PIJARZY RZESZÓW

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022 r.
 1. Ojcu Dariuszowi Bakalarzowi dziękujemy dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 za czteroletnią gorliwą i twórczą posługę w naszej parafii – za wszelkie dobro dokonane dzięki jego zaangażowaniu i poświęceniu. Niech Bóg błogosławi mu w dalszym wypełnianiu powołania.
 2. Zapraszamy na dobiegające końca czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dzisiaj o godz. 17.30, a od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św.
 3. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek wspomnienie św. Ireneusza,
  • w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka na tacę w tym dniu, tzw. „świętopietrze”, przeznaczona jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Tego dnia imieniny obchodzi o. Proboszcz Paweł – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • Msze św. w I piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
  • W I sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa różańcowego będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu adoracji Najświętszego Sakramentu połączonego w tym roku z peregrynacją figury Matki Bożej Fatimskiej w 30. Rocznicę powstania diecezji. Adoracja odbędzie się w piątek po porannej Mszy św. do godz. 9.00 oraz od godz. 15.00 do 18.00, a także po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. W tym czasie oprócz osobistej modlitwy w ciszy odmówimy kolejno cztery części różańca św. o godz. 7.30, 8.30, 15.00 i 16.00 modląc się szczególnie za naszą diecezję i parafię.
 6. Z racji rozpoczętych wakacji jak co roku w miesiącach lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie będzie mszy św. o godz. 15.00. Przypominamy także o godnym i odpowiadającym miejscom świętym ubiorze.
 7. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00.
 8. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy do 16 lipca przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie pielgrzymki podanej na plakatach.
 9. Centrum Kultury Calasanz organizuje wakacyjny kurs języka angielskiego i hiszpańskiego dla dzieci ze szkoły podstawowej. Realizatorem kursu będzie szkoła językowa „El Primer Paso”. Zapisy przez stronę internetową parafii – do 3 lipca. Ilość miejsc ograniczona.
 10. Na stolikach z prasą są jeszcze egzemplarze dwumiesięcznika „Żywe Słowo” z codziennymi czytaniami mszalnymi i rozważaniami na lipiec i sierpień. Zachęcamy także do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla najmłodszych jest nowy numer miesięcznika „Staś”.
 11. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Przyjaciołom, Sympatykom i Gościom życzymy udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.
XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.
 1. Dzisiaj przeżywamy w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 19:30. Więcej informacji na stronie.
 2. Wdzięczni za możliwość wspólnego świętowania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dziękujemy Panu Bogu i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji ulicami naszej parafii oraz każdemu, kto w niej uczestniczył.
 3. W ramach oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną. Dzisiaj o godz. 17.15, a w dni powszednie po mszy św. wieczornej. Zapraszamy LSO, osoby do asysty, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. We czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała udzielimy błogosławieństwa dzieciom i poświęcimy wianki, kwiaty i zioła. 
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy, by tego dnia wspólnotowo w kościele lub indywidualnie w domu dokonać osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kończąc rok szkolny dziękujemy za łaski minionego czasu i modlimy się o błogosławieństwo na czas wakacji.
 5. Ponadto w liturgii tego tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,
  • w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Młodzież zapraszamy na lokalne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej we wtorek od godz. 17.00 do 20.30. W programie zabawy i tańce integracyjne, spotkania w grupach oraz grill. Zachęcamy również do skorzystania z wakacyjnych propozycji pijarów dla młodzieży, o których informujemy na stronie parafialnej.
 2. Wkrótce nastąpią zmiany personalne w naszej parafii: po czterech latach pracy odchodzi od nas O. Dariusz Bakalarz, który rozpocznie posługę w diecezji rzeszowskiej. Podziękowanie i pożegnanie odbędzie się w niedzielę 26.06 podczas Mszy św. o godz. 9.30. Po trzech latach pracy w naszej parafii – decyzją O. Generała – O. Józef Matras będzie pełnił funkcję przełożonego domu generalnego w Rzymie. O terminie podziękowania i pożegnania poinformujemy podczas wakacji.
 3. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na nowy rok szkolny. Więcej informacji na plakacie od strony ulicy.
 4. Zbliża się okres wakacji. Jak co roku w miesiącach lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie będzie mszy św. o godz. 15.00. Przypominamy także o ubiorze godnym i odpowiadającym miejscom świętym.
 5. Z racji 3. niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dzisiaj ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wszystkim wpłacającym i zbierającym.
 6. Zmarła śp. Maria Siódmiak – mama O. Mariusza. Organizujemy wyjazd na pogrzeb reprezentacji szkoły i parafii. Wyjazd dzisiaj o godz. 24.00, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 w Złotowie. Powrót ok. godz. 3.00 rano we wtorek. Chętni mogą się zapisać w zakrystii.
 7. Ponadto w minionym tygodniu zmarła śp. Maria Świąder z ul. Marcina Filipa. Prośmy o Miłosierdzie Boże dla zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.
 1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 2. Archiwum Państwowe przy ul. Warneńczyka 57 zaprasza na piknik – dzisiaj od godz. 13.00 do 17.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce przy ulicy.
 3. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. według porządku niedzielnego bez Mszy św. o godz. 12.30 i 15.00. Uwaga: procesja eucharystyczna wyruszy już po Mszy św. o godz. 9.30!Na jej zakończenie przy naszej szkolezostanie odprawiona Msza św. w intencjach przewidzianych na godz. 11.00. Ołtarze będą ustawione na ul. Morgowej i Bałtyckiej. Zachęcamy mieszkańców do udekorowania domów. Zapraszamy do licznego udziału asystę, LSO, dzieci w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, straż pożarną z OSP Wilkowyja–Rzeszów. Wykorzystajmy okazję do wspólnego świadczenia o wierze w Eucharystyczną obecność Jezusa Chrystusa.
 4. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne odbędą się wokół kościoła. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci, służbę liturgiczną i każdego, kto chce się włączyć w asystę procesyjną.
 5. Ponadto w liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek św. Antoniego z Padwy,
  • we wtorek bł. Michała Kozala,
  • w piątek św. Alberta Chmielowskiego.
 6. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie. Wstęp wolny.
 7. W niedzielę będziemy przeżywać Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30. Więcej informacji na stronie internetowej.
 8. Młodzież zachęcamy do skorzystania z wakacyjnych propozycji pijarów dla młodzieży, o których informujemy na stronie parafialnej.
 9. O. Mariusz Kożuchowski zaprasza na wspólną pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 9 do 16 lipca. Koszt 600 zł i 160 €. Więcej informacji u O. Mariusza.
 10. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata. Więcej informacji na plakacie od strony ulicy.
 11. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie na rzecz pomocy potrzebującym z Ukrainy. Stopniowo zmniejszał się zakres i skala, w jakiej możliwe było udzielanie pomocy. Obecnie zawieszamy na czas wakacji prowadzone zbiórki w sklepach oraz cotygodniowe wydawanie darów.
 12. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na remont służącego młodzieży diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie.
 13. Za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Zbiórka odbędzie się także po Mszy św. szkolnej.
 14. W minionym tygodniu zmarli: śp. Józef Jakub Trześniowski z ul. Mazowieckiej oraz śp. Maria Sowa z ul. Warneńczyka. Polećmy ich oraz ofiary wojny i przemocy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.
 1. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Natomiast okres komunii wielkanocnej trwa jeszcze tylko przez tydzień – do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy o możliwości spowiedzi przed każdą Mszą św.
 3. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedzielę o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
  • w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 19.00. Ks. Bp Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00. Z tego względu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo będzie odprawiona o godz. 17.30. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania z klas 8.
 6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na Dzień Seniora w sobotę o godz. 9.00. W programie Msza św. w intencji chorych oraz spotkanie w Sali CKC.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 8. Na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na remont diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny dla młodzieży w Rzeszowie.
 9. O. Mariusz Kożuchowski zaprasza na wspólną pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 9 do 16 lipca. Jest jeszcze dużo miejsc. Koszt 600 zł i 160 €. Więcej informacji u O. Mariusza.
VII Niedziela Wielkanocna – 29 maja 2022 r.
 1. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiamy dzisiaj o godz. 17.30 wraz z nabożeństwem Majowym, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Od środy zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: we wtorek święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Justyna, w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W I czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania.
  • Msze św. w I piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.
  • W I sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa różańcowego będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe wraz z Nowenną do Ducha Św. wyjątkowo o godz. 17.30.
 1. W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Św. zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę o godz. 20.00.
 2. Jedenastu diakonów naszej diecezji przyjmie święcenia kapłańskie w katedrze rzeszowskiej w sobotę o godz. 10.00. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Prośmy Pana także o nowe i święte powołania do służby Bożej.
 3. Okres spowiedzi i komunii wielkanocnej trwa jeszcze tylko przez dwa tygodnie – do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pojednania. Przypominamy o możliwości spowiedzi przed każdą Mszą św.
 4. Zapraszamy dzisiaj na 18. Regionalną Parafiadę. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i ich rodziców. Więcej informacji umieszczono na plakatach i na stronie internetowej. Dziękujemy organizatorom i wolontariuszom!
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
 6. Młodzież zachęcamy do skorzystania z wakacyjnych propozycji pijarów dla młodzieży, a wśród nich:
  • PYM – Spotkanie Młodzieży Pijarskiej z Europy, które odbędzie się w dniach 20-26.07 w Rzeszowie i w Krakowie (wiek 16+);
  • wakacyjne SMP SP – Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Szkół Podstawowych w Warszawie w dn. 29.07-02.08 (dla uczniów obecnych klas 6, 7 i 8).
   Zapisy do końca maja u O. Przemysława. Szczegóły i więcej propozycji tutaj.
 7. Wraz z Radą Parafialną prosimy i dziękujemy za każdą ofiarę na kontynuację budowy bezpośredniego wejścia do auli pod kościołem oraz remont w środku auli.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest nowy numer miesięcznika „Staś” wraz z wkładką oraz nowe „Echo z Afryki”.
VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.
 1. Z okazji dzisiejszej beatyfikacji Pauliny Jarikot (czyt. żariko) – założycielki Żywego Różańca – zapraszamy na dziękczynną modlitwę różańcową dzisiaj o godz. 17.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek Najświętszą Maryję Pannę  Wspomożycielkę Wiernych, a w czwartek świętego Filipa Nereusza
 3. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy w piątek. 
 4. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 1. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. Z okazji Ogólnopolskiego Przeglądu Scholi Pijarskich, który odbędzie się w naszej szkole w przyszły weekend, zapraszamy na otwarty koncert w sobotę o godz. 17.00 na scenie przy Przednowicjacie.
 3. Zachęcamy także do udziału w 18. Regionalnej Parafiadzie w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. w intencji Parafian o godz. 11.00. Szczegółowy program podany jest tutaj. Prosimy o przyniesienie ciasta na Parafiadę w niedzielę rano od godz. 9.00 do świetlicy CKC.
 4. Zapraszamy młodzież i studentów do udziału w weekendowym wyjeździe na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które będzie poprzedzone pobytem w Poznaniu w ramach Dni Integracji Pijarskiej. Termin: 3-5 czerwca. Koszt: 110 zł. Więcej informacji i zgłoszenia do środy u O. Proboszcza.
 5. Młodzież zachęcamy także do skorzystania z wakacyjnych propozycji pijarów dla młodzieży, a wśród nich: PYM – Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Europy, które odbędzie się w dniach 20-26.07 w Rzeszowie i w Krakowie (wiek 16+); wakacyjne SMP SP – Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Szkół Podstawowych w Warszawie w dn. 29.07-02.08 (dla uczniów obecnych klas 6, 7 i 8). Zapisy do końca maja u O. Przemysława. Szczegóły i więcej propozycji tutaj.
 6. Zapraszamy również na wyjazd wakacyjny dla dzieci w dniach 22-30 lipca do Lubogoszczy. Zgłoszenia dzisiaj po Mszach św. u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 7. W sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido oraz przy Przednowicjacie w dalszym ciągu trwa zbiórka trwałej żywności oraz artykułów chemicznych dla rodzin z Ukrainy z terenu naszej parafii. Dary wydawane są w czwartki od godz. 17.00 do 19.00. Bardzo dziękujemy za Waszą wytrwałą pomoc!
 8. Wraz z Radą Parafialną prosimy i dziękujemy za każdą ofiarę na kontynuację budowy bezpośredniego wejścia do auli pod kościołem oraz remont w środku auli.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się m. in. z historią beatyfikowanej Pauliny Jarikot oraz z artykułem czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi, a w „Niedzieli” przeczytamy m. in. o tym, jak zrozumieć papieża oraz artykuł „Mężne serce w kruchym ciele”.
V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.
 1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na działalność Katolickiego Radia VIA.
 2. Dziękujemy O. Januszowi Furtakowi za głoszenie słowa Bożego podczas  dzisiejszych Mszy świętych.
 3. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę procesji różańcowych w intencji Polski oraz jako wynagrodzenie za grzechy własne i popełniane w naszej Ojczyźnie z prośbą o odnowę moralną. Z tej racji dzisiaj o godz. 16.00 z trzech miejsc naszej parafii (sprzed bloku przy ul. Marcina Filipa 50, sprzed Archiwum Państwowego przy ul. Warneńczyka 57 i sprzed bloku przy ul. Kujawskiej 13A) wyruszą do kościoła procesje różańcowe odmawiając poszczególne części różańca. W kościele o godz. 17.00 wspólnie odmówiona będzie czwarta, chwalebna część różańca św., wraz z nabożeństwem majowym i litanią do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.
 4. Nabożeństwa Majowe odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy jutro święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Z tej okazji o godz. 17.40 odbędzie się nabożeństwo ku jego czci. 
 6. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 7. W sobotę podczas dodatkowej Mszy świętej druga grupa dzieci będzie przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 8. Nasz współbrat kl. Tomasz Świtała przyjmie święcenia diakonatu w sobotę w Krakowie. Prosimy o modlitwę w jego intencji oraz o nowe powołania do naszego zakonu.
 9. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. w ich intencji oraz rozdanie krzyży w niedzielę o godz. 15.00.
 10. Regionalna Parafiada oraz Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich odbędą się w naszej parafii w ostatni weekend maja.
 11. Zapraszamy młodzież do udziału w  Dniach Integracji Pijarskiej czyli w weekendowym spotkaniu w Poznaniu w dniach 3-5 czerwca, przy okazji Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Koszt 110 zł. Więcej informacji i zgłoszenia u O. Proboszcza.
 12. W sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido oraz przy Przednowicjacie w dalszym ciągu trwa zbiórka trwałej żywności oraz artykułów chemicznych dla rodzin z Ukrainy z terenu naszej parafii. Dary wydawane są w czwartki od godz. 17.00 do 19.00. Bardzo dziękujemy za Waszą wytrwałą pomoc!
 13. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu od strony Przednowicjatu. Przy tej okazji można także złożyć ofiary na kontynuację budowy bezpośredniego wejścia do auli pod kościołem oraz remont w środku auli. Wraz z Radą Parafialną bardzo prosimy i dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na te cele. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy m. in. nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś” wraz z propozycją dziecięcego upominku „Serduszko dla Mamy” na Dzień Matki.
IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.
 1. Dziękujemy O. Zbigniewowi Ptakowi z Jasnej Góry – misjonarzowi Eucharystii, za głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. Słowo Boże oraz za ewangelizowanie poprzez książki religijne i zachęcamy do ich nabywania i czytania.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o tych intencjach szczególnie w najbliższych dniach.
 3. Nabożeństwa Majowe odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!
 4. W związku z 20-tą rocznicą ogłoszenia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski zachęcamy do włączenia się w nowennę do św. Andrzeja Boboli o dar jedności i pokoju, którą odprawiamy dzisiaj po nabożeństwie majowym, a w dni powszednie o godz. 17.40.
 5. Spotkanie z O. Januszem Furtakiem, misjonarzem w Chile odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy św.
 6. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: jutro uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, (w naszym pijarskim zakonie czcimy Matkę Bożą Królową Szkół Pobożnych), w sobotę święto św. Macieja Apostoła.
 7. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 8. W sobotę podczas dodatkowej Mszy świętej odbędzie się uroczystości I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 9. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej będą przeżywać rocznicę tego wydarzenia w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.  
 10. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę procesji różańcowych w intencji Polski oraz jako wynagrodzenie za grzechy własne i popełniane w naszej Ojczyźnie z prośbą o odnowę moralną. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 z trzech miejsc naszej parafii wyruszą do kościoła procesje różańcowe odmawiając poszczególne części różańca. W kościele o godz. 17.00 wspólnie odmówiona będzie czwarta, chwalebna część różańca św., wraz z nabożeństwem majowym i litanią do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.
 11. W sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido oraz przy Przednowicjacie w dalszym ciągu trwa zbiórka trwałej żywności oraz artykułów chemicznych dla rodzin z Ukrainy z terenu naszej parafii. Dary wydawane są w czwartki od godz. 17.00 do 19.00. Bardzo dziękujemy za Waszą wytrwałą pomoc!
 12. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła w przyszłą niedzielę po Mszach św. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary także na kontynuację budowy bezpośredniego wejścia do auli pod kościołem oraz remont w środku auli. Wraz z Radą Parafialną bardzo prosimy i dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na te cele.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.
 1. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa Majowe odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych! 
 3. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego,
  • we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski (Msze św. i Nabożeństwo Majowe wg porządku niedzielnego),
  • w środę wspomnienie św. Floriana,
  • w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 1. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W I czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania.
  • Msze św. w I piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.
  • W I sobotę na wieczornej Mszy św. oraz podczas Litanii Loretańskiej i nabożeństwa różańcowego będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Kandydatom do bierzmowania z klas 8 przypominamy o egzaminie w czwartek o godz. 19.00, natomiast dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 odbędzie się dzień skupienia w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie o godz. 12.00. Obecność jest obowiązkowa.
 2. W przyszłą niedzielę słowo Boże głosić będzie O. Zbigniew Ptak z Jasnej Góry, który jest misjonarzem Eucharystii. Temat nauki: „Jak rozkochać się we Mszy Świętej”. Po każdej Eucharystii będzie możliwość nabycia książek. Natomiast wymiana tajemnic różańcowychpo Mszy św. o godz. 8.00.
 3. W czasie majowych egzaminów rodzina pijarska, czyli ojcowie, klerycy, uczniowie i rodziny, będą modlić się za tegorocznych maturzystów w ramach akcji Duchowej Adopcji Maturzysty. Wszelkie informacje i sposób zgłaszania się maturzystów można znaleźć na stronie maturzysci.pijarzy.pl
 4. W sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido oraz przy Przednowicjacie w dalszym ciągu trwa zbiórka trwałej żywności oraz artykułów chemicznych dla rodzin z Ukrainy z terenu naszej parafii. Bardzo dziękujemy za Waszą wytrwałą pomoc!
 5. Kontynuowane są intensywne prace na budowie bezpośredniego wejścia do auli pod kościołem oraz rozpoczęto prace remontowe w środku auli. Wraz z Radą Parafialną bardzo dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest m.in. nowy numer „Echa z Afryki” z pijarskim akcentem oraz jest jeszcze nowy numer „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na maj i czerwiec
 7. W minionym tygodniu zmarł śp. Marek Matwijów z ul. Królowej Bony. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
II Niedz. Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.
 1. W niedzielę Bożego Miłosierdzia korzystajmy z darów, jakich chce udzielać miłujący Ojciec wszystkim, którzy zwrócą się do Niego z ufnością. Pan Jezus obiecał Siostrze Faustynie: „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.” Dzisiaj o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia – odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na działalność Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Skarbonki miłosierdzia można przynieść przed ołtarz św. Józefa Kalasancjusza lub do kancelarii parafialnej.
 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
 6. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Pijarek zaprasza ósmoklasistów na dzień otwarty, który odbędzie się w środę o godz. 10.00. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły i na plakacie od strony Przednowicjatu.
 7. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 8. W przyszłą niedzielę (1 maja) zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie Staromieściu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 12.30.
 9. Trwają intensywne prace na budowie bezpośredniego wejścia do auli pod kościołem oraz rozpoczynają się prace remontowe w środku auli. Wraz z Radą Parafialną bardzo dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” polecamy m.in. artykuł o tym, jak rozmawiać z niewierzącym o wierze, a w „Gościu Niedzielnym” oprócz wartościowych artykułów znajduje się także ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku. 
 11. W minionym tygodniu zmarła śp. Bogumiła Bełz z ul. Królewskiej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia i wszystkim, którzy w niej uczestniczyli.
 2. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj i w dni powszednie od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. Natomiast Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 17.30.
 3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze święte według porządku niedzielnego. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie.
 4. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia Msza św. o godz. 15.00 wyjątkowo będzie poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na działalność Caritasu. Prosimy też o przyniesienie skarbonek miłosierdzia, z których jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiarowaną pomoc żywnościową dla rodzin z Ukrainy oraz dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie pomocy dla osób z Ukrainy z terenu naszej parafii ponownie będzie odbywać się w czwartki od 17.00 do 19.00. W dalszym ciągu trwa zbiórka trwałej żywności oraz artykułów chemicznych w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido oraz przy Przednowicjacie. Dziękujemy za wytrwałą pomoc.
 7. Wraz z Radą Parafialną bardzo dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na budowę bezpośredniego wejścia do auli pod kościołem oraz na jej modernizację.
 8. Jest jeszcze nowy numer „Kalasancjusza Rzeszowskiego” z bardzo ciekawymi artykułami i informacjami z życia naszej parafii. Bardzo dziękujemy jego autorom i  twórcom!
 9. W minionym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Czarnota z ul. Olbrachta. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 10. W przeżyciach Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa doświadczamy, że Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Dlatego życzymy wszystkim parafianom, przyjaciołom, sympatykom oraz gościom niezachwianej wiary i pokoju w sercu oraz ufności i odwagi czerpanej w codzienności od Chrystusa Zmartwychwstałego.
VI Niedziela Wielkiego Postu – 10 kwietnia 2022 r.
 1. Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Wraz z Młodzieżowym Teatrem ATMOSFERA zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30 w kościele. Będzie to czas medytacji i chwila zatrzymania się przy Sercu Chrystusa.
 3. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. W tym tygodniu dodatkowo: od Wlk. Poniedziałku do Wlk. Środy wieczorem już od godziny 17.00; ponadto w Wlk. Wtorek i Wlk. Środę od 9.00 do 10.00 oraz w Wlk. Środę od 19.00 do 21.00. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godzinach od 7.30 do 9.00 oraz w Wielką Sobotę od godz. 7.30 do 15.00. Powyższe terminy są podane na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Prosimy, by spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.
 4. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w Wielki Wtorek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 5. W Wielki Czwartek: uroczysta Msza Krzyżma w Katedrze o godz. 10.00. W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Czuwania do godz. 22.00.
 6. W Wielki Piątek: nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 17.00. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii – pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, Gorzkie Żale i adoracja młodzieży. Od godz. 22.00 – przez całą noc – adoracja przez parafian według rozpisanego porządku (jest on umieszczony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej). W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 7. W Wielką Sobotę: adoracja przy Grobie Pańskim do celebracji Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 20.00. Na Liturgię przynosimy świece, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 10.00 do 15.00. Drugi dzień Nowenny o godz. 15.00.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: procesja rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. 
 9. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.
 10. Kierownictwo Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przekazało podziękowanie za ofiary w wysokości 10 tys. zł zebrane przez wolontariuszy w ostatnią niedzielę w ramach kwesty „Pola Nadziei”.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiarowaną pomoc żywnościową dla rodzin z Ukrainy oraz dla potrzebujących z naszej parafii. Coroczne paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas zostaną dostarczone osobom potrzebującym z naszej parafii we wtorek i środę. Natomiast wydawanie pomocy dla osób z Ukrainy z terenu naszej parafii z racji Wielkiego Tygodnia wyjątkowo odbędzie się we wtorek od 17.00 do 19.00. W dalszym ciągu trwa zbiórka trwałej żywności oraz artykułów chemicznych w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido oraz przy Przednowicjacie. Dziękujemy za wytrwałą pomoc.
 12. Dziękujemy także wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają zewnętrzne prace remontowo-budowlane związane z modernizacją wielofunkcyjnej auli pod kościołem. Więcej informacji dotyczących tego potrzebnego i długo oczekiwanego dzieła znajduje się na ulotkach leżących na stolikach z prasą katolicką.
V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.
 1. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 2. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” Wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Rzeszowie prowadzą dzisiaj po Mszach św. zbiórkę do puszek.
 3. Wraz z Grupą Męską św. Andrzeja Boboli zapraszamy na „męskie rekolekcje”, które odbędą się w naszym kościele od poniedziałku do środy o godz. 20.00. Natomiast „Męska Droga Krzyżowa” wyruszy w piątek o godz. 19.00 sprzed kościoła i prowadzić będzie do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym.
 4. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św. W tym tygodniu dodatkowo okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty wieczorem już od godziny 17.00. Prosimy, by spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania. Zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza i Mały Chór Kalasancjusza wraz z rodzicami do modlitwy, a także na spotkanie po Eucharystii.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek: po Mszy św. o godz. 9.00, po Koronce o godz. 17.00 (dla dzieci i rodzin) oraz Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej (sprzed kościoła – na Cmentarz). Do udziału zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. 
 8. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 19.30. Będzie to czas medytacji i chwila zatrzymania się przy Sercu Chrystusa.
 9. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w Wielki Wtorek (12.04.) od godz. 9.00.
 10. Zapraszamy na kurs języka angielskiego dla uczniów z klas 7-8 Szkoły Podstawowej organizowany przez Centrum Kultury Calasanz przy wsparciu PKS CALASANZ. Realizatorem kursu będzie szkoła języka hiszpańskiego „El Primer Paso”. Zapisy przez stronę internetową parafii.
 11. Bardzo dziękujemy za ofiarowaną pomoc żywnościową i rzeczową dla przybyłych rodzin z Ukrainy. W dalszym ciągu trwa zbiórka trwałej żywności oraz artykułów chemicznych w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido oraz przy Przednowicjacie. Składane przez Was dary będą przeznaczone także na przygotowanie przez Parafialny Zespół Caritas corocznych paczek świątecznych dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają zewnętrzne prace remontowo-budowlane związane z modernizacją wielofunkcyjnej auli pod kościołem. Więcej informacji dotyczących tego potrzebnego i długo oczekiwanego dzieła znajduje się na ulotkach leżących na stolikach z prasą katolicką.
IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.
 1. Rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00 oraz wieczorne spotkania o godz. 20.30 na temat: „Panie, naucz nas modlić się”. Rekolekcyjne spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek, a dla klas 8 ponadto we wtorek – każdorazowo o godz. 19.30. Plan rekolekcji umieszczony jest na plakatach i na stronie internetowej. Rekolekcje głosi O. dr Krzysztof Wendlik, paulin. Wdzięczność ojcu rekolekcjoniście wyrazimy modlitwą i ofiarami na tacę w środę.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Czuwanie modlitewne w intencji dzieci utraconych i ich rodzin odbędzie się w parafii św. Józefa w Rzeszowie-Staromieściu dzisiaj od godz. 20.00. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są szczególnie rodzice, którzy utracili swoje dzieci przed narodzeniem.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • Msze św. w I piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.00, po Koronce o godz. 17.00 (dla dzieci i rodzin) oraz bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.30.
  • W I sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa różańcowego będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Bardzo dziękujemy za dostarczoną pomoc żywnościową i rzeczową dla przybyłych rodzin z Ukrainy. Trwa zbiórka żywności oraz artykułów chemicznych przy Przednowicjacie oraz w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido.  Prosimy o tzw. żywność suchą to jest: mąkę, kaszę gryczaną, kaszę mannę, ryż, cukier, makaron ale także o olej oraz mleko w kartonach. Prosimy o bieżące monitorowanie ogłoszeń na stronie parafii i na facebooku zespołu POMAGAM RZESZÓW dotyczące potrzeb w działaniach pomocowych. Prosimy także o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefoniczne, kto jest gotów przyjąć do siebie potrzebujących z Ukrainy – być może na dłuższy czas. Zapewniamy pomoc w ich utrzymaniu i zaopatrzeniu. Osoby z Ukrainy zamieszkałe w naszej parafii mogą się zgłaszać po żywność, odzież, buty, art. chemiczne tylko w czwartki w godz. od 17.00 do 19.00. Serdecznie dziękujemy za bardzo ofiarne zaangażowanie wolontariuszy w organizowaniu i udzielaniu pomocy, tym bardziej, że wszyscy czynią to całkowicie bezpłatnie.
 2. W ośrodku „Caritas Diecezji Rzeszowskiej” w Myczkowcach organizowane są specjalne rekolekcje dla mężczyzn i ojców z synami, które odbędą się w dniach od 1 do 3 kwietnia. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.
 3. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” Wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Rzeszowie w przyszłą niedzielę przeprowadzą zbiórkę do puszek na rzecz tych podmiotów.
 4. Męska Grupa św. Andrzeja Boboli zaprasza na „męskie rekolekcje”, które odbędą się w naszym kościele w dniach od 4 do 6 kwietnia br. o godz. 20.00. Natomiast „Męska Droga Krzyżowa” wyruszy w piątek 8 kwietnia o godz. 19.00 sprzed kościoła i prowadzić będzie do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym.
 5. Zgodnie z zapowiedzią Rady Parafialnej rozpoczęły się zewnętrzne prace remontowo-budowlane związane z wielofunkcyjną aulą pod kościołem. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają to potrzebne i długo oczekiwane dzieło. Szczegółowe informacje są podane na ulotkach leżących na stolikach z prasą.
III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.
 2. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na spektakl pt. „Jonasz 2.0 /Dwa Zero/”, który po raz ostatni będzie wystawiony dzisiaj o godz. 19.00. 
 3. W łączności z Ojcem św. Franciszkiem będziemy modlić się o pokój odmawiając Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w piątek, 25 marca o godz. 17.00. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie! Apel przewodniczącego Episkopatu Polski w związku z prośba Ojca Świętego-Franciszka dostępny tutaj.
 4. W liturgii tego tygodnia w piątek przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą obchodzimy także jako Dzień Świętości Życia. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy świętych będziemy mogli włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W tym dniu na Cmentarzu Wilkowyja odbędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji o godz. 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek: po Mszy św. o godz. 9.00, po modlitwie o pokój o godz. 17.00 oraz o godz. 19.30.
 6. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę i potrwają do środy (30.03). Poprowadzi je O. Krzysztof Wendlik – paulin z Warszawy. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Rekolekcyjne spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek 28.03, a dla klas 8 ponadto we wtorek 29.03 – każdorazowo o godz. 19.30. 
 7. Bardzo dziękujemy za dostarczoną pomoc żywnościową i rzeczową dla przybyłych rodzin z Ukrainy (głównie matek z małymi dziećmi), które przyjmujemy w Przednowicjacie, albo rozlokowanych u niektórych rodzin oraz dla tych, które udały się w dalszą drogę. Zostały też zorganizowane łącznie cztery transporty pomocy na Ukrainę. Trwa zbiórka suchej i trwałej żywności oraz artykułów chemicznych przy Przednowicjacie oraz w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido. Prosimy o bieżące monitorowanie ogłoszeń na stronie parafii i na facebooku zespołu POMAGAM RZESZÓW dotyczące potrzeb w działaniach pomocowych. Prosimy także o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefoniczne, kto jest gotów przyjąć do siebie potrzebujących z Ukrainy – być może na dłuższy czas. Zapewniamy pomoc w ich utrzymaniu i zaopatrzeniu. Serdecznie dziękujemy za bardzo ofiarne zaangażowanie wolontariuszy w organizowaniu i udzielaniu pomocy, tym bardziej, że wszyscy czynią to całkowicie bezpłatnie.
 8. Z okazji 30 rocznicy powstania naszej diecezji wysłuchajmy fragmentów listu ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby (całość listu umieszczona jest na tablicach ogłoszeń i tutaj):
 9. Teraz proszę o zabranie głosu przedstawiciela Rady Parafialnej
II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.
 1. Dzisiejsza 2 Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Jałmużnę na wsparcie misji można składać po Mszach św. do puszek.
 2. W liturgii tego tygodnia w sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, do której przygotujemy się przez Triduum odprawianym od środy po wieczornej Mszy św. Imieniny obchodzi O. Rektor Józef Matras – prosimy o modlitwę w jego intencji. 
 3. Dorosłych, dzieci a szczególnie młodzież zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00; natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.00, po Koronce o godz. 17.00 (dla dzieci i rodzin) i o godz. 19.30.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 19.30.
 5. W wybranych parafiach rzeszowskich odbędzie się Jerycho Różańcowe w dniach od 18 do 25 marca w intencji zakończenia działań zbrojnych na Ukrainie, a także w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Szczegóły znajdują się tutaj.
 6. Parafia pw. św. Józefa w Rzeszowie–Zwięczycy zaprasza na kolejny wieczór modlitwy mężczyzn, który odbędzie się we wtorek o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie od strony Przednowicjatu.
 7. Bardzo dziękujemy za dostarczoną pomoc żywnościową i rzeczową dla przybyłych rodzin z Ukrainy (głównie matek z małymi dziećmi), które przyjmujemy w Przednowicjacie, albo rozlokowanych u niektórych rodzin oraz dla tych, które udały się w dalszą drogę. Udało się też zorganizować kolejny transport pomocy na Ukrainę. Trwa zbiórka suchej i trwałej żywności oraz artykułów chemicznych przy Przednowicjacie oraz w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido. Prosimy o bieżące monitorowanie ogłoszeń na stronie parafii i na facebooku zespołu POMAGAM RZESZÓW dotyczące potrzeb w działaniach pomocowych. Prosimy także o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefoniczne, kto jest gotów przyjąć do siebie potrzebujących z Ukrainy – być może na dłuższy czas. Zapewniamy pomoc w ich utrzymaniu i zaopatrzeniu. Bardzo dziękujemy za ofiarne zaangażowanie wolontariuszy w organizowaniu i udzielaniu pomocy.
 8. Caritas zachęca do podjęcia akcji „Skarbonka Wielkopostna”. Złożone ofiary pomogą w leczeniu dzieci i starszych. Możemy również wesprzeć osoby chore z naszej parafii, ofiarami do skarbonki Caritas znajdującej się przy konfesjonale.
 9. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na spektaklu pt. „Jonasz 2.0 /Dwa Zero/”, który będzie wystawiony dzisiaj o godz. 16.00. Terminy kolejnych przedstawień podane są na plakatach i na stronie internetowej. Tematyka spektaklu jest przeznaczona dla osób od 12 roku życia.
 10. W minionym tygodniu zmarł śp. Edward Warchoł z ul. Bałtyckiej. Polećmy jego duszę oraz wszystkie ofiary wojny i przemocy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.
 1. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00. Podczas popołudniowej adoracji:
  • Nowenna w intencji kapłanów i o nowe powołania o godz. 16.40,
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00
 2. Ogólnopolską „Nowennę za kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski” odprawiamy w dni powszednie podczas adoracji przed wieczorną Mszą św. o 17.40. Zakończenie w piątek po wieczornej Mszy św.
 3. Dorosłych, dzieci a szczególnie młodzież zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00; natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.00, po Koronce o godz. 17.00 (dla dzieci i rodzin) i o godz. 19.30. Wspólnoty działające w naszej parafii zachęcamy do włączania się w prowadzenie Drogi Krzyżowej. Należy to zgłosić wcześniej w zakrystii, wybierając dni, które są jeszcze wolne. W Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji uwielbienia.
 4. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 5. Za tydzień 2. Niedziela Wielkiego Postu będzie obchodzona jako Niedziela „Ad Gentes”– dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Jałmużnę na wsparcie misji będzie można składać po Mszach św. do puszek.
 6. Bardzo dziękujemy za dostarczoną pomoc żywnościową i rzeczową dla przybyłych rodzin z Ukrainy (głównie matek z małymi dziećmi), które przyjmujemy w Przednowicjacie, albo rozlokowanych u niektórych rodzin oraz tych, które udały się w dalszą drogę. Udało się też zorganizować transporty na Ukrainę. Wznawiamy zbiórki suchej i trwałej żywności oraz artykułów chemicznych przy Przednowicjacie oraz w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek Odido. Prosimy o bieżące monitorowanie ogłoszeń na stronie parafii i na facebooku zespołu POMAGAM RZESZÓW dotyczące potrzeb w działaniach pomocowych. Prosimy także o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefoniczne, kto jest gotów przyjąć do siebie potrzebujących z Ukrainy – być może na dłuższy czas. Zapewniamy pomoc w ich utrzymaniu i zaopatrzeniu. Bardzo dziękujemy za ofiarne zaangażowanie wolontariuszy w organizowaniu i udzielaniu pomocy.
 7. Mały Chór św. Józefa Kalasancjusza zaprasza na krótki koncert połączony ze zbiórką funduszy dla dzieci ze Scholi Parafialnej w pijarskiej parafii w Złoczowie na Ukrainie, który odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na premierę spektaklu pt. „Jonasz 2.0 /Dwa Zero/”, która odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00. Terminy kolejnych przedstawień podane są na plakatach i na stronie internetowej. Tematyka spektaklu jest przeznaczona dla osób od 12 roku życia.
 9. Caritas zachęca do podjęcia akcji „Skarbonka Wielkopostna”. Złożone ofiary pomogą w leczeniu dzieci i starszych. Możemy również wesprzeć osoby chore z naszej parafii, ofiarami do skarbonki Caritas znajdującej się przy konfesjonale.
VIII Niedziela zwykła – 27 lutego 2022 r.
 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem POSŁANI, TRZEŹWI, WOLNI. Przypominamy o możliwości podjęcia dobrowolnej abstynencji w najbliższym tygodniu lub w zbliżającym się okresie Wielkiego Postu.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej z O. Prowincjałem odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00.
 3. Przypadająca w tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Popielec zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. W tym roku przeżywamy Popielec jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. 
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.00, po Koronce o godz. 17.00 (dla dzieci i rodzin) i oprócz I Piątku o godz. 19.30. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie o godz. 18.00 na Placu Śreniawitów. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy także w piątek Święto św. Kazimierza, królewicza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. biskupie Kazimierzu Górnym i o ojcu Kazimierzu Zborowskim.
 6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W I czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania. Zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza i Mały Chór Kalasancjusza wraz z rodzicami do modlitwy.
  • Msze św. w I piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.
  • W I sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa różańcowego będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską „Nowennę za kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski” z okazji 400 rocznicy przyjęcia przez Niego święceń kapłańskich. Rozpoczniemy w czwartek podczas adoracji przed wieczorną Mszą św.

 

 1. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) – Caritas w całej Polsce organizuje 2 zbiórki do puszek: dzisiaj oraz w Środę Popielcową.

 

 1. Bardzo dziękujemy wielu ludziom za przyniesioną pomoc żywnościową i rzeczową dla przybyłych rodzin z Ukrainy (głównie matek z małymi dziećmi), które przyjęliśmy w Przednowicjacie oraz rozlokowanych u niektórych rodzin. Dary będziemy sukcesywnie wydawać potrzebującym i wtedy ponownie poprosimy przez ogłoszenie na stronie parafii i przez facebooka zespołu POMAGAM RZESZÓW o kolejne aktualnie potrzebne dary. Prosimy także o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefoniczne, kto jest gotów przyjąć do siebie potrzebujących z Ukrainy – być może na dłuższy czas. Zapewniamy pomoc w ich utrzymaniu i zaopatrzeniu.

 

 1. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na premierę spektaklu pt. „Jonasz 2.0”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Następne spektakle odbędą się w dwa kolejne weekendy. Tematyka spektaklu jest przeznaczona dla osób od 12 roku życia.

 

 1. Mały Chór św. Józefa Kalasancjusza zaprasza na krótki koncert połączony ze zbiórką funduszy dla dzieci ze Scholi Parafialnej w pijarskiej parafii w Złoczowie na Ukrainie, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli: śp. Helena Wróbel z ul. Lwowskiej i śp. Edward Lech z ul. Warneńczyka. Polećmy ich oraz ofiary wojny i przemocy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
VII Niedziela zwykła – 20 lutego 2022 r.
 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w środę wspomnienie św. Polikarpa.
 2. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 3. Chcemy włączyć się w ogólnopolską modlitwę w intencji naszej Ojczyzny i w sobotę wieczorem – u progu modlitewnej inicjatywy o nazwie „Noc Walki Duchowej o błogosławieństwo dla Polski” – adorować Najśw. Sakrament oraz rozważyć cztery części różańca św. prosząc za przyczyną św. Andrzeja Boboli o nowe wylanie Ducha św. na naszą Ojczyznę. Zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy św.
 4. Dzieci zapraszamy na bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę od godz. 16.00 do 19.00 w świetlicy CKC. Mile widziane przebrania. Każde przebrane dziecko otrzyma słodki upominek.
 5. Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie z O. Prowincjałem w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 6. Nadal trwa kwesta na rzecz Emila, młodego obywatela Rumunii, który po poważnym wypadku przebywa w szpitalu i wymaga intensywnego leczenia. Ze względu na brak ubezpieczenia w Polsce bardzo prosi o pomoc. W naszym kościele pomocy można udzielić wrzucając ofiarę do czerwonej skarbonki z napisem „Caritas”, która znajduje się przy konfesjonale.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w której znajdziemy wiele ciekawych i wartościowych artykułów.
 8. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty złożone w opisanej kopercie na tacę lub do specjalnej skarbony przy wyjściu od strony Przednowicjatu albo wpłacane na konto. Bóg zapłać!
 9. W minionym tygodniu zmarli: śp. Domicela Kraus z ul. Mazowieckiej, śp. Jakub Sikora z ul. Królewskiej oraz śp. Franciszek Piliński z ul. Kaszubskiej. Polećmy ich w modlitwie Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
 10. Z wiarą i ufnością módlmy się o pokój na Ukrainie i w państwach ościennych. W tej intencji zaśpiewajmy teraz suplikację „Święty Boże…”
VI Niedziela zwykła – 13 lutego 2022 r.
 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy w poniedziałek święto Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy
 2. W Domu Diecezjalnym Tabor rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary, które od jutra poprowadzi Witek Wilk. Więcej informacji na plakacie od strony Przednowicjatu.
 3. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 4. Organizujemy jednodniowy wyjazd na narty do Laskowej w najbliższą sobotę. Koszt 115 zł obejmuje przejazd autokarem oraz karnet grupowy. Udział dzieci pod opieką rodziców. Zapisy tylko dzisiaj w zakrystii z zaliczką 10 zł.
 5. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Więcej informacji na plakatach.
 6. Na skutek poważnego wypadku pan Emil, obywatel Rumunii przebywa w szpitalu i wymaga intensywnego leczenia. Ze względu na brak ubezpieczenia w Polsce bardzo prosi o pomoc. W wielu rzeszowskich parafiach jest prowadzona kwesta. W naszym kościele pomocy można udzielić przez najbliższy tydzień wrzucając ofiarę do czerwonej skarbonki z napisem „Caritas”, która znajduje się przy konfesjonale.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” artykuły m. in. o filmie „Spowiedź” oraz o tym, jak mały Olek wraz z bliskimi heroicznie walczył o życie i zdrowie. W „Gościu Niedzielnym” m. in. artykuł o telefonie zaufania dla dzieci oraz kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”. Są także ostatnie egzemplarze dwumiesięcznika „Żywe Słowo” na marzec i kwiecień.
 8. Wszystkim parafianom, przyjaciołom i sympatykom oraz gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, a dzieciom i młodzieży oraz ich nauczycielom i wychowawcom także dobrego wypoczynku w czasie ferii zimowych.
V Niedziela zwykła – 6 lutego 2022 r.
 1. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w czwartek św. Scholastykę. Natomiast w piątek (11 lutego) przypada wspomnienie NMP z Lourdes obchodzone także jako Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość w Sanktuarium Ojców Bernardynów o godz. 9.00 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza będzie transmitowana w Radiu Via i Radiu Rzeszów.
  W naszym kościele dodatkowa Msza św. w intencji chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą także w piątek o godz. 9.00. Podczas Mszy św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Prosimy Parafian o przekazanie informacji chorym i o pomoc w przywiezieniu ich do kościoła.
 3. Wspólnota Dzieła dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adoracje wynagradzające Sercu Bożemu w czwartki przed wieczorną Mszą św.
 4. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 5. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 6. W związku z prowadzeniem licznych zajęć dla dzieci i młodzieży jak co roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszych najmłodszych. Numer KRS Parafialnego Klubu Sportowego Calasanz podany jest na plakatach znajdujących się na tablicach ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Dziękujemy w imieniu dzieci i młodzieży naszej parafii.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” artykuły m. in. o „Religii najbogatszych” oraz „Czy zmarli mogą nas odwiedzać?”, a w „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie. Można także nabyć dwumiesięcznik „Żywe Słowo” na marzec i kwiecień.
IV Niedziela zwykła – 30 stycznia 2022 r.
 1. Zapraszamy na piękny spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu naszego dziecięcego Teatru ATMOSFERA JUNIOR, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli pod kościołem. 
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Jana Bosko, w sobotę św. Agatę. W środę 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczamy naszą modlitwą osoby zakonne, a ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W I czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania. Zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza i Mały Chór Kalasancjusza wraz z rodzicami do modlitwy, a także na spotkanie po Eucharystii.
  • Msze św. w I piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.
  • W I sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa różańcowego będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Wysłuchajmy listu Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby na dzisiejszą niedzielę: [treść listu znajduje się tutaj (proszę kliknąć)]
 5. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele podczas wieczornych mszy św. Dziękujemy za obecność lub duchowe łączenie się i wspólną modlitwę o potrzebne łaski w nowym roku dla wszystkich naszych Parafian. W dalszym ciągu sukcesywnie odwiedzamy rodziny, które przekazały indywidualne zaproszenia na wizytę duszpasterską.
 6. W związku z prowadzeniem licznych zajęć dla dzieci i młodzieży jak co roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszych najmłodszych. Numer KRS Parafialnego Klubu Sportowego Calasanz podany jest na plakatach znajdujących się na tablicach ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Dziękujemy w imieniu dzieci i młodzieży naszej parafii.
 7. Dziękujemy także za ofiary składane z okazji Mszy św. kolędowych oraz za wszelkie ofiary składane na tacę, do skarbony albo wpłacane na konto, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Serdeczne Bóg zapłać! W każdy pierwszy wtorek miesiąca wieczorną Mszę św. sprawujemy w intencji dobroczyńców.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. M. in. jest nowy numer „Echa z Afryki” oraz dwumiesięcznik „Żywe Słowo” na marzec i kwiecień.
 9. W minionym tygodniu zmarła śp. Maria Marut z ul. Zygmunta I Starego. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.
III Niedziela zwykła – 23 stycznia 2022 r.
 1. Dzisiaj po raz trzeci obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego czytania Pisma św. Pomocą w codziennym rozważaniu Słowa Bożego może być między innymi czasopismo „Żywe Słowo”. W tym dwumiesięczniku znajdziemy czytania liturgiczne na każdy dzień, refleksje pomocne w codziennej modlitwie Słowem Bożym, cytaty z pism inspirujące dla życia duchowego i fragmenty dobrych książek.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj o godz. 19.15.
 3. Nasz dziecięcy Teatr ATMOSFERA JUNIOR zaprasza na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00. Z tego względu w auli pod kościołem nie będzie możliwości uczestnictwa w Eucharystii o godz. 11.00 i 12.30. Więcej dat spektakli znajduje się na plakatach.
 4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 5. Zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zapraszamy na spotkania kolędowe w kościele podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.00, które są sprawowane w intencji Parafian z poszczególnych ulic i połączone z udzieleniem błogosławieństwa oraz poświęceniem wody do pokropienia mieszkań (wodę prosimy przynieść ze sobą).
  W tym tygodniu zapraszamy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

  • Poniedziałek: ul. Marcina Filipa od 72 do 78
  • Wtorek: ul. Zygmunta I Starego i ul. Książęcej
  • Środa: ul. Henryka Pobożnego, ul. Kazimierza Odnowiciela i ul. Królowej Marysieńki
  • Czwartek: ul. Warneńczyka (numery parzyste) i ul. Bolesława Śmiałego
  • Piątek: ul. Warneńczyka (numery nieparzyste) i ul. Anny Jagiellonki
  • Sobota: ul. Cienistej, ul. Kaszubskiej i ul. Podlaskiej
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
 7. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00
 8. Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na tacę, do skarbony lub wpłacane na konto, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. tekst o modlitwie psalmami i zaleceniami, jak ją praktykować; natomiast w „Niedzieli” m.in. praktyczne wskazówki, jak czytać Pismo św., by przemieniało nasze życie.
 10. W minionym tygodniu zmarła śp. Janina Michno z ul. Mazowieckiej. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.
II Niedziela zwykła – 16 stycznia 2022 r.
 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego Opata,
  • w środę Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona naszej diecezji (z tej racji w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich diecezjan pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego);
  • w piątek wspomnienie św. Agnieszki.
 2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25.01.
 3. Zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zapraszamy na spotkania kolędowe w kościele podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.00, które są sprawowane w intencji Parafian z poszczególnych ulic i połączone z udzieleniem błogosławieństwa oraz poświęceniem wody do pokropienia mieszkań (wodę prosimy przynieść ze sobą). W tym tygodniu zapraszamy parafian mieszkających przy następujących ulicach:
  • Poniedziałek: ul. Lwowskiej 96 i 96A
  • Wtorek: ul. Lwowskiej 98 i 98A
  • Środa: ul. Lwowskiej 98B i 98C
  • Czwartek: ul. Lwowskiej 98D i Jana Olbrachta
  • Piątek: ul. Marcina Filipa numery od 1 do 66)
  • Sobota: ul. Marcina Filipa 68 i 70.
 4. W środę imieniny obchodzą: o. Mariusz Siódmiak i o. Mariusz Kożuchowski. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask w pijarskim posługiwaniu. Prosimy także o modlitwę w ich intencji.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
 6. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00
 7. Przyszła niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Msza św. o godz. 9.30 będzie animowana przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 8. Nasz dziecięcy Teatr ATMOSFERA JUNIOR zaprasza na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”, który odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 12.00. Z tego względu w auli pod kościołem nie będzie możliwości uczestnictwa w Eucharystii o godz. 11.00 i 12.30. Więcej dat spektakli znajduje się na plakatach.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15.
 10. 48. Kapituła Generalna Zakonu Pijarów odbędzie się w dniach 20.01-11.02. Jednym z przedstawicieli naszej prowincji będzie O. Rektor Józef Matras. Prosimy o modlitwę do Ducha św. o błogosławiony przebieg i obfite owoce kapituły. Więcej informacji na facebooku Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.
 11. Dziękujemy za ofiary składane z okazji Mszy św. „kolędowych”. Dzisiaj, w 3. niedzielę miesiąca, dziękujemy także za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Prosimy je składać w opisanej kopercie na tacę lub do skarbony przy wyjściu od strony Przednowicjatu albo wpłacać na konto. Bóg zapłać!
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” m.in. artykuł o nowych przepisach dotyczących cmentarzy i pochówków, a w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”.
Święto Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.
 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. I choć kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze tradycyjnie do 2 lutego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
 2. Zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zapraszamy na spotkania kolędowe w kościele podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.00, które są sprawowane w  intencji Parafian z poszczególnych ulic i połączone z udzieleniem błogosławieństwa oraz poświęceniem wody do pokropienia mieszkań (wodę prosimy przynieść ze sobą).
  W tym tygodniu zapraszamy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

  • Poniedziałek: ul. Mazowieckiej
  • Wtorek: ul.  Kujawskiej 13 i Kujawskiej (domki)
  • Środa: ul. Kujawskiej 9B i 13A
  • Czwartek: ul. Władysława IV i Królewskiej
  • Piątek: ul. Bałtyckiej, Tatrzańskiej i Pomorskiej
  • Sobota: ul. Lwowskiej (bez bloków).

Istnieje także możliwość odwiedzenia wiernych w mieszkaniu przez kapłana i udzielenia błogosławieństwa w odpowiedzi na indywidualne zaproszenie. Taką chęć można jeszcze zgłaszać podając na kartce swoje imię i nazwisko, adres i nr telefonu, by umówić termin wizyty. Kartki te można składać na tacę oraz w zakrystii lub kancelarii.

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00. 
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Jest to zarazem Dzień Misyjny. Modlitwą i ofiarami zbieranymi podczas Mszy świętych wspieramy przygotowanie przyszłych misjonarzy. Tradycyjny Orszak Trzech Króli został w tym roku odwołany, ale w naszym kościele po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się pokłon Trzech Króli i śpiew kolęd.
  Liturgiczna Służba Ołtarza w Uroczystość Objawienia Pańskiego będzie rozprowadzać kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji będą jak zawsze przeznaczone na fundusz ministrancki. Ponieważ w tym roku zasadniczo nie będzie odwiedzin kolędowych w tradycyjny sposób, jest to szczególna okazja, by ministrantom i lektorom okazać naszą wdzięczność za ich całoroczną służbę przy ołtarzu.
 3. Tego dnia z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz o nowe powołania (również z naszej parafii).
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej albo telefonicznie.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 6. Zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zapraszamy na spotkania kolędowe w kościele podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18.00, które są sprawowane za Parafian z poszczególnych ulic i połączone z udzieleniem błogosławieństwa oraz poświęceniem wody do pokropienia mieszkań (wodę prosimy przynieść ze sobą).
  W tym tygodniu zapraszamy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

  • Poniedziałek: ul. Leszka Czarnego 2 i domki
  • Wtorek: ul. Królowej Bony, ul. Aleksandra Jagiellończyka, ul. Litewska, ul. Witolda
  • Środa: ul. Saska
  • Sobota: ul. Morgowa.
 7. Istnieje także możliwość odwiedzenia wiernych w mieszkaniu przez kapłana i udzielenia błogosławieństwa w odpowiedzi na indywidualne zaproszenie. Taką chęć można jeszcze zgłaszać podając na kartce swoje imię i nazwisko, adres i nr telefonu, by umówić termin wizyty. Kartki te można składać na tacę oraz w zakrystii lub kancelarii.
 8. W ostatnim czasie zmarł śp. Edwad Domka z ul. Warneńczyka. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021 r.
 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy Oktawę Narodzenia Pańskiego, a ponadto:
  • w poniedziałek święto Jana Apostoła i Ewangelisty. To także dzień imienin Ks. Bp Jana. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
  •  we wtorek święto Świętych Młodzianków. Tego dnia odbędzie się XVIII Rzeszowski Marsz za Życiem. Początek przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu o godz. 17:00. Następnie przemarsz do Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Zapraszamy do udziału.
 2. Na zakończenie roku kalendarzowego w piątek nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, które rozpoczniemy wcześniejo godz. 16.30. Po nim Msza św. dziękczynna za mijający rok o godz. 17.00.
  Zapraszamy również na spotkanie sylwestrowe dla dzieci w piątek od godz. 18.00 do godz. 20.00. Szczegółowe informacje u O. Mariusza Kożuchowskiego.
  Ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
 3. Nowy Rok przywitamy Mszą św. o północy.
 4. W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w sobotę modlimy się o pokój na świecie. Msze św. jak w niedziele, bez Mszy św. o godz. 6.30. Tego dnia Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z racji pierwszej soboty miesiąca wyjątkowo przed Mszą św. – już o godz. 17.00.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę w zwykłych godzinach.
 6. Wizyta duszpasterska w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Od 3 stycznia będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na spotkania kolędowe w kościele według harmonogramu zamieszczonego w „Kalasancjuszu Rzeszowskim”.
  Istnieje także możliwość odwiedzenia wiernych w mieszkaniu przez kapłana i udzielenia błogosławieństwa w odpowiedzi na indywidualne zaproszenie. Można taką chęć zgłaszać podając na kartce swoje imię i nazwisko, adres i nr telefonu, by umówić termin wizyty. Kartki te można składać na tacę oraz w zakrystii lub kancelarii do 1 stycznia włącznie.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oprócz wartościowych artykułów w „Gościu Niedzielnym” jest płyta CD z nagranymi czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio, a w „Niedzieli” podręczny modlitewnik z kalendarzem na 2022 rok. Jest także nowy numer „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na styczeń i luty.
  Cieszymy się z nowego numeru „Kalasancjusza Rzeszowskiego”. Znajdziecie w nim m.in.: wywiady z O. Januszem, z O. Łukaszem i z O. Bartłomiejem; relacje z wielu wydarzeń parafialnych oraz szczegółowe informacje dot. wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy piszącym i osobom zaangażowanym w tworzenie parafialnej gazety, w redakcję, skład i wydruk.
IV Niedziela Adwentu - 19 grudnia 2021
 1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi O. Dariusz. Pamiętajmy o nim w modlitwie. 
 2. Nowenna do Dzieciątka Jezus dzisiaj o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie wraz z Roratami o godz. 18.00.
 3. W piątek, w dzień Wigilii, Nowenna wraz w Roratami o godz. 7.00. Po tej Mszy św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do ubierania choinek. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W tym czasie gromadzimy się na wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę, z modlitwą, odczytaniem fragmentu Pisma św. o narodzinach Jezusa, śpiewaniem kolęd.
 4. Boże Narodzenie rozpoczniemy Mszą Świętą Pasterską, która zostanie odprawiona o północy. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Poza tym porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Dziecka Poczętego, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, które znajdują się w trudnej sytuacji. 
 5. Przyszła niedziela jest Świętem Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 9.30 oprawę liturgiczną będzie miała Oaza Domowego Kościoła. Po Mszy spotkanie w parafialnej kawiarni. Ofiary na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie. 
 6. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św. W tym tygodniu dodatkowo okazja do spowiedzi od poniedziałku do czwartku wieczorem już od godziny 17.00. Prosimy, by spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.
 7. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się we wtorek od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii lub kancelarii parafialnej albo telefonicznie.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę w zwykłych godzinach.
 9. W tym roku wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Od 3 stycznia będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na spotkania kolędowe w kościele.
  Istnieje możliwość odwiedzenia wiernych w mieszkaniu przez kapłana i udzielenia błogosławieństwa w odpowiedzi na indywidualne zaproszenie. Można taką chęć zgłaszać podając na kartce swoje imię i nazwisko, adres i nr telefonu, by umówić termin wizyty. Kartki te można składać na tacę oraz w zakrystii lub kancelarii do 1 stycznia włącznie.
 10. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia przy ołtarzu Matki Bożej. Obok nich znajdują się poświęcone opłatki na wieczór wigilijny.
 11. Dziękujemy za ofiarność przy dzieleniu się z potrzebującymi podczas zakończonych już zbiórek Parafialnego Zespołu Caritas w kościele oraz w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek-Odido, a także wszystkim regularnie bądź okazjonalnie pomagającym wraz z „Pomagam Rzeszów”! Dary zostaną dostarczone do osób potrzebujących. Prosimy także o podpowiedzenie, komu jeszcze z sąsiedztwa potrzeba pomocy.
 12. Dziękujemy za ofiary na działalność Centrum Kultury Calasanz dla dzieci i młodzieży naszej parafii złożone w zeszłą niedzielę oraz składane do nowej skarbonki przy konfesjonale.
 13. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty złożone w opisanej kopercie na tacę lub do specjalnej skarbony przy wyjściu od strony przednowicjatu albo wpłacane na konto. Bóg zapłać!
 14. Strażacy z OSP Rzeszów Wilkowyja rozdają przed kościołem kalendarze na nowy rok. Przy tej okazji jest możliwość udzielenia strażakom finansowego wsparcia dla dalszego rozwoju jednostki.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Oprócz wartościowych artykułów w „Gościu Niedzielnym” jest płyta z kolędami, a w „Niedzieli” śpiewnik kolędowy z obrzędami wieczerzy wigilijnej. Jest także nowy numer „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na styczeń i luty.
III Niedziela Adwentu - 12 grudnia 2021
 1. Rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Adwentowe. Zachęcamy do skorzystania z czasu łaski dla osobistego i wspólnotowego dobra. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św., w tym o godz. 11.00 Msza św. z nauką dla dzieci, a o 18.00 Msza św. z nauką dla młodzieży. Od poniedziałku do środy nauki na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz nauki rekolekcyjne dla zapracowanych – w poniedziałek i wtorek o godz. 20.30.
  Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek o 19.15, a kandydatów do bierzmowania z klas 7 we wtorek 19.15. Dokładny plan rekolekcji umieszczony jest na plakatach i na stronie internetowej. Rekolekcje prowadzi O. Piotr Jałako SP. Wdzięczność ojcu rekolekcjoniście wyrazimy modlitwą i ofiarami na tacę w środę.
 2. Młodzież zapraszamy na  spotkanie synodalne poświęcone rozmowie o Kościele dzisiaj o godz. 19.00.
 3. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św. W tym tygodniu dodatkowo okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy od godz. 8.30 do 9.30 oraz wieczorem od poniedziałku do soboty już od godziny 17.00, a także w piątek od godz. 19.00 i podczas Adoracji Uwielbienia. Terminy są umieszczone również na tablicach ogłoszeń. Prosimy, by spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.
 4. Msze św. roratnie odprawiane są: w kościele od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w naszej szkole od poniedziałku do piątku o godz. 7.15. Zapraszamy do udziału dorosłych i dzieci z lampionami.
 5. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • jutro św. Łucję,
  • we wtorek św. Jana od Krzyża.
 6. W poniedziałek, 13 grudnia, przypada 40-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. W tym dniu o godz. 18.00 w rzeszowskiej Farze Biskup Ordynariusz odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny. Tradycyjnie o godz. 19.30 zapalmy w oknach naszych mieszkań „Światło Wolności”.
 7. W czwartek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odprawiamy wraz z Roratami o godz. 18.00.
 8. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 9. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się we wtorek 21 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii lub kancelarii parafialnej albo telefonicznie.
 10. Zbiórka żywności i trwałych produktów chemicznych dla rodzin potrzebujących z naszej parafii potrwa do soboty. Dary można składać w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek-Odido oraz do „Koszyka dobrego serca” przy budynku Przednowicjatu. W imieniu wszystkich obdarowanych dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie.
 11. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia przy ołtarzu Matki Bożej. Obok nich znajdują się poświęcone opłatki na wieczór wigilijny.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest także nowy numer „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na styczeń i luty oraz nowy numer „Echa z Afryki”.
 13. Strażacy z OSP Rzeszów Wilkowyja będą w przyszłą niedzielę rozdawać kalendarze na nowy rok. Przy tej okazji będzie możliwość udzielenia strażakom finansowego wsparcia dla dalszego rozwoju jednostki.
 14. Centrum Kultury Calasanz przygotowało niespodziankę. Wychodząc z kościoła każdy może wziąć słodki upominek. Dziękujemy za wszelkie ofiary wspierające działalność CKC dla dzieci i młodzieży.
II Niedziela Adwentu - 5 grudnia 2021
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. Z racji dzisiejszego dnia modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach pracujących na Wschodzie oraz wspierajmy ich działalność ofiarami do puszek.
 3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, natomiast w środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu zapraszamy także do modlitwy w Godzinie Łaski, o której Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich”.  Dlatego od godziny 12.00 do 13.00 będziemy modlić się w kościele. Zachęcamy również do modlitwy w domach, czy w miejscach, w których będziemy przebywać. Tego dnia zakończy się Rok św. Józefa. Podczas każdej Mszy św. ponowimy akt zawierzenia świętemu Józefowi.
 4. Zapraszamy do udziału w „Roratach”: z wyjątkiem uroczystości w kościele msze św. roratnie odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w naszej szkole od poniedziałku do piątku o godz. 7.15.
 5. Spotkanie dla dzieci ze św. Mikołajem odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Zainteresowanych rodziców prosimy o podejście dzisiaj do zakrystii.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 w czwartek o godz. 19.00.
 7. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 8. Od najbliższego piątku do niedzieli odbędą się w domu Przednowicjatu Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe dla chłopaków, chętni z naszej parafii mogą się jeszcze zgłaszać do o. Przemysława. Prosimy o modlitwę w intencji uczestników.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje parafialne, które poprowadzi O. Piotr Jałako SP. Na Mszy św. o godz. 11.00 nauka dla dzieci, a na Mszy św. o 18.00 nauka dla młodzieży. Podczas pozostałych Mszy św. nauka dla ogółu wiernych. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 10. Trwa zbiórka trwałych produktów żywnościowych oraz artykułów chemicznych dla potrzebujących. Prosimy o składanie darów do „Koszyka dobrego serca” przy budynku Przednowicjatu lub od poniedziałku do soboty w sklepie Delikatesy-Centrum oraz w sklepie spożywczym Lelek-Odido do specjalnego koszyka. Również inicjatywa „Pomagam Rzeszów” przygotowuje Świąteczną Akcję Dobrego Serca prosząc o konkretne wsparcie dla kilku rodzin. Więcej informacji u o. Dariusza. W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie.
 11. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę o godz. 19.00. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w pomoc potrzebującym.
 12. Niedawno do kin wszedł najnowszy film o św. Bracie Albercie pt: Nędzarz i madame. Specjalnie dla naszej parafii został zamówiony seans w czwartek o godz. 19.00 w kinie Zorza. Film jest dla widzów powyżej 12. roku życia. Tańsze bilety na hasło „PIJARZY” w cenie 13 zł do nabycia w kinie w dniu seansu. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy w zakrystii!
 13. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia przy ołtarzu Matki Bożej. Obok nich znajdują się poświęcone opłatkina wieczór wigilijny.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Cena tygodnika Niedziela od bieżącego numeru ze specjalnym dodatkiem wynosić będzie 8zł.
 15. W ostatnim czasie zmarli z ul. Olbrachta: śp. Krystyna Oczoś, śp. Stanisław Kubrak, śp. Genowefa Magoń. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
1. Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021
 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i Adwent: czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia.
 2. Od jutra odprawiamy „Roraty”: w kościele msze św. roratnie będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w naszej szkole od poniedziałku do piątku o godz. 7.15.
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wypominkowe za zmarłych codziennie do wtorku włącznie o godz. 17.15.
 4. Do wtorku także kontynuujemy nowennę do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny prosząc dla niej o Boże błogosławieństwo i ochronę. W naszym kościele modlimy się przy relikwiach Świętego codziennie przed wieczorną Mszą św.
 5. W liturgii tego tygodnia we wtorek będziemy przeżywać święto św. Andrzeja Apostoła, a w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej albo telefonicznie. W sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 w czwartek o godz. 19.00.
 8. Zapowiadane tydzień temu adwentowe rekolekcje parafialne, które miały się rozpocząć w przyszłą niedzielę, z przyczyn niezależnych rozpoczną się tydzień później czyli 12 grudnia, w 3. niedzielę Adwentu.
 9. Rozpoczynamy zbiórkę trwałych produktów żywnościowych oraz artykułów chemicznych dla potrzebujących. Prosimy o składanie darów do „Koszyka dobrego serca” przy budynku Przednowicjatu. Ponadto od poniedziałku do soboty w sklepie Delikatesy-Centrum oraz w sklepie spożywczym Lelek-Odido będzie wystawiony specjalny koszyk. Również inicjatywa „Pomagam Rzeszów” przy­gotowuje Świąteczną Akcję Dobrego Serca prosząc o konkretne wsparcie dla kilku rodzin. Więcej informacji u o. Dariusza. W imieniu wszystkich potrzebujących dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie.
 10. Przy ołtarzu Matki Bożej znajdują się opłatki na wieczór wigilijny, które za chwilę poświęcimy i które będzie można zabrać do domu.
 11. Spotkanie ze św. Mikołajem odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00. Zainteresowanych rodziców prosimy o podejście do zakrystii dzisiaj lub w przyszłą niedzielę.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.
 13. Niedawno do kin wszedł najnowszy film o św. Bracie Albercie pt: Nędzarz i madame. Specjalnie dla naszej parafii został zamówiony seans w czwartek, 9 grudnia, o godz. 19.00 w kinie Zorza. Bilety na hasło: PIJARZY w cenie 13 zł, do nabycia w kinie w dniu seansu. Film jest dla widzów powyżej 12. roku życia. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy w zakrystii.
 14. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Początek z ul. Leszka Czarnego. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …”.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21 listopada 2021
 1. Z racji dzisiejszej uroczystości po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. ofiarami do puszek można wesprzeć działania pomocowe Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.
 3. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15. Nadal można powierzać zmarłych naszej wspólnotowej modlitwie.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek św. Cecylię,
  • w środę św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 5. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę nowenny do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny prosząc o Boże błogosławieństwo i ochronę dla Polski. Rozpoczęcie w poniedziałek. W naszym kościele będziemy modlić się przy relikwiach Świętego codziennie przed wieczorną Mszą św.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 w czwartek o godz. 19.00.
 7. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent. Rekolekcje parafialne odbędą się od drugiej niedzieli adwentu.
 9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii oraz wspólnoty. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty złożone w kopertach z racji III niedzieli miesiąca. Bóg zapłać!
 11.  W minionym tygodniu zmarła śp. Zofia Uchman z ul. Lwowskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
XXXIII Niedziela Zwykła - 14 listopada 2021 r.
 1. Dzisiaj XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – po Mszach św. zbiórka do puszek, by wesprzeć wiernych żyjących w Libanie. Dziś także Światowy Dzień Ubogich – chcąc włączyć się w najbliższym tygodniu w dzieło pomocy ubogim możemy przynieść trwałą żywność i artykuły chemiczne w Torbach Miłosierdzia Caritasu lub złożyć te dary do pojemnika przy wejściu do Przednowicjatu.
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanychw wypominkach codziennie o godz. 17.15. Nadal można powierzać zmarłych naszej wspólnotowej modlitwie.
 3. Zachęcamy, by skorzystać z możliwości zyskania odpustów za zmarłych według aktualnych zasad na czas pandemii podanych przez Penitencjarię Apostolską, które są umieszczone na tablicach ogłoszeń i na stronie.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę św. Elżbietę Węgierską, w czwartek bł. Karolinę Kózkównę – Patronkę Diecezji, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 w czwartek o godz. 19.00, a kandydatów do bierzmowania z klas 7w piątek o godz. 19.00.
 6. Adoracja Uwielbieniaw piątek o godz. 20.00.
 7. Z okazji Światowego Dnia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zapraszamy młodzież na modlitewne czuwanie z bł. Karoliną w naszym kościele w czwartek o godz. 19.00 oraz na Mszę św. dla młodzieży z całej diecezji w katedrze w niedzielę o godz. 12.00 z Bp Edwardem Białogłowskim. Szczegółowe informacje na plakatach.
 8. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla: o godz. 11.00 święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. 
 9. Także w przyszłą niedzielę na wniosek abpa Stanisława Gądeckiego odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.
 10. Podziękowanie O. Grzegorza Osiki za Wasze wielkoduszne wsparcie udzielone dla niedawno odzyskanej pijarskiej parafii w Złoczowie na Ukrainie jest umieszczone na parafialnej stronie internetowej i facebooku.
 11. W minionym tygodniu zmarł śp. Andrzej Puc z ul. Kujawskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
XXXII Niedziela Zwykła - 7 listopada 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. Dziękujemy O. Grzegorzowi Osice za wygłoszone Słowo Boże oraz dziękujemy wszystkim, którzy wesprą modlitwą i ofiarami do puszek remont odzyskanej pijarskiej placówki w Złoczowie.
 3. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15. Nadal można powierzać zmarłych naszej wspólnotowej modlitwie.
 4. Zachęcamy, by skorzystać z możliwości zyskania odpustów za zmarłych według aktualnych zasad na czas pandemii podanych przez Penitencjarię Apostolską, które są umieszczone na tablicach ogłoszeń i na stronie.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy we wtorek święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej oraz wspominamy:
  • w środę św. Leona Wielkiego,
  • w czwartek św. Marcina z Tours,
  • w piątek św. Jozafata Kuncewicza,
  • w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 6. Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości uroczystości patriotyczno-religijne 11 listopada rozpoczną się w kościele farnym w Rzeszowie o godzinie 10:00 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Natomiast tegoroczne wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych „Patriotyczna schadzka” z zespołem Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się o godz. 17.17 w Hotelu Prezydenckim. Informacje i konieczna internetowa rejestracja są dostępne na stronie Jednego Serca Jednego Ducha.
 7. Adoracja Uwielbieniaw piątek o godz. 20.00.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.  Tego dnia będziemy przeżywać XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich – w tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Libanie.
 9. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu nie odbędą się. Zapraszamy kandydatów z klas 8 w czwartek 18.11 o godz. 19.00 oraz kandydatów do bierzmowania z klas 7 w piątek 19.11 o godz. 19.00.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Echa z Afryki” oraz wiele wartościowych artykułów w „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym”.
XXXI Niedziela Zwykła - 31 października 2021 r.
 1. Zapraszamy dzieci, by na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 przyszły przebrane za świętych. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla wszystkich dzieci w świetlicy CKC.
 2. Jutro przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według niedzielnego porządku bez Mszy św. o godz. 15.00. Msza św. na cmentarzu Wilkowyja pod przewodnictwem Księdza Biskupa o godz. 14.00.
 3. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie pandemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicach ogłoszeń i na stronie.
 4. Od jutra przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15. Zmarłych można polecać na kartkach, które są wyłożone na półkach z prasą oraz w kancelarii. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 5. Ponadto w liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30;
  • w czwartek św. Karola Boromeusza.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania;
  •  w piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, albo telefonicznie;
  •  w sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W sierpniu bieżącego roku nasz Zakon – po 237 latach – odzyskał kościół i część domu zakonnego w Złoczowie na Ukrainie. Do pracy w tym miejscu został skierowany o. Grzegorz Osika, który w przyszłą niedzielę będzie u nas głosił kazania. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć najpilniejsze naprawy w tej placówce.
 8. Chciejmy stosować się do apelu Przewodniczącego Episkopatu Polski, w którym czytamy m.in.:  „w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych”.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” znajdziemy m.in. artykuł „Caritas na granicy” i „Kto rozpala polską młodzież”, a w „Gościu Niedzielnym” m.in. ciekawe informacje o kulcie świętych.
XXX Niedziela Zwykła - 24 października 2021 r.
 1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i dzisiejszymi ofiarami na tacę wspieramy misyjną działalność Kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach – szczególnie z naszego zakonu oraz tych pochodzących z naszej diecezji.
 2. W liturgii przeżywamy w czwartek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Młodzież szkół średnich i starszą zapraszamy do wspólnego rozważania Pisma św. Spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00. Więcej informacji u O. Przemysława.
 4. Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.00 odprawi ks. Michał Sabada, salezjanin. W czasie liturgii będzie także możliwość uczczenia relikwii św. Szarbela.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
 6. W ostatnim tygodniu października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Adoracja Uwielbienia nastąpi bezpośrednio po wieczornym różańcu w piątek. W przyszłą niedzielę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie dzieci przebrane za świętych, które na zakończenie zostaną nagrodzone.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na półkach z prasą oraz w kancelarii. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 8. Informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Wilkowyja i na innych cmentarzach Rzeszowa zostaną odprawione Msze św. o godz. 14:00. W naszym kościele Msze św. według niedzielnego porządku bez Mszy św. o godz. 15.00.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na listopad i grudzień. Jest także nowy numer „Echa z Afryki” oraz kalendarze misyjne na nowy rok, których zakup jest wsparciem dla misji. W „Niedzieli” m.in. artykuły „Ewangelia wśród latających kul” oraz „Zdrowie chore na politykę”, a w „Gościu Niedzielnym” m.in. przypomnienie postaci papieża Jana Pawła Pierwszego, który będzie beatyfikowany w przyszłym roku oraz artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy. 
XXIX Niedziela Zwykła - 17 października 2021 r.
 1. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę procesji różańcowych w intencji rozpoczętego synodu biskupów oraz jako wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa i Matki Bożej za grzechy własne i popełniane w naszej Ojczyźnie. Z tej racji dzisiaj o godz. 16.15 z trzech miejsc naszej parafii wyruszą do kościoła procesje różańcowe: pierwsza sprzed bloku przy ul. Kujawskiej 13A, rozważając tajemnice radosne, druga sprzed bloku przy ul. Marcina Filipa 50, rozważając tajemnice światła i trzecia sprzed Archiwum Państwowego przy ul. Warneńczyka 57, rozważając tajemnice bolesne. W kościele o godz. 17.15 wspólnie zostanie odmówiona czwarta, chwalebna część różańca św.
 2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, w środę wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. Jeszcze tylko przez dwa tygodnie odprawiamy nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 17.15 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 19.30.
 4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na półkach z prasą katolicką oraz w kancelarii. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 5. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i wspólnoty zakonnej. Dzisiaj, w 3. niedzielę miesiąca, szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. W czwartek, 28 października, o godz. 18.00 w naszym kościele mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawi ks. Michał Sabada, salezjanin. W czasie liturgii będzie także możliwość uczczenia relikwii św. Szarbela.
 7. Za tydzień będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę będziemy mogli wesprzeć misyjną działalność Kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na listopad i grudzień. Jest także nowy numer „Echa z Afryki” oraz kalendarze misyjne na nowy rok, których zakup jest wsparciem dla misji.
 9. W ostatnim czasie zmarli: śp. Maria Buchta z ul. Mazowieckiej i śp. Tadeusz Huziuk z ul. Anny Jagiellonki. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…”.
XXVIII Niedziela Zwykła - 10 października 2021 r.
 1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pt. „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. przedstawiciele młodzieży zbierają ofiary do puszek na Żywy Pomnik Jana Pawła II, tj. na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Koncert Papieski odbędzie się w Auli Politechniki Rzeszowskiej o godz. 18.00. (W zakrystii są jeszcze do pobrania darmowe wejściówki.)

 

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską oraz w Zakonie Pijarów bł. Piotra Casaniego – najbliższego współpracownika św. J. Kalasancjusza.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz. 17.15 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 19.30.

 

 1. Z okazji imienin prosimy o modlitwę: w poniedziałek w intencji O. Emila Grochowskiego oraz w środę w intencji ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

 

 1. Zapraszamy do kina na najnowszy film o objawieniach maryjnych pt.: FATIMA. Seans zamówiony specjalnie dla naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Multikinie w Millenium Hall. Film jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 8 lat. W kasie będzie można nabyć bilet w promocyjnej cenie 13 zł po podaniu hasła. Z powodów organizacyjnych prosimy o uprzednie zapisanie się w zakrystii!

 

 1. Młodzież szkół średnich i starszą zapraszamy do wspólnego rozważania Pisma św. Spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00. Więcej informacji u O. Przemysława.

 

 1. Dniu Edukacji Narodowej(w czwartek) pamiętajmy o wdzięczności i o modlitwie za nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 tego dnia nie odbędzie się.

 

 1. Światowy Dzień Dziecka Utraconego przypada w piątek. Msza Święta pogrzebowa za dzieci zmarłe przed narodzeniem zostanie odprawiona na cmentarzu Wilkowyja w piątek o godz. 17.00.

 

 1. Zapraszamy na Diecezjalny Dzień Skupienia dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Odbędzie się on w Domu Rekolekcyjnym „Tabor” w sobotę w godz. od 9.00 do 15.00. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Młodzież szkół średnich zapraszamy na coroczne SMP – Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie w najbliższy weekend. Informacje i zapisy u O. Proboszcza do wtorku włącznie.

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę książek używanych. Prosimy o książki do matematyki i jęz. polskiego. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominkiwyłożone są na półkach z prasą katolicką oraz w kancelarii. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz nowego numeru „Żywego Słowa”z codziennymi czytaniami i rozważaniami na listopad i grudzień. Jest także nowy numer „Echa z Afryki” oraz misyjny Kalendarz Klaweriański na rok 2022, którego zakup wspiera misje.

 

 1. Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiatyprzekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto.

 

 1. W niedawnym czasie zmarł śp. Paweł Morawski z ul. Kujawskiej. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …”
XXVII Niedziela Zwykła - 3 października 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiącawystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. Dzisiaj także zapraszamy na Rzeszowską Procesję Różańcową. Początek na Placu Śreniawitów o godz. 15.00.
 3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. S. Faustynę Kowalską, w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Tego dnia w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, podczas Mszy św. o 18.00, abp Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. To wydarzenie poprzedzą narodowe rekolekcje, które będą transmitowane przez Telewizję Internetową Dom Józefa, a także Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 1. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwsza środa i pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania. Zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza i Mały Chór Kalasancjusza do modlitwy, a także na spotkanie po Eucharystii.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pt. „Nie lękajcie się”. Rozpocznie się już w sobotę pielgrzymowaniem po parafiach Rzeszowa jak w ubiegłych latach od godz. 10.00 do 18.00. W niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Żywy Pomnik Jana Pawła II, tj. na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie o godz. 17.15 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Wspólnoty działające w naszej parafii zachęcamy do włączania się w prowadzenie różańca o godz. 19.30. Należy to zgłosić wcześniej w zakrystii, wybierając dni, które są jeszcze wolne.
 3. Dwa dni temu wszedł do kin najnowszy film o objawieniach maryjnych pt.: FATIMA. Projekcja filmu specjalnie dla naszej parafii odbędzie się we wtorek 12.10 o godz. 19.00 w Multikinie w Millenium Hall. W kasie będzie można nabyć bilet w promocyjnej cenie 13 zł na hasło: PIJARZY. Zachęcamy do obejrzenia filmu całymi rodzinami. Film jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 8 lat. Zapisy w zakrystii.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.15 w świetlicy CKC pod Przednowicjatem. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
 5. Młodzież szkół średnich i starszą zapraszamy do wspólnego rozważania Pisma św. Spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00. Więcej informacji u O. Przemysława.
 6. Młodzież szkół średnich zapraszamy także na coroczne SMP czyli Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie, w dniach 15-17.10. Informacje i zapisy u O. Proboszcza.
 7. Informujemy, że Teatr ATMOSFERA JUNIOR wznawia spotkania. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci ze szkoły podstawowej razem z rodzicami na spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 11.00 w auli pod kościołem.
 8. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę książek używanych. Prosimy o książki do matematyki i jęz. polskiego. Szczegóły na plakatach.
XXVI Niedziela Zwykła - 26 września 2021 r.
 1. Dzisiaj w całej Polsce przeprowadzane jest statystyczne badanie liczby wiernych uczestniczących we Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, we wtorek wspomnienie św. Wacława, w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (tego dnia pamiętajmy o modlitwie za o. Rafała Stenkę z okazji jego imienin), w czwartek wspomnienie św. Hieronima, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00 do 20.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa różańcowego będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Od 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.15 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 (z wyjątkiem I piątku). Wspólnoty działające w naszej parafii zachęcamy do włączania się w prowadzenie różańca o godz. 19.30. Należy to zgłosić wcześniej w zakrystii, wybierając dni, które są jeszcze wolne.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli pod kościołem. Natomiast rodziców kandydatów z klas 8 zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w świetlicy CKC pod Przednowicjatem. 
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Rzeszowską Procesję Różańcową, jako dziękczynienie za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Początek na Placu Śreniawitów o godz. 15.00. Po procesji odbędzie się u OO. Bernardynów Msza Święta rozpoczynająca obchody Dnia Papieskiego w naszej diecezji.
 7. Uroczystości związane z 10. rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej odbędą się w poniedziałek, 11 października, w parafii Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja. Szczegóły na plakacie od strony Przednowicjatu.
 8. Młodzież zapraszamy na coroczne SMP czyli Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które odbędzie się w Krakowie, w dniach od 15 do 17 października. Informacje i zapisy u O. Proboszcza.
 9. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do studiów podyplomowych z zakresu „Profilaktyka, terapia uzależnień i poradnictwo”. Szczegóły na plakacie od strony ul. Lwowskiej.
 10. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przypomina, że 30 września br. kończy się termin spisu powszechnego i zachęca do spisania się.
 11. W minionym tygodniu zmarł śp. Adam Nitka z ul. Henryka Pobożnego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
XXV Niedziela Zwykła - 19 września 2021 r.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie 17. Parafiady, która odbyła się w minioną niedzielę.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i towarzyszy, we wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (prosimy o modlitwę w intencji o. Mateusza Pindelskiego – Prowincjała Polskiej Prowincji Pijarów), w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio.

 

 1. Trzech kandydatów do naszego zakonu dołączy jutro do naszej wspólnoty i rozpocznie okres rocznego Przednowicjatu w Rzeszowie. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli pod kościołem, 

 

 1. Zapraszamy na Adorację Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.

 

 1. W najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się Kongres Duchowości Młodych adresowany dla będących w wieku 18-35 lat. Można wybrać odpowiednią ścieżkę: klasyczną, otwartą lub medytacyjną. Wśród mówców będą: bp Artur Ważny, ks. Mirosław Maliński, s. Małgorzata Chmielewska, o. Jacek Prusak. Tematy to. m.in. Modlitwa nie tylko odklepana czy Odrzuceni przez kościół? Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zapisy na inspirowani.pijarzy.pl oraz na stronie internetowej i facebooku.

 

 1. Już teraz zapowiadamy, że Centrum Kultury Calasanz organizuje zajęcia z uważności dla rodziców i nauczycieli „Bądź po mojej stronie, czyli jak lepiej radzić sobie ze stresem w rodzinie”. Zajęcia będą prowadzone we wtorki od godz. 19.30-21.00 począwszy od 12.10 przez 14 tygodni. 

 

 1. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Więcej informacji na plakacie od strony Przednowicjatu oraz na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

 

 1. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby w wieku powyżej 50 lat do udziału w zajęciach uniwersytetu, które odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w soboty, dwa razy w miesiącu. Szczegóły na stronie instytutu oraz na plakacie od strony ulicy.

 

 1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć katolickie Radio VIA. Dzisiaj dziękujemy także za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do specjalnej skarbony przy wyjściu od strony Przednowicjat albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Krzysztof Stanek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
XXIV Niedziela Zwykła - 12 września 2021 r.
 1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności w Wilanowie beatyfikacja ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej o godz. 12.00. Uroczystość będzie transmitowana przez Telewizję Polską.
 2. Z okazji dzisiejszej Uroczystości Matki Bożej Pani Rzeszowa w Ogrodach Bernardyńskich zastanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy dzisiaj na 17. Parafiadę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30. Program znajduje się na plakatach i na stronie.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj o godz. 19.15.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek święto tytularne naszego pijarskiego Zakonu – Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego (jest to dzień odpustu w kaplicy Sióstr Karmelitanek; Msza św. u Sióstr o godz. 7.30), w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w sobotę święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli pod kościołem, 
 7. Zapraszamy do udziału w Kongresie duchowości młodych INspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24-26.09 dla osób w wieku 18-35 lat. Więcej informacji na stronie internetowej i facebooku.
 8. Dzisiaj jest ostatni dzień zapisów na jednodniową pielgrzymkę do Komańczy, Dukli, Starej Wsi, Iwonicza Zdroju, która odbędzie się w sobotę. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć katolickie Radio VIA. Już teraz dziękujemy także za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: m.in. specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony dzisiejszym beatyfikacjom oraz nowy numer „Echa z Afryki”
 11. Na placu od strony przednowicjatu przedstawiciel Księgarni Świętego Pawła zachęca do zakupu codziennych tekstów i rozważań Ewangelia 2022 – Słowo na każdy dzień, książek z duchowości katolickiej oraz Pisma św.
 12. W minionym tygodniu zmarła śp. Stefania Supłacz z ul. Zygmunta I Starego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
XXIII Niedziela Zwykła - 5 września 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. W liturgii przeżywamy w środę święto Narodzenia NMP, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej.
 3. Z okazji 20. Rocznicy powstania w Polsce Róż Różańcowych Rodziców zapraszamy wszystkich, którzy przynależą w naszej parafii do tego dzieła, aby wspólnie odnowić Akt zawierzenia się Matce Bożej. Tak jak w każdą 2. i 4. środę miesiąca zapraszamy szczególnie w najbliższą środę: o 17.00 Koronka i Różaniec, a o 18.00 Msza św. w int. dzieci i rodziców z Róż Różańcowych Rodziców.
 4. O. Pacyfik Iwaszko z zakonu franciszkanów odprawi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w czwartek o godz. 18.00.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli pod kościołem, natomiast kandydatów z klas 7 w piątek o godz. 19.00 w kawiarence.
 6. Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. dzieci z terenu naszej parafii oraz zapisy dzieci do Teatru Atmosfera Junior, a także zgłoszenia na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz, takie jak: warsztaty „Relacje i emocje”, gotowanie, zajęcia techniczne, sensoryczno-motoryczne, Kredkami do Nieba i odrabianie lekcji. Zapisy w zakrystii i u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 7. Zapraszamy wszystkich chórzystów i nowych chętnych do śpiewania w Chórze Kantylena na próbę w piątek o godz. 18.00.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 9. Rodziców chłopaków z Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00.
 10. Ponownie zapraszamy na 17. Parafiadę, która została przeniesiona na niedzielę za tydzień. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30. Program znajduje się na plakatach i na stronie.
 11. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15.
 12. Za tydzień będziemy gościć przedstawicieli Księgarni Świętego Pawła, którzy zachęcają do zakupu codziennych tekstów i rozważań Ewangelia 2022 – Słowo na każdy dzień, książek z duchowości katolickiej oraz Pisma św.
 13. Zapraszamy do udziału w Kongresie duchowości młodych INspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24-26.09 dla osób w wieku 18-35 lat. Więcej informacji na stronie internetowej i facebooku.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Komańczy, Dukli, Starej Wsi, Iwonicza Zdroju, która odbędzie się w sobotę 18 września. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 15. Trwają także zapisy na kilkudniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na północy Polski (Swarzewo, Sianowo i Matemblewo), która odbędzie się w dniach 21-26.09. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń, a zapisy i szczegóły u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 16. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na rzecz Afgańczyków, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji w swoim kraju.
 17. Ojcu Łukaszowi Adamusiakowi dziękujemy dzisiaj za sześcioletnią posługę w naszej parafii i za wszelkie dobro. Niech Bóg błogosławi mu w pijarskim dziele w Bolszewie, gdzie będzie przełożonym wspólnoty zakonnej.
XXII Niedziela Zwykła - 29 sierpnia 2021 r.
 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Przemysława Suchego oraz O. Rafała Stenkę i życzymy im Bożego błogosławieństwa. Jednocześnie dziękujemy O. Łukaszowi za sześcioletnią posługę w naszej parafii. Pożegnamy go w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia i przeżycia Odpustu parafialnego oraz poprzedzającego go Triduum.
 3. Dzisiaj zapraszamy na 21. Urodziny Małego Chóru św. Józefa Kalasancjusza: Msza św. o godz. 11.00, a około godz. 17.00 wspólne śpiewanie i spotkanie przy urodzinowym torcie w ogrodzie parafialnym. Już teraz można podziwiać wybrane pamiątkowe zdjęcia Małego Chóru z ostatnich dwudziestu lat zawieszone na budynku nowicjatu.
 4. Zapraszamy dzisiaj na 17. Parafiadę. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i ich rodziców. Więcej informacji umieszczono na plakatach i na stronie internetowej.
 5. Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. dzieci z terenu naszej parafii oraz zapisy dzieci do Teatru Atmosfera Junior, a także zgłoszenia na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz, takie jak: warsztaty „Relacje i emocje”, gotowanie, zajęcia techniczne, sensoryczno-motoryczne, Kredkami do Nieba i odrabianie lekcji. Zapisy w zakrystii i u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 6. W środę 1 września podczas szkolnych Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Tego dnia – w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój dla całego świata.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: – w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania (zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza i Mały Chór Kalasancjusza oraz ich rodziców do modlitwy, a także na spotkanie po Eucharystii); – w piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00 do 19.30. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej; – w sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Ponadto w liturgii tego tygodnia w piątek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego.
 9. W przyszłą niedzielę: na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne. Powracamy także do sprawowania Mszy św. o godz. 15.00. W całej Polsce po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów znaleźli się w dramatycznej sytuacji.
 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.30, natomiast zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania i pierwsze spotkanie dla kandydatów z klas 7 odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.
 11. Zapraszamy do udziału w Kongresie duchowości młodych INspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24-26 września. Więcej informacji na stronie internetowej i facebooku.
 12. O. Pacyfik odprawi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek 09 września o godz. 18.00.
 13. Rozpoczynamy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Komańczy, Dukli, Starej Wsi, Iwonicza Zdroju, która rozpocznie się w sobotę 18 września o godz. 8.00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 14. Organizujemy także kilkudniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na północy Polski w dniach 21-26 września. Będziemy w sanktuariach w Swarzewie, Sianowie i Matemblewie. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby podziękować za miłość lub o nią prosić u Matki Bożej Pięknej Miłości w Sianowie oraz tych, którzy chcieliby podziękować za potomstwo lub o nie prosić u Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Można też przy okazji odpocząć jesienią nad morzem i zwiedzić okoliczne miejsca. Informacje na tablicach ogłoszeń, a zapisy i szczegóły u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 15. Na kolejny tydzień, w którym rozpocznie się nowy rok szkolny, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XXI Niedziela Zwykła - 22 sierpnia 2021 r.
 1. W dzisiejszą Uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością odpustową, które prowadzi o. Grzegorz Książek. W kolejne dni wygłosi kazania na wszystkich Mszach św., a dodatkowo zaprasza na konferencję na temat „Wychowanie młodego pokolenia w duchu św. Józefa Kalasancjusza” – w poniedziałek o godz.19.00. We wtorek będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godziny 15.00. W samą Uroczystość odpustową 25 sierpnia Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie i niesienie feretronów; zapraszamy LSO, Mały Chór Kalasancjusza, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, straż do niesienia baldachimu. Skorzystajmy z czasu łaski i zaprośmy bliskich, przyjaciół i znajomych do wspólnego świętowania.

 

 1. Ponadto w liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława Findysza, we wtorek święto Św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę wspomnienie Św. Augustyna.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w peregrynację figury Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele. Peregrynacja małej figury Matki Bożej po domach rozpocznie się w dniu odpustu parafialnego. Każdorazowo po wieczornej Mszy św. będzie można ją przyjąć na jeden dzień u siebie i odnieść z powrotem do kościoła. Zapisy chętnych w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Ojcu Bartłomiejowi Koszykowi dziękujemy za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy dzięki jego kapłaństwu i konsekracji zakonnej. Niech Bóg błogosławi mu w pijarskim dziele w Krakowie, do którego zostaje posłany.

 

 1. Zapraszamy na Jubileusz 21 lat Małego Chóru św. Józefa Kalasancjusza w przyszłą niedzielę: Msza św. o godz. 11.00 oraz wspólne śpiewanie i spotkanie przy urodzinowym torcie w ogrodzie parafialnym ok. godz. 17.00.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na 17. Parafiadę. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i ich rodziców.

 

 1. Zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania i pierwsze spotkanie dla kandydatów z klas 7 odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 15.00.

 

 1. Organizujemy kilkudniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na północy Polski w dniach 21-26.09. Będziemy w sanktuariach w Swarzewie, Sianowie i Matemblewie. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby podziękować za miłość lub o nią prosić u Matki Bożej Pięknej Miłości w Sianowie oraz tych, którzy chcieliby podziękować za potomstwo lub o nie prosić u Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Można też przy okazji odpocząć jesienią nad morzem i zwiedzić okoliczne miejsca. Informacje na tablicach ogłoszeń, a zapisy i szczegóły u O. Mariusza Kożuchowskiego.

 

 1. Po Mszach św. ofiarami do puszek można dzisiaj wesprzeć bardzo drogą terapię pochodzącej z Ukrainy dziewczynki Sofii Palij, o co proszą jej dziadkowie poleceni przez biskupa Jana Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz nowego numeru „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na wrzesień i październik. A na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W minionym tygodniu zmarły: śp. Antonina Wojewoda z ul. Królewskiej oraz śp. Stanisława Hawro z ul. Marcina Filipa. Polećmy je Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
XX Niedziela Zwykła - 15 sierpnia 2021 r.
 1. Dzisiaj z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny po mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. Dziękujemy ks. Tomaszowi Borowskiemu, pallotynowi za głoszone na dzisiejszych mszach św. Słowo Boże. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ramach peregrynacji figury Matki Bożej Różańcowej, która potrwa do czwartku. Dzisiaj od godz. 15 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu, podczas której o pełnych godzinach odmówimy trzy części Różańca. Szczegółowy program całej peregrynacji znajduje się na plakatach i na stronie internetowej. Na stolikach z prasą umieszczone są także teksty zawierzenia rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi, do którego gorąco zachęcamy. Są również książki i modlitewniki związane z peregrynacją.

 

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Jacka, w piątek św. Bernarda, w sobotę św. Piusa X.

 

 1. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje Pielgrzymkę w intencji zmarłych do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, która odbędzie się w sobotę. Informacje na plakatach.

 

 1. W najbliższą niedzielę – w Uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła – rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością odpustową, które poprowadzi o. Grzegorz Książek. W ramach Triduum wygłosi kazania na wszystkich Mszach św., a dodatkowo zaprasza na konferencję na temat „Wychowanie młodego pokolenia w duchu św. Józefa Kalasancjusza” – w poniedziałek o godz.19.00. Także w poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd do kręgielni o godz. 14.30. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii lub u O. Mariusza Kożuchowskiego. We wtorek będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godziny 15.00. W samą Uroczystość odpustową 25 sierpnia Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna.

 

 1. Dziękujemy O. Bartłomiejowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Pożegnamy go w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Spotkanie młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby odbędzie się w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w niedzielę o godz. 19.30. W programie czuwanie modlitewne i Eucharystia.

 

 1. Zapraszamy osoby dorosłe na spływ kajakowy po rzece Tanew, zakończony grillem. Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 8.00 sprzed kościoła. Koszt – 60 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub u o. Dariusza.

 

 1. W 45. roku istnienia naszej parafii już teraz zapraszamy na Jubileusz 21 lat Małego Chóru Kalasancjusza i 17. Parafiadę w niedzielę 29 sierpnia.

 

 1. Centrum Medyczne „Medyk” zaprasza na bezpłatne badania w ramach programu „Profilaktyka 40+”. Program skierowany jest do osób powyżej 40. roku życia. Szczegółowe informacji znajdują się na plakacie.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do specjalnej skarbony przy wyjściu od strony Nowicjatu albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będzie można wesprzeć bardzo drogą terapię pochodzącej z Ukrainy dziewczynki Sofii Palij, o co będą prosić jej dziadkowie poleceni przez biskupa Jana Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz nowego numeru „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na wrzesień i październik. A na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Lesław Bober z ul. Mazowieckiej. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

 

XIX Niedziela Zwykła - 8 sierpnia 2021 r.
 1. W minioną środę wyruszyła Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do piątku 13 sierpnia za pośrednictwem Katolickiego Radia VIA można duchowo towarzyszyć pielgrzymom, a poprzez stronę www.pielgrzymka.rzeszow.pl przekazywać intencje, które będą polecane w nowennie w czasie Pielgrzymki.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę wspomnienie św. Klary; w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w tym dniu po mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach peregrynacji figury Matki Bożej Różańcowej, która będzie miała miejsce w naszym kościele w dniach od 13 do 20 sierpnia. Peregrynacja jest oddolną inicjatywą mężczyzn zgromadzonych wokół Męskiego Różańca. Wprowadzenie figury w piątek na rozpoczęcie mszy św. o godz. 18.00. Po Eucharystii – modlitwa różańcowa. 
 4. Dziękujemy o. Januszowi Furtakowi za głoszone na dzisiejszych mszach św. Słowo Boże i dzielenie się szczegółami duszpasterskiej posługi w Chile. Dalsze pijarskie posługiwanie o. Janusza można wesprzeć ofiarami składanymi do skarbony znajdującej się przy wyjściu od strony Nowicjatu.
 5. Dziękujemy także za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zapraszamy osoby dorosłe na spływ kajakowy po rzece Tanew, zakończony grillem. Wyjazd w sobotę, 21 sierpnia, o godz. 8.00 sprzed kościoła. Koszt – 60 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub u o. Dariusza.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVIII Niedziela Zwykła - 1 sierpnia 2021 r.
 1. W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji Ojczyzny, jak również o trzeźwość naszego Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji zgodnie z mottem: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.

 

 1. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypadają także: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.00. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę: kazania będzie głosił o. Janusz Furtak, natomiast zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa” wyruszy w środę. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki w rzeszowskiej Farze o godzinie 6:30. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA (szczegółowe informacje na stronie radia).

 

 1. Zbliża się beatyfikacja Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. W ramach duchowego przygotowania w piątek 6 sierpnia rozpocznie się I Edycja Ogólnopolskich Rekolekcji BEATYFIKACJA33. Wszelkie materiały oraz potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: beatyfikacja33.pl.

 

 1. Kończymy dzisiaj „Akcję św. Krzysztof” – na środki transportu dla misjonarzy. Wsparcie można jeszcze złożyć do specjalnie oznakowanej skarbonki przy wyjściu od strony Nowicjatu.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Alicja Berny z ul. Lwowskiej. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVII Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 r.
 1. Z okazji dzisiejszego I Ogólnoświatowego Dnia Dziadków i Osób Starszych Ks. Bp Jan Wątroba odprawi Mszę św. w intencji seniorów o godz. 15.00 w katedrze.

 

 1. Dzisiaj w dniu św. Krzysztofa po Mszach św. pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Będzie też można przekazać ofiarę na środki transportu dla misjonarzy zgodnie z mottem: „1 grosz za 1 przejechany kilometr” – jako podziękowanie za szczęśliwe podróże.

 

 1. Z racji ogłoszonego na dzisiaj Dnia Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Marty, a w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00, a kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i soboty o stałych godzinach.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Bardzo cieszymy się z nowego numeru „Kalasancjusza Rzeszowskiego” i dziękujemy jego twórcom. Znajdziemy w nim zapis wybranych wydarzeń i wspomnień z minionego roku.

 

 1. Na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVI Niedziela Zwykła - 18 lipca 2021 r.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. W przyszłą niedzielę w dniu św. Krzysztofa po Mszach św. pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Będzie też można przekazać ofiarę na środki transportu dla misjonarzy zgodnie z mottem: „1 grosz za 1 przejechany kilometr” – jako podziękowanie za szczęśliwe podróże.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy, Patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi.

 

 1. We wtorek przypada 8 rocznica ingresu bpa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ustanowiony przez papieża Franciszka I Ogólnoświatowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Będziemy się za nich modlić podczas każdej Mszy św., a ks. bp Jan Wątroba odprawi Mszę św. w intencji seniorów o godz. 15.00 w katedrze.

 

 1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił przyszłą niedzielę 25 lipca Dniem Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Z tej racji za tydzień, w całej Polsce, po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

 

 1. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie lub na stronie internetowej Instytutu. Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00, a kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i soboty o stałych godzinach.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Bardzo cieszymy się z nowego numeru „Kalasancjusza Rzeszowskiego” i dziękujemy jego twórcom. Znajdziemy w nim zapis wybranych wydarzeń i wspomnień z minionego roku.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarli: Monika Łazarz z ul. Zygmunta I Starego oraz Antoni Szczepanik z ul. Marcina Filipa. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XV Niedziela Zwykła - 11 lipca 2021 r.
 1. Miniony wtorek był w naszej parafii dniem całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach cyklicznej adoracji w Diecezji Rzeszowskiej. Dziękujemy wspólnotom parafialnym i wszystkim osobom, które swoją obecnością na adoracji włączyły się w modlitwę za Kościół św., naszą diecezję i bieżące sprawy naszej Ojczyzny.
 2. W liturgii tego tygodnia w czwartek w naszym pijarskim Zakonie wspominamy św. Pompiliusza Marię Pirrottiego.
 3. Siostry Karmelitanki zapraszają na uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej w piątek 16 lipca i na poprzedzające ją Triduum. Od wtorku do piątku dodatkowe Msze św. w kaplicy Sióstr o godz. 18.00. Po Mszach św. obrzęd nałożenia Szkaplerza św. Do jego noszenia zachęcamy wszystkich, poczynając już od dzieci.
 4. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00, a kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i soboty o stałych godzinach.
 5. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną.  Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XIV Niedziela Zwykła - 4 lipca 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli.
 3. Najbliższy wtorek będzie w naszej parafii dniem całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach cyklicznej adoracji w Diecezji Rzeszowskiej. Zapraszamy i zachęcamy do przyjścia na adorację od godz. 12.00 do 18.00. Trwajmy na modlitwie za Kościół, naszą diecezję oraz za bieżące sprawy Ojczyzny i osobiste. Do modlitwy zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i wspólnoty parafii. W zakrystii można zadeklarować, o której godzinie rodzina lub wspólnota podejmie adorację.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 5. W związku z okresem wakacji, jak co roku, w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00. Przypominamy też o godnym i odpowiadającym miejscom świętym ubiorze.
 6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałek i środę od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00.
 7. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2021/2022. Informacje znajdują się na plakacie.
 8. Na stolikach z prasą są jeszcze egzemplarze dwumiesięcznika „Żywe Słowo” z codziennymi czytaniami mszalnymi i rozważaniami na lipiec i sierpień. Jest także nowy numer „Echa z Afryki”, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 9. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Przyjaciołom, Sympatykom i Gościom życzymy udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.
XIII Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2021 r.
 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej k. Nowego Targu.
 2. Zapraszamy na dobiegające końca czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dzisiaj o godz. 17.30, a od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Edwarda w naszej parafii, a szczególnie tym, którzy włączyli się w jej przygotowanie i przebieg.
 4. Przypominamy, że Biskup Diecezji Rzeszowskiej odwołał dyspensę od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, we wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka na tacę w tym dniu, tzw. „świętopietrze”, przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego na cele dobroczynne. Tego dnia imieniny obchodzi o. Proboszcz Paweł – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W sobotę obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.
 6. W tym tygodniu przypadają także: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
 7. Były proboszcz naszej parafii O. Jan Taff wraz z O. Eugeniuszem Śpiołkiem i O. Jackiem Raczkiem świętuje dzisiaj w Krakowie jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnych Jubilatach.
 8. W związku z okresem wakacji, jak co roku, w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Przypominamy też o godnym i odpowiadającym miejscom świętym ubiorze.
 9. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. 16.30-17.30 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00.
 10. Zapraszamy na wakacyjne zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego dla klas 2-7 w Centrum Kultury Calasanz. Informacje na stronie internetowej.
 11. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie prosi o przypomnienie o obowiązku uczestnictwa w spisie powszechnym organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.
 12. Na stolikach z prasą są jeszcze egzemplarze dwumiesięcznika „Żywe Słowo” z codziennymi czytaniami mszalnymi i rozważaniami na lipiec i sierpień. Zachęcamy także do nabywania i czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 13. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Przyjaciołom, Sympatykom i Gościom życzymy udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.
XII Niedziela Zwykła - 20 czerwca 2021 r.
 1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej diecezji obchodzona jako Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. O godz. 15.00 wyruszy Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodzinyz kościoła św. Jadwigi Królowej do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi a w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski wydał dekret odwołujący dotychczasową dyspensę dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od dzisiejszej niedzieli wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież na lokalne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które odbędzie się w naszej parafii w najbliższy wtorek od 17.00 do 21.00. Program podany jest na parafialnej stronie i na facebooku. Prosimy o zgłoszenie udziału w zakrystii, na parafialnego maila lub telefonicznie.

 

 1. Zapraszamy chorych i seniorów na dodatkową Mszę św. w ich intencjiw środę o godz. 9.00. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek w sali pod nowicjatem. Prosimy parafian o przekazanie informacji chorym i seniorom oraz o pomoc w przywiezieniu ich do kościoła. Można też zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie osoby, które potrzebują transportu, a nie ma kto im pomóc.

 

 1. Adoracja Uwielbieniaz indywidualnym błogosławieństwem w piątek o godz. 20.00.

 

 1. Informujemy, że decyzją Ojca Prowincjała nastąpią zmiany personalne w składzie naszej wspólnoty zakonnej: O. Bartłomiej Koszyk przejdzie do wspólnoty w Krakowie-Rakowicach (oficjalne pożegnanie nastąpi w niedzielę 22.08); a O. Łukasz Adamusiak przejdzie do wspólnoty w Bolszewie (oficjalne pożegnanie w niedzielę 05.09). Już teraz odchodzącym Ojcom wyrażamy wdzięczność za ich wieloletnią gorliwą posługę wśród nas. Na nowy rok szkolny do naszej wspólnoty dołączą z Krakowa: O. Przemysław Suchy i O. Rafał Stenka.

 

 1. Zapraszamy do pielgrzymowania z Rzeszowską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Na plakacie umieszczono informacje o zapisach na siódmy dzień do grupy św. Józefa Pelczara.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W minionym czasie zmarli śp. Helena Lekowska z ul. Mazowieckiej, śp. Maria Czekierda z ul. Władysława IV i śp. Gabriel Mikinko z ul. Saskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
XI Niedziela Zwykła - 13 czerwca 2021 r.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. 
 2. W dniu dzisiejszym jest ostatnia okazja, by zobaczyć piękny i przejmujący spektakl pt. „Drzewo Życia”, który przygotował Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA. Przedstawienie ukazuje wewnętrzne przeżycia i osobiste doświadczenia drugoplanowych uczestników pasji Jezusa. Spektakl jest przeznaczony dla osób od 15. roku życia. Zapraszamy do auli pod kościołem dzisiaj o godz. 19.00.
 3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala, a w czwartek św. Alberta Chmielowskiego.
 4. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 5. Biskup Pomocniczy naszej diecezji Edward Białogłowski przeprowadzi wizytację w naszej wspólnocie parafialnej w najbliższą niedzielę. Powitanie i rozpoczęcie wizytacji o godz. 6.30. Ks. Biskup będzie obecny podczas każdej Mszy św. niedzielnej. Zakończenie po Eucharystii o godz. 18.00. Wspólnoty i grupy parafialne zapraszamy do udziału według planu podanego na plakatach i na stronie internetowej, a liderów wspólnot i grup prosimy o przygotowanie krótkiej informacji i sprawozdania.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę ks. Bp Edward udzieli sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 15.00. Polecajmy Bogu w modlitwie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny. Prosimy także, by w przyszłą niedzielę wybrać udział we Mszy św. o innej porze niż godzina 15.00.
 8. Niedziela 20 czerwca jest w naszej diecezji obchodzona jako Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego o godz. 15.00, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego.
 9. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. W minionym tygodniu zmarł śp. Adam Świder z ul. Zygmunta I Starego. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
X Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021 r.
 1. Dziękujemy siostrom ze zgromadzenia Służebniczek Śląskich za dzielenie się swoim doświadczeniem misyjnej pracy w Kamerunie. Po Mszy św. będzie można ofiarami do puszek wesprzeć misje.

 

 1. Za możliwość wspólnego świętowania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dziękujemy Panu Bogu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji ulicami naszej parafii i wszystkim, którzy w niej uczestniczyli.

 

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone w oktawie Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj o godz. 17.15, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do asysty, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała udzielimy błogosławieństwa dzieciom i pobłogosławimy wianki.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia ponowimy akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Ponadto w liturgii tego tygodnia obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W najbliższą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. godz. 8.00; rocznica I Komunii św. podczas Mszy świętych o godz. 15.00 i o godz. 16.00 (dlatego prosimy ogół wiernych, by wyjątkowo przyjść na Eucharystię o innej godzinie); spotkanie rady parafialnej o godz. 19.15.

 

 1. Biskup Pomocniczy naszej diecezji Edward Białogłowski przeprowadzi wizytację w naszej wspólnocie parafialnej w niedzielę 20.06. Powitanie i rozpoczęcie wizytacji o godz. 6.30. Ks. Biskup będzie obecny podczas każdej Mszy św. niedzielnej. Zakończenie po Eucharystii o godz. 18.00. Wspólnoty i grupy parafialne zapraszamy do udziału według planu podanego na plakatach i na stronie internetowej, a liderów wspólnot i grup prosimy o przygotowanie krótkiej informacji i sprawozdania.

 

 1. Razem z Młodzieżowym Teatrem ATMOSFERA zapraszamy na spektakl pt. „Drzewo Życia”, w którym w przejmujący sposób przedstawione są wewnętrzne przeżycia i osobiste doświadczenia drugoplanowych uczestników pasji Jezusa. Przedstawienie w auli pod kościołem dzisiaj o godz. 16.00, a w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Spektakl przeznaczony dla osób od 15 roku życia. Ze względów organizacyjnych prosimy o pobranie w zakrystii bezpłatnych biletów wstępu. Przedstawienia nie będą transmitowane.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Ewa Lutak-Rylska z ul. Mazowieckiej. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021 r.
 1. Od wtorku rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna i Międzynarodowy Dzień Dziecka, w środę święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w sobotę wspomnienie św. Bonifacego.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Centralna uroczystość w Rzeszowie rozpocznie się na Placu Farnym o godz. 9.00.
  W naszej parafii Msze św. według porządku niedzielnego bez Mszy św. o godz. 12.30 i 15.00. Uwaga: procesja eucharystyczna wyruszy już po Mszy św. o godz. 9.30! Na jej zakończenie przy naszej szkole zostanie odprawiona Msza św. w intencjach przewidzianych na godz. 11.00. Ołtarze będą ustawione na ul. Morgowej i Bałtyckiej. Zachęcamy mieszkańców do udekorowania domów. Zapraszamy do licznego udziału asystę, LSO, dzieci w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, straż pożarną z OSP Wilkowyja–Rzeszów. Wykorzystajmy okazję do wspólnego świadczenia o wierze w Eucharystyczną obecność Jezusa Chrystusa.

 

 1. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne odbędą się wokół kościoła. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci, służbę liturgiczną i każdego, kto chce się włączyć w asystę procesyjną.

 

 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30, a spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 16.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub tele­fonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.

 

 1. Koncert  Jednego Serca Jednego Duchaodbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 ale bez udziału publiczności na placu koncertowym. Zapraszamy do uczestnictwa jedynie dzięki transmisji w internecie i w Telewizji Trwam.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o 18.00.

 

 1. Ojciec Prowincjał Zakonu Pijarów skierował apel do osób związanych z naszym Zakonem: „Jako duszpasterze i wychowawcy pracujący z dziećmi i z młodzieżą włączamy się w działanie Kościoła na rzecz chronienia ich i naprawiania zła wyrządzonego im w przeszłości. Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych, które miały miejsce w naszym środowisku. Dlatego apeluję do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały do Delegata ds. ochrony małoletnich oraz do organów ścigania.” Szczegółowe wiadomości znajdują się na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń.

 

 1. W przyszłą niedzielę siostry Służebniczki Śląskie będą dzielić się swoim doświadczeniem misyjnej pracy w Kamerunie oraz prosić o modlitwę i ofiary do puszek na wsparcie misji.

 

 1. Razem z Młodzieżowym Teatrem ATMOSFERA zapraszamy na spektakl pt. „Drzewo Życia”, w którym w przejmujący sposób przedstawione są wewnętrzne przeżycia i osobiste doświadczenia drugoplanowych uczestników pasji Jezusa. Przedstawienie dzisiaj o godz. 19.00, a kolejne terminy – na plakatach. Spektakl przeznaczony dla osób od 15 roku życia. Ze względów organizacyjnych prosimy o pobranie w zakrystii bezpłatnych biletów wstępu.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23 maja 2021 r.
 1. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Okres komunii wielkanocnej trwa jeszcze tylko przez tydzień – do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00), w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

 

 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Po wczorajszych uroczystościach I Komunii św. kolejna grupa dzieci rozpoczyna Biały Tydzień i będzie uczestniczyć w Mszach św. o godz. 18.00 oraz w nabożeństwach majowych.

 

 1. Z okazji przypadającego w środę Dnia Matki z wdzięcznością w modlitwie i z dobrym słowem zwracamy się do wszystkich Mam wypraszając im Boże błogosławieństwo, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

 1. Adoracja uwielbienia w piątek o godz. 20.00.

 

 1. Prosimy o zgłoszenie się dzisiaj do zakrystii osób z ulic Morgowej i Bałtyckiej, które chcą pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało.

 

 1. Liceum Sióstr Pijarek przy ul. Sanockiej 70 zaprasza ósmoklasistów na dni otwarte, które odbędą się w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej szkoły.

 

 1. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na spektakl pt. „Drzewo Życia”, który odbędzie się w najbliższą sobotę oraz w niedzielę o godz. 19.00. Kolejne terminy znajdują się na plakatach. Spektakl jest przeznaczony dla osób od 15 roku życia.

Dla orientacji, by przygotować odpowiednią ilość miejsc siedzących, prosimy o pobranie bezpłatnych biletów wstępu przy wejściu od strony nowicjatu. Od jutra bilety będzie można także odebrać w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj w łączności z całą Polską rozpoczynamy duchowe przygotowania do ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY, które odbędą się w LIZBONIE w 2023. Módlmy się za organizatorów, wolontariuszy i uczestników tego pięknego religijnego wydarzenia:

 

MODLITWA przed ŚWIATOWYMI DNIAMI MŁODZIEŻY – LIZBONA 2023

Maryjo, Pani Nawiedzenia, która z pośpiechem poszłaś w góry, by spotkać Elżbietę, poprowadź nas na spotkanie ze wszystkimi, którzy na nas czekają, abyśmy zanieśli im żywą Ewangelię: Jezusa Chrystusa, Twojego Syna i naszego Pana! Pójdziemy z pośpiechem, bez zbytnich rozproszeń i bez zwłoki, z zapałem i radością. Pójdziemy pełni pokoju, gdyż ten, kto niesie Chrystusa, niesie pokój, a czynienie dobra jest najlepszym sposobem istnienia. Maryjo, Pani Nawiedzenia, niech za Twoją przyczyną ten Światowy Dzień Młodzieży stanie się dla nas wspólnym uwielbieniem Chrystusa, którego niesiemy, tak jak Ty go nosiłaś. Spraw, niech stanie się okazją do świadectwa i wzajemnego dzielenia się, do braterstwa i wdzięczności, do poszukiwania tych, którzy wciąż czekają na Chrystusa. Maryjo, razem z Tobą przejdziemy tę drogę spotkania, by także nasz świat mógł zjednoczyć się w braterstwie, sprawiedliwości i pokoju. Pani Nawiedzenia, pomóż nam zanieść Chrystusa wszystkim, w posłuszeństwie Ojcu i w miłości Ducha.                                       POD TWOJĄ OBRONĘ

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 16 maja 2021 r.
 1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na działalność Katolickiego Radia VIA.

 

 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.15.

 

 1. Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich obchodzą Ojcowie: Józef Matras, Tomasz Jędruch, Wojciech Wojda i Marian Galas. Dziękczynną Mszę św. koncelebrowaną odprawią we wtorek o godz. 18.00. Jubilaci zapraszają do wspólnego dziękczynienia i proszą o modlitwę.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – w środę po nabożeństwie majowym.

 

 1. W czwartek przypada 21. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Jana Wątroby. Pamiętamy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

 

 1. Adoracja uwielbienia w piątek o godz. 20.00.

 

 1. W sobotę podczas dodatkowych Mszy świętych odbędą się kolejne uroczystości I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

 

 1. Również w sobotę, o godz. 10.00, w katedrze rzeszowskiej święcenia kapłańskie przyjmie sześciu diakonów naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Prośmy Pana także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi katolickie radio Via.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 15.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę, którą odmawiamy podczas codziennej adoracji przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W wigilię uroczystości zapraszamy na czuwanie modlitewne, które poprowadzi młodzież w sobotę o godz. 20.00.

 

 1. Okres spowiedzi i komunii wielkanocnejtrwa jeszcze tylko przez dwa tygodnie – do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pojednania. Przypominamy o możliwości spowiedzi przed każdą Mszą św.Gdyby ktoś potrzebował wyspowiadać się w innym czasie, można umówić termin telefonicznie dzwoniąc w godzinach pracy kancelarii parafialnej.

 

 1. Przedstawiciele działającej przy naszej parafii Grupy Męskiej po dzisiejszych Mszach św., przed kościołem od strony nowicjatu, propagują kult swojego patrona św. Andrzeja Boboli (m.in. książki, modlitewniki) oraz zapraszają mężczyzn do udziału w spotkaniach Grupy.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Wiesław Smuk z ul. Kujawskiej. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
VI Niedziela Wielkanocna - 9 maja 2021 r.
 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy w piątego święto św. Macieja Apostoła. Tego dnia rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Adoracja uwielbienia o godz. 20.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA.

 

 1. W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyć w Mszach św. o godz. 18.00 i nabożeństwach majowych.

 

 1. W sobotę w Sanktuarium Matki Bożej w Lipinkach odbędą się święcenia diakonatu dwunastu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Módlmy się w ich intencji oraz upraszajmy nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 

 1. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na kolonię w Łapszach Niżnych dla dzieci szkół podstawowych w dniach 14-24 lipca. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub prosimy o kontakt z o. Mariuszem Kożuchowskim.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Echa z Afryki”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł „Starość nie jest chorobą, a seniorzy nie są ciężarem, lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła” oraz bardzo praktyczny dodatek – Litania Loretańska z nowymi wezwaniami. W „Niedzieli” – m.in. artykuł „Trzeba być znakiem sprzeciwu – rozmowa z abp Markiem Jędraszewskim”.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
V Niedziela Wielkanocna - 2 maja 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

 

 1. W dni powszednie nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski (porządek Mszy św. jak w niedzielę), we wtorek wspomnienie św. Floriana, w czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski.

 

 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30, a spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Spowiedź dzieci przed I Komunią św. i ich rodziców o godz. 16.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub tele­fonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.

 

 1. W sobotę 8 maja podczas dodatkowych Mszy świętych odbędą się uroczystości I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

 

 1. W Roku św. Józefa zachęcamy do osobistego podjęcia nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa w pierwsze środy miesiąca, by umocnić wiarę, Kościół i nasze rodziny. Informacje i teksty w broszurkach na stolikach z prasą.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na kolonię w Łapszach Niżnych dla dzieci szkół podstawowych w dniach 14-24 lipca. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub prosimy o kontakt z o. Mariuszem Kożuchowskim.

 

 

Przeczytaj także