obiad, przewodnik). Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Zapraszamy także na wyjazd pielgrzymkowy do Łapsz Niżnych w dniach 16-18 października. W programie: wyjazd w piątek o godz. 10.00. Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o 13.30, w sobotę: Sanktuarium MB na Krzeptówkach, Zakopane i termy, w niedzielę: sanktuarium MB Podhala w Ludźmierzu, powrót ok. 18.00. Koszt 270 zł.
 10. Akcja Katolicka naszej diecezji zachęca do poparcia inicjatywy zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Podpisy można złożyć przed kościołem.
 11. Kino „Zorza” zaprasza na film pt. „Wojtyła. Śledztwo”, który w nieco inny sposób opowiada o życiu naszego papieża.
XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.
 1. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na ostatnie spektakle o św. Pauli Montal pod tytułem „Wymarzona przez Boga”, które odbędą się dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w auli pod kościołem. W celu zachowania porządku związanego z ograniczeniem liczby miejsc na widowni i dostosowania się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spektaklach, pobierając bezpłatny bilet wstępu z zakrystii lub wypełniając odpowiedni formularz dostępny na stronie parafialnej.
 2. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w kaplicy Sióstr Karmelitanek. Msza św. u Sióstr o godz. 7.30.
 3. Zapraszamy na spotkanie ze Słowem Życia Ruchu Focolari, które odbędzie się jutro po wieczornej Mszy św. w kawiarence.
 4. W czwartek przypada kolejna rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie.
 5. W najbliższy piątek, w święto św. Stanisława Kostki, o godz. 18.00 ks. Bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania w naszej świątyni. Kandydatów zapraszamy jutro na dzień skupienia od godz. 18.00 do 20.00 (Eucharystia, konferencja, możliwość spowiedzi), a w środę na próbę w kościele o godz. 19.00.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00, natomiast uczniów z klas VII, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 15.00.
 7. Wznowiliśmy spotkania biblijne, na które zapraszamy w piątek o godz. 18.45.
 8. Z racji święta patrona młodzieży – św. Stanisława Kostki – na adorację uwielbienia w piątek o godz. 20.00 zapraszamy szczególnie młodzież. Chciejmy ten czas przeżyć jako Godzina dla Jezusa.
 9. Mały Chór Kalasancjusza zaprasza chętnych do śpiewania (dzieci i młodzież) na próbę w sobotę o godz. 10.00.
 10. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć katolickie Radio VIA. Będzie to także trzecia niedziela miesiąca, w którą przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła.
 11. W nowym roku szkolnym zapraszamy na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz. Tygodniowy plan zajęć umieszczony jest na facebooku Centrum. Wśród zajęć jest m.in. nauka j. angielskiego i j. hiszpańskiego. Informacje i zapisy u o. Mariusza Kożuchowskiego po każdej Mszy św. w zakrystii.
 12. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. można nabyć książkę ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 30 zł. Autor był ojcem duchownym oraz cenionym rekolekcjonistą, który zaginął w Alpach.
 13. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Śpiewak z ul. Anny Jagiellonki. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII na spotkanie we czwartek o godz. 19.00, natomiast uczniów z klas VII, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę 19 września o godz. 15.00.
 4. Wznawiamy spotkania biblijne, na które zapraszamy w piątek o godz. 18.45 oraz na adorację uwielbienia także w piątek o godz. 20.00.
 5. W sobotę, w uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej i święto tytularne naszego pijarskiego Zakonu – Najświętszego Imienia Maryi – nowicjusze Łukasz i Karol złożą pierwszą profesję zakonną podczas Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Witamy w naszej wspólnocie Martina ze Słowacji oraz Aleksandra i Piotra, którzy rozpoczynają roczny nowicjat. Wspierajmy ich naszą modlitwą.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Także w przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia książki ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 30 zł. Autor był ojcem duchownym oraz cenionym rekolekcjonistą, który zaginął w Alpach.
 7. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św. dla uczniów klas trzecich. Pierwsza Msza św. a następnie spotkanie dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w niedzielę, 13 września, o godz. 16.00. Ze względów organizacyjnych rodzice dzieci, które nie uczęszczają do szkoły pijarskiej, proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
 8. W nowym roku szkolnym zapraszamy na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz. Tygodniowy plan zajęć umieszczony jest na stronie internetowej parafii i na facebooku Centrum Kultury Calasanz. Informacje i zapisy u o. Mariusza Kożuchowskiego po każdej Mszy św. w zakrystii.
 9. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na ostatnie spektakle pod tytułem „Wymarzona przez Boga”, które odbędą się w niedziele 13 i 20 września, o godz. 19.00 w auli pod kościołem. W celu zachowania porządku związanego z ograniczeniem liczby miejsc na widowni i dostosowania się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa, prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spektaklach, pobierając bezpłatny bilet wstępu z zakrystii lub wypełniając odpowiedni formularz dostępny na stronie parafialnej.
 10. Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że w sobotę i niedzielę czyli 12 i 13 września przewiduje całkowite lub częściowe ograniczenie ruchu na kilku ulicach w centrum Rzeszowa oraz na terenie osiedli Słocina, Przybyszówka i Zalesie w związku z zaplanowanym wyścigiem kolarskim.
 11. W minionym tygodniu zmarł śp. Janusz Prusak z ul. Kujawskiej. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświet­nienia i przeżycia Odpustu parafialnego oraz poprzedzającego go Triduum.
 2. We wtorek, 1 września, podczas szkolnych Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Przypominamy o koniecz­ności zakrywania ust i nosa. Po Mszy św. uczniowie pijarskiej szkoły pod opieką nauczycieli, wychowawców i pracowników przejdą do budynku szkoły.
  Tego dnia, w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój dla całego świata. 
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci i mło­dzieży z LSO oraz z Małego Chóru Kalasancjusza;

  w piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 16.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej;
  w sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne. Powracamy także do sprawowania Mszy św. o godz. 15.00. W najbliższą niedzielę podczas tej Mszy św. zostaną wręczone krzyże kandydatom do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament w dniu 18 września.
  Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, 3 września, o  godz. 19.00.
  Zapraszamy także młodzież, która chciałaby być animatorami spotkań przygoto­wujących do bierzmowania w naszej parafii, na spotkanie w środę, 2 września, o godz. 19.00.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św. dla uczniów klas trzecich. Pierwsza Msza św. a następnie spotkanie dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w niedzielę, 13 września, o godz. 16.00. Ze względów organizacyjnych rodzice dzieci, które nie uczęszczają do szkoły pijarskiej, proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 6. W nowym roku szkolnym zapraszamy na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz. Informacje i zapisy u o. Mariusza Kożuchowskiego po każdej Mszy św. w zakrystii.
 7. Prosimy o modlitwę w intencji nowicjuszy i kandydatów do Nowicjatu, którzy w tym tygodniu rozpoczną rekolekcje. Uroczystość złożenia przez nowicjuszy pierwszych ślubów zakonnych odbędzie się 12 września o godz. 11.00.
XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r.
 1. Trwa Triduum przed uroczystością odpustową, które prowadzi O. Edward Kryściak. Jutro, w święto św. Bartłomieja i w dzień imienin O. Bartłomieja, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 15.00. Po wieczornej Mszy św. z okolicznościowym kazaniem zapraszamy rodziców, wychowawców i wszystkich dorosłych na konferencję O. Edwarda pt. „Odpowiedzialność wychowawcza rodziców” (w auli pod kościołem o godz. 19.00).

 

 1. We wtorek 25 sierpnia Uroczystość odpustowa ku czci Patrona naszej parafii św. Józefa Kalasancjusza. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie i niesienie feretronów; zapraszamy LSO, Mały Chór Kalasancjusza, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, straż do niesienia baldachimu. Zaprośmy bliskich, przyjaciół i znajomych do wspólnego świętowania i skorzystania z łaski Odpustu.

 

 1. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę Uroczystość MB Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek wspomnienie św. Augustyna, w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Witamy w naszej parafii nowego współbrata – O. Emila Grochowskiego – i życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa oraz owocnej posługi.

 

 1. Na stronie internetowej podane są terminy dotyczące sakramentu bierzmowania. Egzamin poprawkowy dla niektórych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00.

 

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę na Święty Krzyż w najbliższą sobotę, 29. sierpnia. Wyjazd o 07.00 rano sprzed kościoła. W programie m.in. Msza św. o godz. 12.00 i zwiedzanie sanktuarium. Koszt: 5o zł, a w nim przejazd, przewodnik po sanktuarium, obiad. Przypominamy o zabraniu maseczek. Zapisy w zakrystii lub u o. Dariusza.

 

 1. W nowym roku szkolnym zapraszamy na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz. Szczegółowe informacje i zapisy u O. Mariusza Kożuchowskiego po każdej Mszy św.

 

 1. Diecezjalne Dożynki odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 11.00, a Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego o godz. 12.00.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Róża Błyskal z ul. Zygmunta I Starego. Polećmy ją w modlitwie Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”
XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

1 Z racji przeżywanego dzisiaj Dnia Solidarności z Libanem można składać ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w niedawnej tragedii w Bejrucie.

2. Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej przy wyjściu od strony Nowicjatu zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Jacka, w czwartek św. Bernarda, w piątek św. Piusa X.

4.W sobotę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością odpustową, które poprowadzi o. Edward Kryściak:

              – 22 sierpnia, w rocznicę konsekracji naszego kościoła, Msza św. o godz. 18.00.

             – 23 sierpnia, kazania okolicznościowe na wszystkich Mszach św.

               – 24 sierpnia, w Święto św. Bartłomieja Apostoła i w dzień imienin o. Bartłomieja, od godz. 15.00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św. Tego dnia zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na wycieczkę nad Solinę od godz. 8.30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do środy włącznie. Koszt: 50 zł. Natomiast rodziców, wychowawców i wszystkich dorosłych zapraszamy na godz. 19.00 na konferencję pt. „Odpowiedzialność wychowawcza rodziców”.

5. We wtorek 25 sierpnia uroczystość odpustowa ku czci Patrona parafii św. Józefa Kalasancjusza. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie i niesienie feretronów. Zapraszamy LSO, Mały Chór Kalasancjusza, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, straż do niesienia baldachimu. Zaprośmy bliskich, przyjaciół i znajomych do wspólnego świętowania i skorzystania z łaski Odpustu.

6. Diecezjalne Dożynki odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej w dniu 30 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00, o godz. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego, Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy.

7. W minionym tygodniu zmarli: pijar śp. o. Jacek Nowakowski oraz śp. Franciszek Filip z ul. Mazowieckiej. Polećmy ich w modlitwie Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”.

XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.
 1. W poniedziałek przypada święto św. Wawrzyńca, we wtorek wspomnienie św. Klary, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. w sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu według niedzielnego, wakacyjnego porządku. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu wspominamy także setną rocznicę „Cudu nad Wisłą” – pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie.
 2. Jutro, jak w każdy drugi poniedziałek miesiąca, o godz. 17.30 Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza do modlitwy za zmarłych.
 3. Zachęcamy do duchowej łączności z Rzeszowską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę poprzez fale Katolickiego Radia Via.
 4. „Męska Grupa” serdecznie zaprasza wszystkich na film „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”, który będzie można obejrzeć 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 19.00 w auli pod kościołem.
 5. Przyszła niedziela będzie Dniem Solidarności z Libanem, dlatego po każdej Mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w tragedii w Bejrucie.
 6. Także w przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Datki można również składać na tacę w opisanych kopertach lub wpłacać na konto.
 7. Od 22 do 24 sierpnia będziemy przeżywać Triduum przed Uroczystością odpustową św. Józefa Kalasancjusza. Poprowadzi je o. Edward Kryściak.
 8. W minionym tygodniu zmarli: śp. Mariusz Sobek z ul. Leszka Czarnego oraz śp. Bronisława Rak z ul. Kujawskiej. Polećmy ich w modlitwie Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r.
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych. W sposób szczególny będzie obchodzona setna rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz czterdziestolecie porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.
 2. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.00. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę wspomnienie św. Dominika.
 6. We wtorek, 4 sierpnia, rozpocznie się 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w tym roku zasadniczo ograniczona do duchowego pielgrzy­mowania. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia osobom, które fizycznie wyruszą na pątniczy szlak. Będzie to możliwe poprzez fale Katolickiego Radia VIA. Szczegółowe informacje znajdują się na internetowej stronie Radia VIA oraz Diecezji Rzeszowskiej.
 7. „Męska Grupa” już teraz serdecznie zaprasza wszystkich na film „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”, który będzie można obejrzeć 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 19.00 w auli pod kościołem. Grupa ta organizuje także pielgrzymkę rowerową do Koszalina w celu szerzenia kultu swojego patrona św. Andrzeja Boboli oraz w celu wsparcia tamtejszego Domu Miłosierdzia. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 przed wejściem do kościoła można będzie u przedstawicieli Grupy zasięgnąć informacji oraz przekazać ofiarę na ten cel.
 8. Przypominamy, że przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza Komunia św. jest udzielana na rękę, a pozostali kapłani udzielają Komunię św. do ust.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 r.
 1. W związku z wczorajszym wspomnieniem św. Krzysztofa można jeszcze przekazać ofiarę na środki transportu dla misjonarzy – jako podziękowanie za szczęśliwe podróże – zgodnie z mottem: „1 grosz za 1 przejechany kilometr”. Datki można złożyć do specjalnie oznakowanej skarbonki przy wyjściu od strony Nowicjatu. 
 2. W liturgii wspominamy: w środę św. Martę, w piątek św. Ignacego Loyolę a w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego
 3. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy o wypełnianiu fatimskiego przesłania Maryi. 
 4. W rozpoczynającym się miesiącu sierpniu obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych. W sposób szczególny będzie obchodzona setna rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz czterdziestolecie porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości
 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i spotkanie z O. Grzegorzem Książkiem – pijarem, który od wielu lat posługuje na Białorusi i podzieli się z nami swoim doświadczeniem wiary i życia tamtejszego Kościoła. 
 6. Przypominamy, że w celu zachowania wymaganego ładu kapłan stojący przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza udziela Komunię św. na rękę. Pozostali kapłani udzielają Komunię św. do ust.
 7. Na czas wakacji i urlopów Gościom, Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom życzymy Bożego błogosławieństwa i udanego wypoczynku.
XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r.
 1. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu od strony nowicjatu datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.
 2. Jutro przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie za naszego Pasterza.
 3. W dniach od 19 do 26 lipca obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią Niesiemy Chrystusa”. W sobotę, w święto św. Jakuba Apostoła, a także dawne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących będziemy błogosławić kierowców i pojazdy na parkingach obok kościoła po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. Będzie też można przekazać ofiarę na środki transportu dla misjonarzy zgodnie z mottem: „1 grosz za 1 przejechany kilometr” – jako podziękowanie za szczęśliwe podróże.
 4. W środę obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, we czwartek święto św. Brygidy, Patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi.
 5. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 6. Biskup Rzeszowski kieruje zaproszenie do duchowego uczestnictwa w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Tekst na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej.
 7. Przypominamy, że nie wolno rozdawać żadnych ulotek w kościele i na terenie przykościelnym bez wcześniejszej zgody O. Proboszcza.
 8. W minionym tygodniu zmarł śp. Marek Doliński z ul. Olbrachta. Polećmy go w modlitwie Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 9. Na czas wakacji i urlopów Gościom, Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom życzymy Bożego błogosławieństwa i udanego wypoczynku.
XV Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020 r.
 1. Od jutra do wtorku będziemy gościć w parafii Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności peregrynujący po naszej diecezji. Wizyta Obrazu oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z repliką Krzyża z Nowej Huty jest okazją do modlitwy za Ojczyznę i wdzięczności za wolność. To także zaproszenie do modlitwy za wszystkich pracujących oraz za tych, którzy w tym trudnym czasie pandemii stracili pracę, szukają jej lub są niepewni o przyszłość.Powitanie Obrazu jutro o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00 i modlitewne czuwanie do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 

 1. W środę w naszym pijarskim zakonie wspominamy św. Pompiliusza Marię Pirrottiego.

 

 1. Siostry Karmelitanki zapraszają na Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej we czwartek 16 lipca i na poprzedzające ją Triduum. Od poniedziałku do czwartku Msze św. w kaplicy Sióstr o godz. 18.00. Po Mszach świętych obrzęd nałożenia Szkaplerza św., do którego noszenia zachęcamy wszystkich, poczynając już od dzieci.

 

 1. Kierując się dobrze ukształtowanym sumieniem, miłością do Ojczyzny i odpowiedzialnością za Jej losy jak najliczniej weźmy udział w dzisiejszej II turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 1. Biskup Rzeszowski kieruje zaproszenie do duchowego uczestnictwa w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Tekst na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej.

 

 1. Termin bierzmowania w naszej parafii ustalono na 18 września o godz. 18.00. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

 1. Na czas wakacji i urlopów Gościom, Parafianom, Przyjaciołom i Sympatykom życzymy Bożego błogosławieństwa i udanego wypoczynku.

 

Przeczytaj także