PIJARZY RZESZÓW

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3. Niedziela Zwykła (Niedziela Słowa Bożego) – 26 stycznia 2020 r.
 1. Dzisiejsza 3. Niedziela zwykła z woli papieża Franciszka jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Przy tej okazji zachęcamy, aby w codziennym rozważaniu Słowa Bożego skorzystać z czasopisma „Żywe Słowo”. Znajdziemy w nim czytania liturgiczne na każdy dzień, refleksje będące pomocą w codziennej modlitwie Słowem Bożym, inspirujące dla życia duchowego cytaty z pism oraz obszerne fragmenty doskonałych książek.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Zapraszamy na Adorację kolędową przy żłóbku, którą poprowadzi parafialny Chór Kantylena dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Spotkania kandydatów z klas VIII do sakramentu bierzmowania odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

 

 1. Zachęcamy do udziału w spotkaniu Grupy Męskiej we czwartek o godz. 19.45 w kościele.

 

 1. Rada Osiedla Wilkowyja zaprasza na coroczny Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd wraz z opłatkiem i poczęstunkiem, który odbędzie się w piątek 31. stycznia o godz. 19.00 w Domu Kultury przy ul. Olbrachta 120.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00. Podczas Mszy św. modlimy się m.in. o zgodę
  i jedność w małżeństwach
  .

 

 1. W przyszłą niedzielę (2. lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gromnice. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia modlimy się za siostry i braci zakonnych, a ofiary składane na tacę będą przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych. Centralne uroczystości pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego odbędą się w Katedrze o godz. 12.00.

 

 1. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w styczniu lub lutym ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za serdeczne przyjmowanie nas w domach oraz za ofiary składane na tacę z okazji kolędy. Gdyby ktoś z parafian chciał jeszcze przyjąć księdza, prosimy o zgłoszenie się i ustalenie terminu.

 

 1. Uczniom i nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa, sił i wytrwałości w nowym semestrze.
Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – 19 stycznia 2020 r.
 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji. Pamiętajmy także w osobistej modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.

 

 1. Z racji dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.

 

 1. Rozpoczęty wczoraj Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa do 25 stycznia. Z tej okazji w kościele Św. Krzyża zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan we czwartek 23 stycznia o godz. 18.00

 

 1. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

 1. Wszystkim dzisiejszym Solenizantom, a szczególnie o. Mariuszowi Siódmiakowi i o. Mariuszowi Kożuchowskiemu, życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Ojca Świętego Franciszka motu proprio Aperuit Illis.

Na Mszy św. o godz. 9.30 oprawę liturgiczną będzie miała Oaza Domowego Kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie wszystkich członków oraz zainteresowanych.

 

 1. Chór Kantylena zaprasza na Adorację przy Bożym Żłóbku w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.. 15.00.

 

 1. 8. Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

 

Pon, 20 I od godz. 16.30: ul. J. Olbrachta parzyste od nr. 2 oraz nieparzyste od nr. 1 i malejąco od nr. 47;  ul. Henryka Pobożnego; ulice: Kazimierza Odnowiciela i Królowej Marysieńki

 

Wt, 21 I od godz. 16.30: ul. Marcina Filipa 68 od nr. 1 i od nr. 25; ul. Marcina Filipa 70 od nr. 1 i od nr. 29

 

Śr, 22 I od 16.30: ul. Marcina Filipa 72 od nr. 1; ul. Marcina Filipa 74 od nr. 1; ul. Marcina Filipa 76 od nr. 1; ul. Marcina Filipa 78 od nr. 1

 

Czw, 23 I od godz. 16.30: ul. Lwowska numery nieparzyste od nr. 75, od nr. 109, od nr. 155 oraz od nr. 175

 

Pt, 24 I od godz. 16.30: ul. Lwowska parzyste bez bloków od numeru 76 oraz malejąco od nr. 118; ul. Królowej Bony i Aleksandra Jagiellończyka, a także ul. Litewska od nr. 1 i ul. Witolda

 

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Gdyby ktoś z parafian, chciał jeszcze przyjąć księdza, prosimy o zgłoszenie się i ustalenie terminu.

Dziękujemy za otwarte drzwi i serca oraz serdeczne przyjmowanie nas w domach. Dziękujemy za ofiary składane z okazji kolędy na tacę w kościele.

 

 1. W związku z trwającą wizytą duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna przed południem w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Aleksandra Nowak z ul. Warneńczyka. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”
Święto Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.
 1. Wszystkich Parafian, Przyjaciół, Sympatyków, Członków wspólnot i grup parafialnych zapraszamy na opłatek i kolędowanie. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli pod kościołem. `

 

 1. Od jutra w roku liturgicznym rozpoczyna się okres zwykły.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. Z tej okazji w kościele Św. Krzyża zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan we czwartek 23 stycznia o godz. 18.00

 

 1. W przyszłą niedzielę (19 stycznia) przypada Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji. Z tej racji Biskup Rzeszowski Jan Wątroba odprawi w Katedrze uroczystą Mszę św. w sobotę (18 stycznia) o godz. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzą: o. Mariusz Siódmiak i o. Mariusz Kożuchowski – prosimy o modlitwę w ich intencji.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

 1. Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

 

 • Pon, 13 I od godz. 16.30: ul. Zygmunta I Starego od początku i od końca; ul. Książęca od początku i od końca.

 

 • Wt, 14 I od godz. 16.30: ul. Leszka Czarnego 2 od początku i od końca; ul. Leszka Czarnego domki od początku i od końca.

 

 • Śr, 15 I od godz. 16.30: ul. Lwowska 96 od początku i od końca; ul. Lwowska 96 A od początku i od końca.

 

 • Czw, 16 I od godz. 16.30: ul. Lwowska 98 od początku i od końca; ul. Lwowska 98 A od początku i od końca.

 

 • Pt, 17 I od godz. 16.30: ul. Lwowska 98 B od początku i od końca; ul. Lwowska 98 C od początku i od końca; ul. Lwowska 98 D od początku.

 

 • Sob, 18 I od godz. 10.00 do 14.00: ul. Bałtycka od numeru 1 i Tatrzańska; ul. Bałtycka od nr. 18 A oraz od nr. 25; ul. Pomorska od początku i od końca.

 

Dziękujemy za otwarte drzwi i serca oraz serdeczne przyjmowanie nas w domach. Dziękujemy za ofiary składane z okazji kolędy na tacę w kościele.

 

 1. W związku z trwającą wizytą duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna przed południem w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Albina Maliszewska z ul. Lwowskiej. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 5 stycznia 2020r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30 ) i od godz. 16.00.
 2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego–Trzech Króli. Msze św.
  w naszym kościele według porządku niedzielnego. Ministranci będą rozprowadzać kadzidło i kredę. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Jest to zarazem Dzień Misyjny. Modlitwą i ofiarami zbieranymi podczas Mszy św. wspieramy przygotowanie przyszłych misjonarzy.
 3. Także jutro odbędzie się Orszak Trzech Króli. Wyruszy z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu o godz. 12.00 i przejdzie na Rynek, gdzie będą złożone dary Bożemu Dziecięciu. Na scenie głównej na Rynku będzie śpiewał nasz Mały Chór Kalasancjusza. Zachęcamy do włączenia się do Orszaku!
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Duszpasterze wraz z Radą Parafialną zapraszają wszystkich Parafian, Przyjaciół, Sympatyków, Członków wspólnot i grup parafialnych na opłatek i kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w auli pod kościołem. Grupy i Wspólnoty prosimy o włączenie się w organizację.
 6. Przypominamy o możliwości zapisania dzieci i młodzieży na „Ferie w mieście”. Zapisy przez stronę internetową parafii.
 7. Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

Wt, 7 I od godz. 16.30:

Morgowa nieparzyste od nr. 83, od nr. 109; Kaszubska; Podlaska

Śr, 8 I od godz. 16.30:

Morgowa parzyste od nr. 38, od nr. 70, od nr. 108, od nr. 150; ul. Cienista

Czw, 9 I od godz. 16.30:

Kujawska domki od początku; Kujawska domki od końca; Kujawska 13 A od nr. 1; Kujawska 13 A od nr. 50

Pt, 10 I od godz. 16.30:

Władysława IV od początku; Władysława IV od końca; Królewska od nr. 1, od nr. 20, od nr. 44 (malejąco)

Sob, 11 I od godz. 10.00 do 14.00:

Kujawska 13 od nr. 1; Kujawska 13 od nr. 22; Kujawska 9 B od nr. 1; Kujawska 13 od nr. 58

 

Dziękujemy za otwarte drzwi i serca oraz serdeczne przyjmowanie nas w domach. Dziękujemy za ofiary składane z okazji kolędy na tacę w kościele.

 

 1. W związku z trwającą wizytą duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna przed południem w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.
 2. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Wilkowyja dziękują za oddane na nich głosy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Dzięki Waszym głosom udało się zrealizować projekt i otrzymać nowy samochód dla straży! W podziękowaniu za to strażacy po Mszy św. (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30) będą rozdawać kalendarze na Nowy 2020 Rok.
 3. W minionym tygodniu zmarł śp. Eugeniusz Pelc z ul. Lwowskiej oraz odbył się pogrzeb śp. Aliny Wiercińskiej – Mamy Br. Krzysztofa. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”
Niedziela Świetej Rodziny - 29 grudnia 2019 r.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom w pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w listopadzie lub grudniu ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. We wtorek, na zakończenie roku kalendarzowego 2019, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na godz. 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. dziękczynna za mijający rok.

Dzieci zapraszamy na zabawę sylwestrową – od godz. 18.00 do godz. 20.00.

O północy Mszą św. przywitamy Nowy Rok.

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki we środę modlimy się o pokój na świecie. Msze św. jak w niedziele, bez Mszy św. o godz. 6.30. W Kaplicy Sióstr Karmelitanek Msza św. o godz. 8.00

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. o godz. 7.00 i od godz. 17.00. Z posługą do chorych udamy się od godz. 9.00.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 18.00. Na tej Mszy św. modlimy się o zgodę i jedność w małżeństwach.

 

 1. Serdecznie zapraszamy mężczyzn na Męski Różaniec, który jest dopełnieniem Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpoczynamy w najbliższą sobotę 4 stycznia o godz. 16.15 w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja 20. Szczegóły na ulotkach.

 

 1. Porządek kolędy w najbliższym tygodniu:

Pon, 30 XII 2019 od godz. 16.30: ul. Marcina Filipa od numeru 1, od nr 13 oraz bloki 22 i 24; ul. Marcina Filipa od nr 26, od nr 50, od nr 58.

 

Czw, 2 I 2020 od godz. 16.30: ul. Saska  numery parzyste oraz ul. Saska numery nieparzyste: od numeru 1, od nr. 41, od nr. 59, od nr. 63.

 

Sob, 4 I 2020 od godz. 10.00 do godz. 14.00: ul. Mazowiecka  numery parzyste od numeru 2, od nr 44 oraz malejąco od nr. 104, a także ul. Mazowiecka numery nieparzyste od nr. 1 i od nr. 23.

 

Dziękujemy za otwarte drzwi i serca oraz serdeczne przyjmowanie nas w domach. Dziękujemy za ofiary składane z okazji kolędy na tacę w kościele.

 

 1. W związku z trwającą wizytą duszpasterską kancelaria parafialna będzie czynna przed południem w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli: śp. Józefa Szejnar z ul. Warneńczyka oraz śp. Jacek Woźny z ul. Mazowieckiej. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”
IV niedziela Adwentu - 22 grudnia 2019 r.
 1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej do Poznania na „Sylwester z Pijarami”.
 1. Dzisiaj Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30.
 1. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w poniedziałek od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób, które chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii św.
 1. We wtorek Nowenna wraz w Roratami o godz. 7.00. Po tej Mszy św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do ubierania choinek. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W tym czasie gromadzimy się na wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę, z modlitwą, odczytaniem fragmentu Pisma św. o narodzinach Jezusa, śpiewaniem kolęd.
 1. Mszą Świętą Pasterską o północy rozpoczniemy Boże Narodzenie. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Poza tym, porządek Mszy św., zarówno w pierwszy dzień Świąt jak i św. Szczepana jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt na Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie.
 1. Msze św. w kaplicy Sióstr Karmelitanek: Msza Św. Pasterska o godz. 24.00, w Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana o godz. 9.00.
 1. W Święto św. Szczepana w godz. 16.00–20.00 grupa dzieci i młodzieży z Teatru ATMOSFERA z kolędą na ustach i gwiazdą betlejemską w ręku odwiedzą domy na terenie naszej parafii. Już teraz dziękujemy za ciepłe przyjęcie młodych kolędników.
 1. W piątek w Święto św. Jana Ewangelisty swoje imieniny obchodzi ksiądz Biskup Jan Wątroba. Módlmy się w tym dniu za Ordynariusza Diecezji.
 1. W piątek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Odwiedziny zaczynamy od godz. 16.30 według zapowiedzianego porządku, od wymienionych numerów domów. Przypominamy, że podczas kolędy księża nie przyjmują ofiar.

 

Porządek kolędy:

Piątek 27 XII od godz. 16.30: ul. Warneńczyka nieparzyste od numeru 1, od nr 33, od nr 61, od nr 81, od nr 87, od nr 89.

Sob, 28 XII od godz. 10.00 do 14.00: ulica Warneńczyka parzyste od numeru 2, od nr 22, od nr 40 oraz ulice Bolesława Śmiałego, Anny Jagiellonki.

Woda poświęcona do zabrania do domów wystawiona jest w otwartym przez cały dzień  przedsionku kościoła od strony ulicy.

 

 1. W dniu 28 grudnia po raz kolejny organizowany jest w Rzeszowie „Marsz Młodzianków” połączony z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych. Początek marszu o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu (ul. Szopena).
 1. Przyszła niedziela jest Świętem Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 9.30 oprawę liturgiczną będzie miała Oaza Domowego Kościoła. Po Mszy spotkanie w parafialnej kawiarni. Natomiast na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom w pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w listopadzie lub grudniu ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.
 1. Zapraszamy na zabawę sylwestrową dla dzieci. Informacje na plakatach.
 1. Dzieci i młodzież zapraszamy także na feryjny „Zimowy Pijar” w dniach 11-17.01. Zapisy na stronie internetowej parafii.
 1. Zachęcamy do sięgnięcia do świątecznej prasy katolickiej dla dorosłych i dla dzieci, jest również nowy numer Kalasancjusza Rzeszowskiego. A w nim przeczytacie m.in.: wywiad z O. Tomaszem, odchodzącym proboszczem, z pijarami, którzy zaczynają swoją posługę w Rzeszowie: o. Mariuszem Kożuchowskim, O. Józefem Matrasem i z o. Pawłem, obecnym proboszczem; o święcie laikatu pijarskiego, o młodych artystach z Teatru Atmosfera, o Balu Wszystkich Świętych w pijarskiej szkole, o Święcie Chrystusa Króla i spektaklu teatralnym o Słudze Bożej Rozalii Celakównie. Przeczytacie o rekolekcjach adwentowych i o pielgrzymce do Ziemi Świętej, jest też program kolędy, który jest również na stronie internetowej.Dziękujemy piszącym i osobom zaangażowanym w tworzenie parafialnej gazety, w redakcję, skład i wydruk.
 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Celina Batóg, śp. Stanisław Mikuła, śp. Wioletta Bodnar. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
III niedziela Adwentu - 15 grudnia 2019 r.
 1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

 

 1. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w mijającym roku uczestniczyli w utrzymaniu kościoła oraz zbierającym wpłaty.

 

 1. Jutro rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odprawiamy wraz z Roratami o godz. 18.00.

 

 1. Spowiedź św. w naszym kościele w ramach pomocy kapłańskiej w dekanacie będzie w najbliższy czwartek w godzinach: 9.00-10.30 i 11.00-12.00 oraz 15.00-16.30 i 17.00-18.00. Prosimy, by przystąpienia do sakramentu pojednania nie odkładać na ostatnią chwilę. We wtorek będziemy spowiadać także w Palikówce, w środę w parafiach św. Jana Pawła II i bł. Findysza, w piątek w Słocinie, a w sobotę w parafii św. J.S. Pelczara.

 

 1. Można jeszcze zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki, które znajdują się przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas będzie rozdawał świąteczne paczki żywnościowe w poniedziałek i wtorek po wieczornych Mszach świętych. Prosimy o zachęcenie osób potrzebujących lub podpowiedzenie, komu z sąsiedztwa potrzeba pomocy. Dziękujemy za ofiarność przy dzieleniu się z potrzebującymi podczas zakończonych już zbiórek w kościele oraz w sklepach Delikatesy Centrum i Lelek-Odido, a także wszystkim regularnie bądź okazjonalnie pomagającym wraz z „Pomagam Rzeszów”!

 

 1. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkania we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

 

 1. Kolejna próba Chóru Wielopokoleniowego odbędzie się w środę o godz. 19.00, a próba Chóru Kantylena w piątek o godz. 18.00.

 

 1. Prosimy o modlitwę w int. o. Dariusza z racji przypadających we czwartek imienin.

 

 1. Młodzież, która zapisała się na wyjazd do Poznania na „Sylwestra z Pijarami” zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób, które chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii św.
II niedziela Adwentu - 8 grudnia 2019 r.
 1. Z racji dzisiejszej Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny zapraszamy do modlitwy w Godzinie Łaski od godziny 12.00 do 13.00. W kościele odmówimy różaniec o godz. 12.00 a potem z racji niedzieli o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. Zachęcamy także do modlitwy indywidualnej. Matka Boża obiecała, że dzięki modlitwie w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała, a szczególnie dusze zatwardziałe znów staną się wierne i miłujące Boga.

 

 1. Dzisiaj przypada także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, by wesprzeć naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

 

 1. Spotkanie ruchu Focolari odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy!

 

 1. Kolejna próba Chóru Wielopokoleniowego odbędzie się we wtorek o godz. 19.30.

 

 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkania, które odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

 

 1. Teatr ATMOSFERA JUNIOR zaprasza wszystkie chętne dzieci ze szkoły podstawowej do udziału w teatralnych spotkaniach w nowym sezonie (od stycznia do czerwca 2020 r.). Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17.00 w auli pod kościołem.

 

 1. W piątek 13 grudnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Z racji 10. rocznicy poświęcenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy dziękować za otrzymane łaski i odnowimy akt zawierzenia.

 

 1. Zapraszamy na Msze św. roratnie: w kościele od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w naszej szkole od poniedziałku do piątku o godz. 7.15. Zachęcamy do udziału dorosłych i dzieci (z lampionami).

 

 1. Na plakatach znajduje się zaproszenie na spotkanie informacyjne dotyczące dotowanej ze środków Unii Europejskiej wymiany źródeł ciepła. Chodzi o czystsze powietrze.

 

 1. Zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących z naszej parafii potrwa do soboty. Zachęcamy, by w sklepie Delikatesy-Centrum oraz w sklepie spożywczym Lelek-Odido złożyć dary do specjalnego koszyka. Jednocześnie dziękujemy za przyniesione dary do kościoła w ramach zakończonej już akcji „Podaruj…” pod hasłem „Mały gest, wielka radość…” oraz za dary złożone w torbach Caritasu! Dziękujemy za Wasze otwarte serca!

 

 1. Nasze podziękowanie kierujemy także do anonimowej rodziny, która ufundowała piękne dywany i chodniki do prezbiterium i zakrystii.

 

 1. Wysłuchajmy teraz ogłoszenia Rady Parafialnej w sprawie wspólnej troski o porządek i wystrój naszego kościoła… (odczytuje przedstawiciel Rady Parafialnej).

 

 1. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można je nabyć przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza. Obok nich znajdują się opłatki na wieczór wigilijny, które za chwilę poświęcimy.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Mróz. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
I niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019 r.
 1. Czas Adwentu rozpoczynamy parafialnymi rekolekcjami. Zachęcamy do skorzystania z czasu łaski dla osobistego i wspólnotowego dobra duchowego. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św., a od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do środy nauki na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzi o. Grzegorz Misiura SP, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego OO. Pijarów w Krakowie. Wdzięczność ojcu rekolekcjoniście wyrazimy modlitwą i ofiarami na tacę w środę.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom w pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w październiku lub listopadzie ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. Od jutra odprawiamy „Roraty”: w kościele Msze św. roratnie będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w naszej szkole od poniedziałku do piątku o godz. 7.15. Zachęcamy do udziału dorosłych i dzieci (z lampionami).

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Zapraszamy na modlitwę i spotkanie LSO, Mały Chór Kalasancjusza oraz zapisanych na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz, razem z rodzicami.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. będą o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź przed Mszami św. i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Do domów chorych z posługą sakramentalną pójdziemy od godz. 9.00.

 

 1. W sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. W niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy także do modlitwy w Godzinie Łaski od godziny 12.00 do 13.00. W kościele odmówimy różaniec o godz. 12.00 a potem z racji niedzieli o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. Zachęcamy także do modlitwy indywidualnej.

 

 1. II niedziela Adwentu jest także dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu, zbiórka do puszek. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy na próbę Chóru Wielopokoleniowego we wtorek o godz. 19.30.

 

 1. Trwa zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących z naszej parafii: od poniedziałku do soboty w sklepie Delikatesy-Centrum oraz w sklepie spożywczym Lelek-Odido jest wystawiony specjalny koszyk. Dziękujemy za Wasze otwarte serca!

 

 1. Dobiega końca czas zgłoszeń na wyjazd do Poznania na „Pijarski Sylwester” w dniach 29 grudnia do 1 stycznia. Zapraszamy młodzież klas VIII i starszą. Koszt uczestnictwa to 100 zł + opłata za przejazd. Wpisowe w wysokości 50 zł należy uiścić przy zapisie w zakrystii oraz wypełnić pisemną zgodę rodziców.
XXXIV niedziela zwykła – 24 listopada 2019 r.
 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży.

O godz. 11.00 Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z Małym Chórem Kalasancjusza odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy św. w auli pod kościołem odbędzie się agapa dla dzieci, młodzieży i rodziców. Na tę Mszę św. zapraszamy także dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców w Centrum Kultury Calasanz.

 

 1. Także dzisiaj zapraszamy na spektakl przedstawiający życie i posłannictwo służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, wielkiej apostołki intronizacji Chrystusa Króla. Spektakl odbędzie się o godz. 16.00 w auli pod kościołem. Jednocześnie przypominamy, że w tym roku przypada 10. rocznica zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

 1. Wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania zapraszamy na pierwszą próbę Chóru Wielopokoleniowego we wtorek o godz. 19.00.

 

 1. W środę, 27 listopada w Zakonie Pijarów przypada Patrocinium, tj. Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza. Z tej okazji zapraszamy na zabawę dla dzieci w sobotę, 30 listopada od 17.00 do 19.00 w Centrum Kultury Calasanz.

 

 1. W sobotę, 30 listopada przypada Święto św. Andrzeja Apostoła. Tego dnia zapraszamy także na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

 

 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkania, które odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. W związku z tym zapraszamy na rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Grzegorz Misiura. Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św. i od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom w pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w październiku lub listopadzie ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się za tydzień po wieczornej Mszy św.

 

 1. Trwa zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących z naszej parafii: od poniedziałku do soboty w sklepie Delikatesy-Centrum oraz w sklepie spożywczym Lelek-Odido jest wystawiony specjalny koszyk. Dziękujemy za Wasze otwarte serca!

 

 1. Organizujemy wyjazd na „Pijarski Sylwester” w Poznaniu w dniach 29 grudnia do 1 stycznia. Zapraszamy młodzież klas VIII i starszą. Koszt uczestnictwa to 100 zł + opłata za przejazd. Wpisowe w wysokości 50 zł należy uiścić przy zapisie w zakrystii oraz wypełnić pisemną zgodę rodziców.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli śp. Stanisław Szlachta oraz Alojzy Oczoś. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
XXXIII niedziela zwykła – 17 listopada 2019 r.
 1. Obchodzimy dzisiaj ogłoszony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Wzorem ubiegłych lat rozpoczynamy zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Przy stoliku z prasą znajdują się papierowe torby Caritasu, które można zabrać i na­peł­nione produktami żywnościowymi lub środkami czystości przynieść do zakrystii lub Nowi­cjatu. Także od jutra w sklepie Delikatesy-Centrum będzie wystawiony specjalny ko­szyk, do którego można składać produkty żywnościowe. Dziękujemy za Wasze otwarte serca!

 

 1. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym!

 

 1. Jutro przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Patronki naszej Diecezji.

 

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. O godz. 11.00 Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Mały Chór Kalasancjusza odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy św. w auli pod kościołem odbędzie się agapa dla dzieci, młodzieży i rodziców. Na tę Mszę św. zapraszamy także dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców w Centrum Kultury Calasanz.

 

 1. Również na przyszłą niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy do auli pod kościołem na spektakl przedstawiający życie służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

 

 1. Uczniów z klas VII, którzy zapisali się na przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę (23 XI) o godz. 15.00.

 

 1. W ramach pielgrzymki do Ziemi Świętej w środę, 20 listopada, na Górze Błogo­sła­wieństw zostanie odprawiona Msza św. w intencjach poleconych przez Parafian.

 

 1. Z okazji Patrocinium, tj. Święta opieki św. Józefa Kalasancjusza zapraszamy na zabawę dla dzieci w sobotę, 30 listopada.

 

 1. Centrum Kultury Calasanz zaprasza rodziców i nauczycieli na zajęcia pt. „Jak lepiej radzić sobie ze stresem, czyli uważność i życzliwość w praktyce”. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

 1. Organizujemy wyjazd na „Pijarski Sylwester” w Poznaniu w dniach od 29 grudnia do 1 stycznia. Zapraszamy młodzież z klas VIII i liceum. Koszt uczestnictwa to 100 zł + opłata za przejazd. Wpisowe w wysokości 50 zł należy uiścić przy zapisie w zakrystii oraz wypełnić pisemną zgodę rodziców.

 

 1. Zakład Opieki Zdrowotnej nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania mammograficzne. Na badania mogą się zarejestrować Panie w wieku 50-69 lat, które nie badały się w ciągu ostatnich dwóch lat. Szczegóły na plakatach.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Janina Nosek. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: „Wieczne odpoczywanie racz Jej dać, Panie,…”.
XXXII niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r.
 1. Dziś obchodzimy Dzień Jedności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Teatr ATMOSFERA Junior zaprasza na spektakl pt. „Podróże Pana Kleksa”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00 w auli pod kościołem.

 

 1. W poniedziałek przypada 101. rocznica odzyskania niepodległości.
  Centralne uroczystości będą miały miejsce w Rzeszowie. W kościele farnym o godz. 10.00 Ks. Bp Jan Wątroba będzie przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpi  przemarsz na Plac Wolności i odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego.
  Po południu o 15.00 na Rynku odbędzie się koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod hasłem „Rzeszów śpiewa patriotycznie”, na które zapraszają Jan Budziaszek i „Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha”.
  A w naszym kościele zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

 

 1. W naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II, jako głównego patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Do naszej parafii przybędą one w najbliższą sobotę.
  Program: o 17.00 –  wypominki, 17.45 – powitanie relikwii, 18.00 Msza św., następnie modlitwa różańcowa, czuwanie w ciszy i o 21.00 Apel Maryjny z Janem Pawłem II. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy ogłoszony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  Także z racji III niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkania, które odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

 

 1. Przypominamy, że można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika we wtorki od godz. 16.30 do 19.00 w kancelarii parafialnej.

 

 1. Modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie o godz. 17.15.

 

9. W minionym tygodniu zmarli śp. Ryszard Kuś i śp. Jan Pelc. Polećmy ich Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

XXXI niedziela zwykła – 3 listopada 2019 r.
 1. Dzisiaj:
 • a) Rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na Mszę św. i spotkanie dzisiaj o godz. 15.00.
 • b) Spotkanie rady parafialnej odbędzie się po dzisiejszej wieczornej Mszy św.
 • c) Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30 ) i od godz. 16.00. Wspominkowy różaniec za zmarłych o godz. 17.15.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00, Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz o nowe powołania z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza, Małego Chóru Kalasancjusza, uczestników zajęć Centrum Kultury Calasanz
  i Parafialnego Kluby Sportowego oraz ich rodzin.

 

 1. W sobotę przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Teatr ATMOSFERA Junior zaprasza na spektakl pt. „Podróże Pana Kleksa”, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00 oraz w niedzielę o godz. 12.00 w auli pod kościołem.

 

 1. Od dzisiaj chcemy włączyć się w 5. już edycję akcji „Podaruj…” pod hasłem „Mały gest, wielka radość”. Chętni mogą zabrać ze sobą pudełeczko z prośbą o zakup rzeczy potrzebnych do przygotowania paczek świątecznych dla osób zaproszonych na Opłatek Maltański. Dary będzie można składać do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza. Akcja potrwa do końca listopada.

 

 1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą przez cały listopad o godz. 17.15. Zmarłych można polecać na kartkach, które są wyłożone na półkach z prasą oraz w kancelarii. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Zbigniew Siuta. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …
XXX niedziela zwykła – 27 października 2019 r.
 1. Dzisiaj:

a) Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na dzisiejsze spotkanie po Mszy św. o godz. 11.00.

b) Można jeszcze zapisać dzieci na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz. Zapisy dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 przed kościołem. Jednocześnie informujemy, że wszystkie zajęcia dla dzieci będą odbywać się od godz. 17.30 do 19.00.

c) Teatr ATMOSFERA Junior zaprasza na spektakl pt. „Podróże Pana Kleksa”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli pod kościołem.

 

 1. Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych dla dzieci, który odbędzie się w środę, 30 października w szkole pijarskiej. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkania, które odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 19.00. Ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę o godz. 15.00.

 

 1. Jeszcze dzisiaj i przez cztery kolejne dni zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Dodatkowo od poniedziałku do czwartku o godz. 19.30.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie Grupy Męskiej we czwartek po różańcu o godz. 19.30.

 

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według niedzielnego porządku bez Mszy św. o godz. 15.00. Msza św. na cmentarzu Wilkowyja pod przewodnictwem Księdza Biskupa o godz. 14.00. Następnie procesja połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich.

 

 1. W tym tygodniu przypada również I Piątek miesiąca. Ze względu na Uroczystość do domów chorych z posługą sakramentalną pójdziemy wyjątkowo już we czwartek od godz. 9.00. Chorych, którzy chcą skorzystać z posługi prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W sobotę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Jest to równocześnie pierwsza sobota miesiąca, dlatego po Mszy św. wieczornej podczas której modlimy się m.in. o zgodę i jedność w małżeństwach odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Zachęcamy, by korzystać z możliwości zyskania odpustów za zmarłych. Będąc w stanie łaski uświęcającej, bez przywiązania do grzechów, po przyjęciu Komunii Świętej:
 • 1 XI po południu i w Dzień Zaduszny: za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy
  i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego – jeden raz w danym dniu – odpust zupełny;
 • Od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych – jeden raz w danym dniu – odpust zupełny;
 • We wszystkie dni listopada – odpust cząstkowy;

 

 1. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą przez cały listopad o godz. 17.15. Zmarłych można polecać na kartkach, które są wyłożone na półkach z prasą oraz w kancelarii. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Kolejne spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 2. Przypominamy, że można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika we wtorki od godz. 16.30 do 19.00 w kancelarii parafialnej.
XXIX niedziela zwykła – 20 października 2019 r.
 1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i dzisiejszymi ofiarami na tacę wspieramy misyjną działalność Kościoła.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.15 (szczególnie zapraszamy na nie dzieci z rodzicami) i od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Wspólnoty działające w naszej parafii zachęcamy do włączania się w prowadzenie różańca o godz. 19.30. Należy to zgłosić wcześniej w zakrystii, wybierając dni, które są jeszcze wolne.

 

 1. Dziś z racji III niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym!

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Teatr ATMOSFERA Junior zaprasza na spektakl pt. „Podróże Pana Kleksa”, który odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.00 w auli pod kościołem.

 

 1. Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych dla dzieci, który odbędzie się w środę, 30 października w szkole pijarskiej. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Przypominamy, że można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika we wtorki od godz. 16.30 do 19.00 w kancelarii parafialnej.

 

 1. Zapraszamy na Ferie z Pijarami. Zapisy przez stronę internetową parafii.

 

 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na półkach z prasą katolicką oraz w kancelarii. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Marek Wilk z ul. Olbrachta. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”

 

XXVIII niedziela zwykła – 13 października 2019 r.
 1. Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski. Jak co roku modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga uzdolnionej młodzieży.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.15 (szczególnie zapraszamy na nie dzieci z rodzicami) i od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Wspólnoty działające w naszej parafii zachęcamy do włączania się w prowadzenie różańca o godz. 19.30. Należy to zgłosić wcześniej w zakrystii, wybierając dni, które są jeszcze wolne.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać we wtorek św. Teresę z Avila, w środę naszego współbrata pijara bł. Piotra Casaniego, a w piątek św. Łukasza Ewangelistę.

 

 1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Ofiarami na tacę w tym dniu będziemy mogli wesprzeć cele misyjne Kościoła.

 

 1. Rozpoczęły się zajęcia w Centrum Kultury Calasanz. Wszelkie informacje o programie Centrum znajdują się na stronie internetowej parafii. Także przez stronę parafii można dokonywać zapisów na zajęcia.

 

 1. W najbliższy wtorek i czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla kandy­datów do sakramentu bierzmowania z klas VIII. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy do zapisania się poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza dostępnego w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii parafialnej.

 

 1. Powoli zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na półkach z prasą katolicką. Można je składać na tacę, przynieść do zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Przypominamy, że można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika we wtorki od godz. 16.30 do 19.00 w kancelarii parafialnej.

 

 1. Kierując się sumieniem, miłością do Ojczyzny i odpowiedzialnością za jej losy weźmy udział w dzisiejszych wyborach parlamentarnych, decydując o przyszłości naszego kraju i o tym, jakie osoby będą naszymi reprezentantami w poselskich i senatorskich ławach.

 

 1. W minioną niedzielę pożegnaliśmy dotychczasowego proboszcza, o. Tomasza Jędrucha, a dzisiaj na mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Pawła Nejmana, któremu życzymy gorliwości i radości w posłudze duszpasterskiej. Wspierajmy go także naszą modlitwą i współpracą.
XXVII niedziela zwykła – 6 października 2019 r.
 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30 ) i od godz. 15.00.

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele, codziennie o godz. 17.15 (szczególnie zapraszamy na nie dzieci z rodzicami) i od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 (poza najbliższym czwartkiem).

 

 1. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 1. We wtorek, od godz. 16.30 do 19.00, w kancelarii parafialnej, ponownie możemy skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

 

 1. W czwartek, o godz. 18.00, Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie przez posługę Ojców Franciszkanów.

 

 1. W sobotę, w Domu Rekolekcyjnym „Tabor” odbędzie się diecezjalny dzień skupienia dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Rozpoczęcie o godz. 8.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Tradycyjnie, modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W zakrystii można odebrać bezpłatne bilety na Koncert, który odbędzie się w Filharmonii Rzeszowskiej, 16 października o godz. 18.00.

 

 1. W naszym kościele, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Pawła Nejmana, któremu życzymy gorliwości i radości w posłudze duszpasterskiej. Informujemy również, że wikariuszem parafii z nominacji Biskupa Diecezji został o. Dariusz Bakalarz.

 

 1. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy zajęcia w Centrum Kultury Calasanz. Zapraszamy m.in. na szachy i zajęcia „kredkami do nieba”, czyli przygotowanie do niedzielnej Mszy św. dla najmłodszych. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej parafii.

 

 1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował list przed wyborami parlamentarnymi, w którym wskazuje na moralne przesłanki obowiązku wzięcia udziału w wyborach, podaje kryteria jakimi powinien kierować się chrześcijanin przy głosowaniu i apeluje o budowanie narodowej wspólnoty. Cały list do przeczytania na stronie internetowej i przy wejściach do kościoła.

 

 1. Zachęcamy do nabycia nowego Kalasancjusza Rzeszowskiego i rozwijania wiary przez czytanie innych gazet katolickich.
XXVI niedziela zwykła – 29 września 2019 r.
 1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15 (szczególnie zapraszamy na nie dzieci z rodzicami) oraz o godz. 19.30 od poniedziałku do piątku (poza I piątkiem miesiąca), prowadzone przez grupy parafialne.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i modlić się o nowe powołania. Zapraszamy na modlitwę i spotkanie LSO, Mały Chór Kalasancjusza oraz zapisanych na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz, razem z rodzicami.

 

 1. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca Msze św. będą o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź rano przed Mszą św. i podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Z posługą do chorych udamy się od godz. 9.00.

 

 1. W sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi. Męska Grupa zaprasza na „Różaniec w drodze”. Rozpoczęcie o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o jedność i zgodę w małżeństwach.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy rodziców, którzy we wrześniu lub październiku ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. Rzeszowska Procesja Różańcowa odbędzie się w przyszłą niedzielę i rozpocznie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.

 

 1. Zapisy młodzieży na Spotkanie Młodzieży Pijarskiej oraz dzieci na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz odbywają się poprzez stronę internetową parafii.

 

 1. Wraz z Radą Miasta Rzeszowa zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach do Rady Osiedla Wilkowyja. Odbędą się one 3 października br. o godz. 17.30 w Domu Kultury przy ul. Olbrachta.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji Siostry Zofii, karmelitanki z Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych, która w sobotę będzie przeżywać Złoty Jubileusz życia zakonnego.

 

 1. Dziękujemy o. Tomaszowi Jędruchowi za czteroletnią posługę Proboszcza naszej parafii. W sposób szczególny otoczymy go naszą modlitwą i pożegnamy w przyszłą niedzielę.
XXV niedziela zwykła – 22 września 2019 r.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 pierwsze spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

 

 1. W środę na różaniec o godz. 17.30 i Mszę św. zapraszamy wszystkich modlących się w Różach Różańcowych Rodziców.

 

 1. W czwartek o godz. 20.00 pierwsze po wakacjach spotkanie Męskiej Grupy i wszystkich którzy chcieliby do niej dołączyć.

 

 1. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na adorację uwielbienia.

 

 1. W sobotę od godz. 9.30 modlitwa i Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

 1. W przyszłą niedzielę, w święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, na Mszy św. o godz. 9.30 i po niej spotkanie przynależących do Oazy Domowego Kościoła, a o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej;

 

 1. W sobotę, 5 października odbędzie się obowiązkowy dzień skupienia dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 8. Początek o godz. 9.00.

 

 1. Młodzież zapraszamy na SMP, które odbędzie się w Krakowie, w dniach od 11 do 14 października. Zapisy przez stronę internetową parafii.

 

 1. Również przez stronę internetową możemy zapisać dzieci na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz.
XXIV niedziela zwykła – 15 września 2019 r.
 1. W imieniu Zakonu Pijarów dziękujemy za wszelką pomoc przy budowaniu i przygotowaniu pijarskiej szkoły. Dziękujemy za modlitwę, poświęcony czas i siły, za rady i przyjęcie naszych gości. Dziękujemy Darczyńcom i Osobom starającym się od wielu lat o powstanie szkoły. Wszystkim pomagającym w jakikolwiek sposób. Dziękujmy o. Mariuszowi Siódmiakowi – Dyrektorowi szkoły i najbliższym Współpracownikom za przygotowanie i zorganizowanie nauki i uroczystości rozpoczynających działanie Publicznej Szkoły Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza.

 

 1. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy katolickie Radio VIA. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.

 

 1. We wtorek przypada kolejna rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie.

 

 1. W środę święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci, młodzieży i naszej Ojczyzny. W tym dniu wyruszy pielgrzymka do Tuchowa, Jodłowej i Ciężkowic. Pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00.

 

 1. W sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Prosimy o modlitwę w intencji o. Mateusza Pindelskiego – Prowincjała Polskiej Prowincji Pijarów.

 

 1. Chętnych do służenia przy ołtarzu (od klasy 3 szkoły podstawowej) zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 

 1. Rodziców zainteresowanych przygotowaniem dzieci do I Spowiedzi i Komunii św., prosimy o zabranie formularza zgłoszeniowego i przyniesienie na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w IV niedzielę miesiąca, 22 września, po Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Osoby lubiące śpiewać starsze i młodsze zapraszamy na próby: we wtorek o godz. 18.00 Parafialnego Chóru Kantylena, a w sobotę o godz. 10.00 Małego Chóru Kalasancjusza.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł nasz Współbrat o. Andrzej Szczepaniak, który pracował także w naszej parafii. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
XXII niedziela zwykła – 1 września 2019 r.
 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30 ) i od godz. 15.00.

 

 1. W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój dla całego świata. O godzinie 14.00, w całej Diecezji, odezwą się dzwony kościołów dla przypomnienia i uczczenia rocznicy.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na piknik – „Pożegnanie wakacji”. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

 

 1. W poniedziałek o godz. 9.00 podczas pierwszej szkolnej Mszy św. będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Po Mszy św. uczniowie pijarskiej szkoły pod opieką nauczycieli, wychowawców i pracowników przejdą do budynku na ul. Bałtyckiej. Dziękujemy wszystkim pomagającym, w ostatnich dniach, przy przygotowaniu szkoły.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w obu turnusach odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00. Prosimy o wpłacenie drugiej raty i uzupełnienie dokumentów.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci, młodzieży i rodziców LSO i Małego Chóru Kalasancjusza.

 

 1. W tym dniu, o godz. 19.00, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Młodzieżowy Teatr Atmosfera wystawi spektakl „Towarzyszka Stwórcy”. Bezpłatne bilety możemy odebrać w zakrystii. Możliwość obejrzenia przedstawienia będzie również w auli pod kościołem 7 września o godz. 19.00 i 8 września o godz. 16.00.

 

 1. W pierwszy piątek, Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź – rano przed Mszą św. i od godz. 16.00. Do domów chorych pójdziemy od godz. 9.00. Chorych, którzy chcą skorzystać z posługi prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W sobotę, na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Męska Grupa zaprasza na „Różaniec w drodze”. Rozpoczęcie o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża. Podczas Mszy św. wieczornej modlimy się o jedność i zgodę w małżeństwach.

 

 1. Próba Małego Chóru Kalasancjusza i chętnych dzieci do śpiewania w sobotę, o 10.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 19.30 wraz z Męską Grupą zapraszamy na katechezę i świadectwo, które wygłosi aktor filmowy i teatralny Marcin Kwaśny. Temat Katechezy: „Moc w słabości się dokonali”.

 

 1. Rozpoczynamy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Tuchowa, Jodłowej i Ciężkowic, która odbędzie się 18 września. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 8, odbędzie się 14 września, o godz. 16.00.

 

 1. Ogłaszamy nabór dzieci z roczników od 2008 do 2011 do sekcji piłki nożnej w Parafialnym Klubie Calasanz. Pierwsze spotkanie i trening w środę, o godz. 19.00 na orliku przy szkole nr 12.

 

 1. W środę, 4 września, od godziny 12.00 do 19.00, w Domu Kultury na ul. J. Olbrachta możemy głosować na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, na 2020 rok. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

 

16. Prosimy o modlitwę w intencji nowicjuszy i kandydatów do nowicjatu, którzy w tym tygodniu, rozpoczną rekolekcje. Uroczystość złożenia ślubów zakonnych odbędzie się 12 września, na Mszy św. o godz. 11.00

XXI niedziela zwykła Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza – Patrona parafii – 25 sierpnia 2019 r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym, w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Odpustu i poprzedzającego Triduum.

 

 1. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę o. Mariusza Kożuchowskiego za głoszone słowo Boże. Zarówno jemu jak i o. Józefowi Matrasowi, Przełożonemu wspólnoty życzymy potrzebnych łask, gorliwości i pokoju serca.

 

 1. Jutro, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszach św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

 

 1. W środę wyruszy pielgrzymka do Tylicza, Krynicy i Muszyny. Pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00. Bezpośrednio po Mszy wyjazd. W tym dniu, na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową i Mszę św. przynależących do Róż Różańcowych Rodziców.

 

 1. W przyszłą niedzielę, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny.

 

 1. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy rodziców, którzy w sierpniu lub wrześniu ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci. Od przyszłej niedzieli przywracamy Msze św. o godz. 15.oo.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, od godz. 14.00 zapraszamy na piknik – „Pożegnanie wakacji”. W programie zabawy na dmuchańcach, IV edycja gry terenowej dla rodzin, poczęstunek i rodzinny odpoczynek. Wszystko w ogrodzie przy budynku Nowicjatu. Zachęcamy do przyniesienia i podzielenia się własnymi wypiekami.

 

 1. Dziękujemy za pomoc przy wyposażaniu i przygotowywaniu szkoły. Dziękujemy za to, że jesteście z nami i wspieracie nas w historycznym momencie dla Zakonu, miasta i parafii. Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie, poświęcony czas i siły. Prosimy o wsparcie w przygotowaniu i sprzątaniu szkoły w piątek i sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przyniesienie własnego sprzętu.

 

 1. Młodzieżowy Teatr Atmosfera zaprasza na spektakl „Towarzyszka Stwórcy”. Możliwość obejrzenia przedstawienia będzie 5 września o godz. 19.00, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Bezpłatne bilety możemy odebrać w zakrystii.

 

 1. Parafianom, Sympatykom i Gościom, na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego błogosławieństwa.
XX NIedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.
 1. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na sprzątanie i dekoracje kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.

 

 1. Od czwartku rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością odpustową, które poprowadzi o. Mariusz Kożuchowski.
 • 22 sierpnia, w Uroczystość Konsekracji naszego Kościoła, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na projekcję filmu „Chleb z nieba”.
 • 23 sierpnia, dzieci i młodzież zapraszamy na wyjazd do Leska i Majdanu (zapisy przez stronę internetową parafii).
 • 24 sierpnia, w Święto św. Bartłomieja Apostoła i w dzień imienin o. Bartłomieja, od godz. 15.00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej Droga Światła Kalasancjusza. Przejdziemy ulicami Mazowiecką i Bałtycką na agapę i zwiedzanie szkoły.

 

 1. W Przyszłą niedzielę, 25 sierpnia Uroczystość odpustowa ku czci Patrona parafii św. Józefa Kalasancjusza. Po Mszy św. o godz. 12.30 procesja Eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie i niesienie feretronów; zapraszamy LSO, Mały Chór Kalasancjusza, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, straż do niesienia baldachimu. Skorzystajmy z czasu łaski i zaprośmy bliskich, przyjaciół i znajomych do wspólnego świętowania.

 

 1. Również przyszłą niedzielę, przy Katedrze, odbędą się Dożynki Diecezjalne.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w obu turnusach odbędzie się 2 września. Do tego czasu prosimy o wpłacenie drugiej raty i uzupełnienie dokumentów.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Zofia Czarnota z ul. Warneńczyka. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

 

 1. Prosimy o modlitwę za wszystkich Parafian, Sympatyków i Gości, abyśmy jak najliczniej skorzystali z łaski Odpustu.
XIX NIedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.
 1. W poniedziałek, jako drugi miesiąca, o godz. 17.30, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza do modlitwy za zmarłych.

 

 1. W czwartek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według niedzielnego, wakacyjnego porządku. Na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Datki można również składać na tacę w opisanych kopertach lub wpłacać na konto.

 

 1. Od 22 do 24 sierpnia będziemy przeżywać Triduum przed Uroczystością odpustową św. Józefa Kalasancjusza. Poprowadzi je o. Mariusz Kożuchowski.

 

 1. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymki: do Leżajska, w sobotę 17 sierpnia, z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz do Tylicza, Krynicy i Muszyny 28 sierpnia.

 

 1. Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Instytucie Teologiczno – Pastoralnym
  w Rzeszowie zaprasza chętnych do grupy teatralno – artystycznej. Więcej informacji w zakrystii.

 

8. Parafianom, Sympatykom i Gościom, na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego błogosławieństwa.

XVIII NIedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.
 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 16.00.

 

 1. Ojcu Wojciechowi Wojdzie dziękujemy za posługę w naszej parafii. Za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy dzięki kapłaństwu i konsekracji zakonnej. Niech Bóg błogosławi mu w pijarskim dziele, do którego został posłany. O. Wojciech będzie przełożonym domu zakonnego w Bolszewie.

 

 1. We wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, w sobotę św. Wawrzyńca.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym prowadzi zapisy na coroczną pielgrzymkę do Leżajska. Odbędzie się ona 17 sierpnia. Więcej informacji w zakrystii.

 

 1. Rozpoczynamy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Tylicza, Krynicy
  i Muszyny.
  Pielgrzymka odbędzie się 28 sierpnia. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Zmarł śp. Stefan Rusin z ul. Lwowskiej. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

 

 1. Parafianom, Sympatykom i Gościom, na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego błogosławieństwa.
XVII NIedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.
 1. Dzisiaj, o godz. 17.30, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec za śp. o. Józefa Dyrbę – współbrata, pijara, który pracował w naszej parafii. Zapraszamy również na modlitwę różańcową, jutro, po wieczornej Mszy św.

 

 1. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny, jak również o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 

 • W czwartek, na Mszy św. o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania.
 • W piątek, Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź – rano przed Mszą św. i od godz. 17.00. Do domów chorych pójdziemy w piątek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W sobotę, na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Męska Grupa zaprasza na „Różaniec w drodze”. Rozpoczęcie o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża. Podczas Mszy św. wieczornej modlimy się o jedność i zgodę w małżeństwach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, wyrusza Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym w Rzeszowie.

 

 1. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 9.30 pożegnamy o. Wojciecha Wojdę, który kończy posługę w naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w lipcu lub sierpniu ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. Parafialny Chór Kantylena, w najbliższą środę, organizuje pielgrzymkę na św. Krzyż. Pozostało kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Polećmy Bogu zmarłego Pijara o. Józefa Dyrbę: „Wieczny odpoczynek …”

 

 1. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.
XVI NIedziela Zwykła – 21 lipca 2019 r.

1. W dniach od 21 do 28 lipca obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień
św. Krzysztofa, pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W czwartek, w święto św. Jakuba Apostoła, a także św. Krzysztofa, po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Będzie też można przekazać ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.

2. Dzisiaj, przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.

3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, a w piątek wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

4. Przypominamy, że w każdą drugą i czwartą środę miesiąca modlimy się w intencji dzieci i rodziców przynależących do Róż Różańcowych. W najbliższą środę będzie liturgiczne przyjęcie kolejnej Róży rodziców modlących się za dzieci.

5. W sobotę od godz. 9.30 modlitwa i Msza św. w intencji Ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie dla przynależących do Domowego Kościoła.

7. Trwają zapisy na piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne Grupy św. J. S. Pelczara, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Pielgrzymka Rzeszowska wyruszy 4 sierpnia. Krakowska Piesza Pielgrzymka, a w niej XIV grupa pijarska, 6 sierpnia.

8. Zmarła śp. Halina Micek z ul. Marcina Filipa. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

9. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

XV NIedziela Zwykła – 14 lipca 2019 r.
 1. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, codziennie od godz. 17.00.

 

 1. Jutro w naszym pijarskim zakonie wspominamy św. Pompiliusza Marię Pirrottiego

 

 1. Siostry Karmelitanki zapraszają na sumę odpustową w Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej we wtorek, o godz. 18:00. Po Mszach św. obrzęd nałożenia Szkaplerza.

 

 1. W środę wyruszy pielgrzymka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00. Bezpośrednio po Mszy wyjazd.

 

 1. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

 1. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

XIV NIedziela Zwykła – 7 lipca 2019 r.

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.00.

2. Przypominamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:00.

3. Jutro, zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30 do 18:00. Zachęcamy do modlitwy za Kościół i diecezję, Ojczyznę i o błogosławieństwo Boże dla pijarskiej szkoły. W zakrystii można zadeklarować, o której godzinie rodzina lub wspólnota podejmie adorację.

4. Również jutro, w drugi poniedziałek miesiąca, o godz. 17.30, za zmarłych modli się Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Siostry Karmelitanki zapraszają na Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej, w dniu 16 lipca i na poprzedzające Triduum. Od 13 do 16 lipca Msze św. w kaplicy Sióstr o godz. 18:00.

7. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbędzie się w środę, 17 lipca. Koszt pielgrzymki 80 zł.

8. Wspólnota modląca się za Ojczyznę organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Więcej informacji na afiszach.

9. Jest już nowy numer Kalasancjusza Rzeszowskiego. W nim liczne relacje, artykuły o wynagradzaniu Bogu i wartości ojcostwa, zdjęcia i propozycje książek do przeczytania. Dziękujemy wszystkim tworzącym parafialną gazetę.

10. W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Sobol – Maruniak z ul. Królewskiej. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

11. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Gościom i Sympatykom życzymy Bożego błogosławieństwa.

XIII NIedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 r.

1. Dziękujemy o. Januszowi Furtakowi za głoszone dzisiaj słowo. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i wspierają jego posługę w Chile.

2. Przypominamy, że zarówno dzisiaj, jak i w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 15:00.

3. O godz. 17.30 nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
• W czwartek, o godz. 18:00 Msza Św. dziękczynna za dar Eucharystii
i kapłaństwa oraz z prośbą o nowe powołania.
• W piątek, Msze św. o godz. 7:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź – rano przed Mszą św. i od godz. 17:00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
• W sobotę, na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Męska Grupa, po raz drugi, zaprasza na „Różaniec w drodze”. Rozpoczęcie o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża. Podczas Mszy św. wieczornej modlimy się o jedność i zgodę w małżeństwach.

5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w czerwcu lub lipcu ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

6. Poniedziałek 8 lipca, będzie w naszej parafii dniem całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w ramach wyznaczonych adoracji w Diecezji Rzeszowskiej. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy od godz. 7:30 do 18:00. Trwajmy na modlitwie za Kościół, naszą Ojczyznę i diecezję. Prośmy o błogosławieństwo Boże dla pijarskiej szkoły. Do modlitwy zapraszamy rodziny i wspólnoty parafii. W zakrystii można zadeklarować, o której godzinie podejmiemy adorację.

7. Rozpoczynamy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do sanktuariów w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbędzie się w środę, 17 lipca. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy w zakrystii.

8. W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Orzeł z ul. Morgowej. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

XII NIedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.
 1. Dziękujemy Bogu za doświadczenie wspólnoty podczas XVI Parafiady, jak też możliwość świętowania Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy organizatorom Parafiady i wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu rozgrywek sportowych, konkursów, występów i pikniku. Dziękujemy darczyńcom, wspólnotom i pomagającym w jakikolwiek sposób. Dziękujemy również tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji, przygotowaniu ołtarzy i wszystkim, którzy w niej uczestniczyli.

 

 1. Dzisiaj, prosimy w modlitwach o Boże błogosławieństwo dla naszych ojców. Przeżywamy Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie w kościele św. Jadwigi, o godz. 13.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją Eucharystyczną. Dzisiaj o godz. 17.15, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy LSO, osoby do asysty, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, udzielimy błogosławieństwa dzieciom i pobłogosławimy wianki.

 

 1. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

 

 1. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu, składamy się na tzw. „świętopietrze”, zwyczajową daninę kierowaną do Watykanu, przeznaczaną na cele dobroczynne.

 

 1. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Janusz Furtak. Na Mszy św. o godz. 9.30 oprawę liturgiczną będzie miała Oaza Domowego Kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do parafialnej kawiarni.

 

 1. Od przyszłej niedzieli, oraz w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Prosimy też o godny i odpowiadający miejscom świętym ubiór.

 

 1. Przypominamy o zapisach na 42 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, w kancelarii parafialnej parafii Pobitno.

 

 1. Zachęcamy do zapoznania się z Oświadczeniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ataków nienawiści wobec katolików w Polsce. Zgodnie z apelem biskupów polskich po Mszach Świętych odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa, zwłaszcza parodiowanie liturgii eucharystii, profanowanie jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej i nawoływanie do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.
 1. Dzisiaj, drugi dzień XVI Parafiady. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.30.
  O godz. 14.30 odbędzie się Bieg Kalasancjusza, a po nim piknik parafialny. O godz. 19.00 Koncert Uwielbienia. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny, Parafian, Sympatyków i Gości.

 

 1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.

 

 1. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Centralna Uroczystość w Rzeszowie rozpocznie się na Placu Farnym o godz. 9.00. W naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego, bez Mszy św. o godz. 12.30 i 15.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja Eucharystyczna. Ołtarze będą ustawione: na ul. Leszka Czarnego 2, Bolesława Śmiałego, Królewskiej i Saskiej. Zachęcamy mieszkańców do udekorowania domów. Zapraszamy do licznego udziału asystę, LSO, dzieci w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, straż pożarną z OSP Wilkowyja – Rzeszów. Wykorzystajmy okazję do wspólnego świadczenia o wierze w Eucharystyczną obecność Jezusa Chrystusa.

 

 1. Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” odbędzie się w Parku Sybiraków, w Boże Ciało o godz. 19.00. Finał Festiwalu Wiary, w Hali Podpromie, w sobotę (program umieszczony jest na plakatach).

 

 1. W przyszłą niedzielę, o godz. 11.00 Mszę św. Prymicyjną, odprawi nasz Współbrat o. Łukasz Czub.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, w Rzeszowie, odbędzie się Marsz dla Życia
  i Rodziny
  . Początek o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi. Marsz, który wyruszy o godz. 15.00. jest okazją do modlitwy i świadectwa w obronie życia.

 

 1. Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego na 42 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę możemy przeczytać na tablicach ogłoszeń. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w kancelarii parafialnej parafii Pobitno.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.
 1. Dzisiaj, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Również dzisiaj, z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, organizowany jest piknik, przy ul. Warneńczyka 57, od godz. 13.00 do 17.00.

 

 1. W poniedziałek, w Święto Matki Kościoła Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. o godz. 9.00, zaprasza osoby starsze, chore i samotne do sali pod Nowicjatem na rozmowy przy herbacie i ciastku. O godz. 17.30 Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym modli się za zmarłych.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o uzdrowienie i uwolnienie przez posługę Ojców Franciszkanów.

 

 1. W piątek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej do Tylicza.

 

 1. W sobotę i niedzielę, 15 i 16 czerwca zapraszamy na XVI Parafiadę Regionalną. W sobotę od godz. 8.00 zawody sportowe i konkursy. W niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.30 piknik rodzinny, VI Bieg Kalasancjusza, a o godz. 19.00 koncert uwielbienia. Prosimy o przyniesienie i podzielenie się słodkimi wypiekami. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny, Parafian i Sympatyków. Więcej informacji na plakatach.

 

 1. W przyszłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Przypominamy, że datki, można wpłacać na konto lub złożyć w opisanej kopercie na tacę.

 

 1. W Centrum Kultury Calasanz będą organizowane zajęcia logopedyczne dla dzieci. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Informujemy, że zgodnie z decyzją Ojca Prowincjała posługę w naszej parafii kończą o. Tomasz Jędruch i o. Wojciech Wojda. Od nowego roku szkolnego przełożonym wspólnoty będzie o. Józef Matras, proboszczem – od października – o. Paweł Nejman, ojcem duchownym i katechetą w naszej szkole o. Mariusz Kożuchowski. Prosimy o modlitwę w intencji Współbraci odchodzących i przychodzących.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Witold Majewski z ul. Mazowieckiej. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

 

Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca 2019r.
 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30 ) i od godz. 15.00. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo czerwcowe. Ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych w powodzi.

 

 1. Zapraszamy na nowennę do Ducha Świętego i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz. 19.00.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00, Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz o nowe powołania z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza, Małego Chóru Kalasancjusza, uczestników zajęć Centrum Kultury Calasanz i Parafialnego Kluby Sportowego oraz ich rodzin.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Możliwość spowiedzi przed Mszami świętymi i od godz. 16.00. Chorych, chcących przyjąć sakramenty możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Róży Królowej Różańca Świętego.

 

 1. W poniedziałek, 10 czerwca, w Święto Matki Kościoła na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie osoby starsze, chore i samotne. Po tej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do sali pod Nowicjatem na rozmowy przy herbacie i ciastku.

 

 1. W dniach 15 i 16 czerwca odbędzie się XVI Parafiada Regionalna z piknikiem, Biegiem Kalasancjusza, zawodami, konkursami, i koncertem uwielbienia. Szczegółowy program znajduje się na plakatach i stronie internetowej.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała, 20 czerwca, procesja przejdzie ulicami Lwowską, Leszka Czarnego, Bolesława Śmiałego, Królewską i zakończy się na ul Saskiej. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców ul. Leszka Czarnego 2 (I ołtarz), Bolesława Śmiałego (II ołtarz), Królewskiej (III ołtarz) oraz rodziców dzieci I Komunijnych (IV ołtarz).

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Jadwiga Musz z ul. Lwowskiej. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.
 1. Z wdzięcznością, prosimy w modlitwie o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Mam, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

 

 1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość rocznicy
  I Komunii Świętej.
  O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych.

 

 1. W czwartek, o godz. 19.30 potkanie organizacyjne przed XVI Parafiadą Regionalną, która odbędzie się 15 i 16 czerwca. Informacje i szczegółowy program możemy przeczytać na stronie internetowej.

 

 1. W piątek przypada Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
  i początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas nabożeństwa po Mszy św. wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i wraz
  z całą diecezją podejmiemy modlitwę za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Na tej Mszy św. modlimy się również o jedność i zgodę
  w małżeństwach.

 

 1. W sobotę, Męska grupa zaprasza na „Różaniec w drodze jako Nabożeństwo
  I sobót”
  . Rozpoczęcie, w kościele św. Krzyża o godz. 16.15. Następnie przemarsz do naszego kościoła i udział we Mszy św. i nabożeństwie.

 

 1. W czerwcu, Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Caritas organizuje zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych
  w powodziach.
  Na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom
  i rodzicom,
  którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w maju lub czerwcu ubiegłego roku ochrzcili dzieci.

 

 1. Rada Osiedla Wilkowyja zaprasza mieszkańców na „Integrę Osiedlową”, która odbędzie się 2 czerwca, w niedzielę, od godz. 14.00. W programie liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół grający muzykę góralską „Baciary”. Jednocześnie informujemy, że mogą wystąpić kłopoty
  z zaparkowaniem samochodu wokół boiska.

 

 1. Można jeszcze zapisać się na wakacyjny wyjazd dla młodzieży do Tylicza – zapraszamy młodzież kończącą klasę 7, oraz włączyć się do Liturgicznej Służby Ołtarza – chłopcy od 2 klasy szkoły podstawowej.
V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.
 1. Ofiary na tacę przeznaczone są na działalność Katolickiego Radia Via. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – grupa chłopców. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

 

 1. W Białym Tygodniu, dzieci będą uczestniczyć w Mszach św. o godz. 18.00
  i nabożeństwach majowych.

 

 1. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wpłacającym i zbierającym.

 

 1. Parafia pw. św. Jana Pawła II zaprasza w czwartek, na nowennę modlitewną, Mszę św. pod przewodnictwem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego i wieczór wspomnień, w związku z 99 rocznicą ur. Karola Wojtyły. Rozpoczęcie o godz. 17.30.

 

 1. W sobotę, w Krakowie, nasi współbracia dk. Łukasz Czub oraz klerycy Przemysław Kołacki, Dawid Bartochowski i Emil Grochowski, przyjmą święcenia prezbiteratu i diakonatu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie wszystkich przynależących do Domowego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej będą przeżywać rocznicę tego wydarzenia.

 

 1. Można jeszcze zapisać się na wakacyjny wyjazd dla młodzieży do Tylicza,
  w dniach od 22 do 28 czerwca. Na wyjazd zapraszamy również młodzież kończącą naukę w klasie 7.

 

 1. Ogłaszamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopców (od klasy 2 SP), którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów prosimy o zgłoszenie się do o. Bartłomieja.

 

 1. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego można przeczytać na tablicach przy wejściach do Kościoła.

 

 1. Na półkach z gazetami są książki o św. Andrzeju Boboli – Patronie Polski. Ofiary składane za książki będą stanowiły cegiełkę na wyposażenie naszej szkoły.
IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.
 1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, dziś o godz. 17.00 adoracja w intencji powołań, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

 

 1. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.

Po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – dziś grupa dziewcząt. Grupa chłopców spotkanie będzie miała w niedzielę 19 maja.

 

 1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej.

 

 1. We wtorek Święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

 

 1. W czwartek o godz. 20:00 w sali Centrum Kultury Calasanz odbędzie się spotkanie dla osób, które chcą zaangażować się w organizacje Parafiady Regionalnej odbywającej się w dniach 15 i 16 czerwca.

 

 1. W niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość
  I Komunii Świętej.
  Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

 

 1. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku przyjęli Sakrament Bierzmowania na wakacyjny wyjazd do Tylicza w dniach od 22 do 28 czerwca. Zapisy w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę, ofiary na tace będą przeznaczone na działalność Katolickiego Radia VIA, a przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła.

Przypominamy, że datki, można wpłacać na konto lub złożyć w opisanej kopercie na tacę.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli śp. Stefan Zieliński z ul. Lwowskiej i śp. Władysław Dłuski z ul. Książęcej. Polećmy ich Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.
 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30 ) i od godz. 15.00. Z racji Ogólnopolskiej Niedzieli Biblijnej od godz. 17.00 będziemy słuchać Ewangelii według św. Jana. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

 

 1. Dzieci, rodziców, młodzież i dorosłych zapraszamy na nabożeństwa majowe, w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W poniedziałek przeżywamy Święto Apostołów Filipa i Jakuba, w środę Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski, a w czwartek pijarskie Święto Maryi, Królowej Szkół Pobożnych.

 

 1. W sobotę, od godz. 9.30 modlitwa i Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

 1. W przyszłą niedzielę:

– Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

– Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, i spotkanie Róży św. Stanisława.

– Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.

– Po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – grupa dziewcząt. Grupa chłopców spotkanie będzie miała w kolejną niedzielę 19 maja.

 

 1. Informujemy, że 12 maja w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia alei dębów pamięci kapelanów katyńskich. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą św.
Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.
 1. W niedzielę Bożego Miłosierdzia korzystajmy z darów jakich chce nam udzielać miłujący Ojciec. W Godzinie Miłosierdzia, o 15.00, odmówimy Koronkę. Na półkach z prasą są bezpłatne egzemplarze książek o Bożym Miłosierdziu.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na działalność Caritasu. Prosimy o przynoszenie skarbonek miłosierdzia, z których jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i starszych.

 

 1. We wtorek Liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski.

 

 1. W środę rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. Będą odprawiane, w dni powszednie, po wieczornej Mszy św., a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Jest to Dzień flagi narodowej.

 

 1. W piątek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. jak
  w niedzielę. Możliwość spowiedzi, z racji pierwszego piątku, przed Mszami świętymi.

 

 1. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18.oo.

 

 1. Zachęcamy maturzystów, aby dołączyli do osób, za których modlą się Pijarzy,
  w ramach akcji Adopcja Maturzysty.

 

 1. Przyszła niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną. W tym dniu,
  o godz. 17.00 będziemy mieli okazję do wspólnego czytania i słuchania wybranych rozdziałów Ewangelii według św. Jana. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy tych, którzy w kwietniu lub maju ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. Przypominamy o zapisach na wakacyjne wyjazdy. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej na Słowacji i dla młodzieży po Bierzmowaniu, do Tylicza.
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.
 1. Parafianom i Gościom życzymy pokoju, potrzebnych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech Pan przemienia Wasze życie w pełne radości, wiary i miłości.

 

 1. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia i wszystkim którzy aktywnie w niej uczestniczyli.

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze święte według porządku niedzielnego. Modlitwą i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie.

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.30. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodzin przynależących do Domowego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas. Prosimy też o przyniesienie skarbonek miłosierdzia, z których jałmużna pomoże w leczeniu dzieci i osób starszych.

 

 1. Prosimy o modlitwę za o. Łukasza i o. Wojciecha, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny. Prosimy także, w tym tygodniu, o modlitwę w int. Kapituły Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2019 r.
 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Obchodzona jest też jako Światowy Dzień Młodzieży. O godz. 17.00 Gorzkie Żale.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór paczek żywnościowych
  we wtorek lub środę po Mszy św. wieczornej. Wszystkim ofiarodawcom i sklepom, w których prowadzona była zbiórka, młodzieży i Zespołowi Caritas dziękujemy.

 

 1. W środę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Osoby chore możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Możliwość skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej, jutro na Słocinie, a we wtorek na Pobitnem. Okazja do spowiedzi u nas, będzie jeszcze w Wielki Czwartek i Piątek w godzinach 7.30 – 9.00 oraz w Wielką Sobotę od godz. 7.30 do 15.00.

 

 1. W Wielki CzwartekMsza Krzyżma w Katedrze o godz. 10.00. W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Czuwania do godz. 22.00.

 

 1. W Wielki Piątek – wyjazd na Drogę Krzyżową o godz. 4.00, z parkingu przy
  ul. Mazowieckiej. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 17.00. Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18.00. Po liturgii – pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, Gorzkie Żale i adoracja młodzieży. Od godz. 22.00 – przez całą noc – adoracja według rozpisanego porządku – jest on umieszczony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

 1. W Wielką Sobotę – adoracja przy Grobie Pańskim do celebracji Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 20.00. Na Liturgię przynosimy świece, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 10.00 do 15.00. Parafialny Chór Kantylena czuwanie będzie miał o godz.19.00.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.

 

 1. W kaplicy Sióstr Karmelitanek, liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18.00, Wielkiego Piątku o godz. 15.00, Wielkiej Soboty o godz. 21.00. W Niedzielę Zmartwychwstania i Wielkanocny poniedziałek Msze św. o godz. 9.00.

 

 1. Rozpoczynamy zapisy na wakacyjne wyjazdy dla młodzieży. Przez stronę internetową parafii na Spotkanie Młodzieży Pijarskiej na Słowacji, w dniach od 1 do 7 lipca i u o. Dariusza dla młodzieży po Bierzmowaniu, do Tylicza, od 22 do 28 czerwca.

 

 1. Jest nowy numer Kalasancjusza Rzeszowskiego, z relacjami z parafialnych wydarzeń i grup, ze świadectwami i zaproszeniami, z porządkiem adoracji przy Grobie Pańskim i Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy tworzącym parafialna gazetę.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Stanisława Flejszar z ul. Marcina Filipa. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
V niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.
 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30) od godz. 15.00. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Zapraszamy, od poniedziałku do środy, na godz. 20.00 na 8 męskie rekolekcje.

 

 1. Jutro, pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec za zmarłych. Zapraszamy wszystkich, którzy włączyli się do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Ruchu Focolari i wszystkich, którzy chcieliby się do niego włączyć.

 

 1. W czwartek, o godz. 18.00, Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie przez posługę Ojców Franciszkanów.

 

 1. W piątek, nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 oraz po Mszy św. wieczornej, ulicami parafii, sprzed kościoła na Cmentarz. Rozważania przygotuje Rada Parafialna.

 

 1. Również w piątek, po wieczornej Mszy św. wyruszy Męska Droga Krzyżowa do Borku Starego. Zakończy się ona Mszą św. o północy.

 

 1. Najbliższa sobota będzie dniem spowiedzi przedświątecznej. Prosimy, aby wykorzystać tę okoliczność, gdyż w inne dni będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach. W sobotę, kapłani będą spowiadać w godz.: od 9.00 do 10.30; od 11.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.

 

 1. W Niedzielę Palmową, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych (bez spotkania Róży). Młodzież z całej diecezji spotyka się w Parku Papieskim o godz. 11.00.

 

 1. Trwają zapisy, przez stronę internetową parafii, na kurs języka hiszpańskiego dla dzieci z klas od 3 do 6.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Augustyn Sitarz z ul. Leszka Czarnego. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …
IV niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.
 1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. Liturgiczna Służba Ołtarza i Mały Chór Kalasancjusza, rozprowadza palmy. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby grup.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Możliwość spowiedzi przed Mszami świętymi i od godz. 16.00. Chorych, chcących przyjąć sakramenty możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 17.00. O godz. 20.15 Teatr Atmosfera zaprasza na Misterium Drogi Miłości.

 

 1. W sobotę, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 

 1. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy rodziców z dziećmi, którzy w marcu lub kwietniu ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.

 

 1. Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących. Kosze wystawione są w sklepach na terenie parafii. Żywność i środki czystości można również przywieźć na plebanię lub do nowicjatu. Za wszelkie dary dziękujemy.

 

 1. Informujemy, że w porozumieniu z przewodnikiem zmieniamy trasę wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej. Będziemy wędrować na szczyt Duże Jasło.

 

 1. Centrum Kultury Calasanz organizuje kurs języka hiszpańskiego dla dzieci z klas od 3 do 6. Więcej informacji i zapisy przez stronę internetową parafii.

 

 1. Wraz z Męską Grupą zapraszamy na rekolekcje. Wygłosi je o. Sebastian Fierek – franciszkanin. Odbędą się one od 8 do 10 kwietnia.
III niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.
 1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 15.00 i na agapie, młodzież i ich rodziny będą dziękować za otrzymany Sakrament Ducha Świętego. Dziękujemy o. Dariuszowi, o. Bartłomiejowi oraz animatorom za przygotowanie młodzieży do Bierzmowania. Młodzieży i ich rodzinom gratulujemy i życzymy dojrzałości w wyznawaniu wiary.

 

 1. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Jutro, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 będziemy mogli włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Kartki z deklaracjami znajdują się na półkach z prasą. W tym dniu na Cmentarzu Wilkowyja odbędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie Męskiej Grupy i próba Chóru Wielopokoleniowego w czwartek o godz. 20.00

 

 1. W piątek, nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 – prowadzona przez Caritas i Akcję Katolicką, o godz.. 17.00 – dla dzieci, o 19.30 – prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodzin przynależących do Domowego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7. O godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 

 1. Liturgiczna Służba Ołtarza, rozprowadza palmy. Zachęcamy do zakupu, a przez to wsparcia kasy ministranckiej.

 

 1. Od najbliższej soboty do 6 kwietnia, będziemy zbierać żywność dla potrzebujących w sklepach na terenie naszej parafii. Przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza są baranki wielkanocne. Przypominamy o „Skarbonkach Wielkopostnych” i możliwości wsparcia osób chorych. Za wszelkie dary dziękujemy.

 

 1. Rozpoczynamy zapisy na tradycyjną wielkopiątkową Drogę Krzyżowąw Bieszczadach, na górę Smerek. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Męska Grupa zaprasza na sztukę HIOB Teatru Exit. Spektakl odbędzie się dzisiaj, o godz. 16.00, w Domu Diecezjalnym „Tabor” – wstęp wolny.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji dla młodzieży maturalnej z Liceum Pijarów w Krakowie, które poprowadzi Pijarska Wspólnota Wiary z naszej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Janina Szela z ul. Podlaskiej. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
II niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje, które poprowadzi o. Kazimierz Kubacki TJ wraz z zespołem Mocni w Duchu. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 19.30 koncert uwielbiający Boga. Od poniedziałku do środy nauki o godz. 9.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 19.30 spotkania dla młodzieży, w tym kandydatów do Bierzmowania. Wdzięczność głoszącym rekolekcje okażemy ofiarami zbieranymi na tacę w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W środę, o godz. 18.00, na Mszy św. kończącej rekolekcje, ks. bp Jan Wątroba udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy o modlitwę za kandydatów i ich rodziny.

 

 1. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy zbierającym i wpłacającym.

 

 1. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

 

 1. W piątek, nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 17.00 oraz o 19.30, prowadzoną przez grupę modlącą się za wstawiennictwem św. J. Kalasancjusza.

 

 1. W sobotę, o godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji kleryków Przemysława Kołackiego, Dawida Bartochowskiego i Emila Grochowskiego, którzy w sobotę, w Krakowie złożą profesję wieczystą w Zakonie Szkół Pobożnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 15.00 i na agapie, młodzież i ich rodziny będą dziękować za przygotowanie i otrzymanie Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Będziemy mogli włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W tym dniu na Cmentarzu Wilkowyja odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby rozpocznie się o godz. 17.00.

 

 1. O. Janusz Furtak z Chile, dziękuje za wszelkie otrzymane wsparcie (w tym możliwość posłania 5 dzieci imigrantów do szkoły) i zapewnia o modlitwie. Od 17 do 25 marca razem z dziećmi odprawia nowennę i Msze św. w int. rodzin, dzieci, chorych i zmarłych.

 

 1. Informujemy, że jest już nowa odsłona parafialnej strony Internetowej. Zapraszamy do odwiedzania i współtworzenia.
VIII niedziela zwykła – 3 marca 2019 r.
 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30) od godz. 15.00 do 18.00. Na Mszy św. o godz. 15.00 młodzież przygotowująca się do Bierzmowania otrzyma krzyże.
 1. Jutro, w Święto Kazimierza Królewicza pamiętajmy w modlitwie o ks. biskupie Kazimierzu Górnym i o. Kazimierzu Zborowskim.
 1. Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze ŚwiętePopielec będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, w tym jeden do syta. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 1. pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz o nowe powołania z udziałem LSO, Małego Chóru Kalasancjusza i podopiecznych Centrum Kultury Calasanz o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie.
 1. Próba Chóru Wielopokoleniowego w czwartek o godz. 20.00.
 1. W piątek przypada wspomnienie św. Faustyna Migueza – pijara. W ten dzień odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów o godz. 18.00. W naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 17.00 i 19.30 prowadzona przez Nowicjat. W Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji uwielbienia.
 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Róży Wniebowzięcia NMP. O godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o godz. 17.00.
 1. Informujemy, że zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby, które zostały wpisane na listę rezerwową prosimy o wzięcie karty zgłoszenie i wpłacenie zaliczki.
 1. Zapraszamy na kolejną prelekcję dotyczącą profilaktyki zdrowia dzieci. Doktor Adam Dudek odpowie na pytanie: „Kiedy wzrost u dziecka zaczyna być problemem?”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Calasanz, w środę 13 marca o godz. 17.00.
 1. W minionym tygodniu zmarli śp. Bronisława Marecka z ul. Mazowieckiej i śp. Zdzisław Czekierda z ul. Kujawskiej oraz śp. Elżbieta Wojda, mama o. Wojciecha. Za modlitwę, udział w pogrzebie zmówione Msze św. serdecznie dziękujemy. Polećmy zmarłych w modlitwie: „Wieczny odpoczynek …”
VII niedziela zwykła – 24 lutego 2019 r.
 1. Dzisiaj, o godz. 19.00, w auli pod kościołem projekcja filmu pt.: „Mam przyjaciół w niebie”. Serdecznie zapraszamy na film o przemianie człowieka pod wpływem pracy z pokrzywdzonymi przez los.
 1. We wtorek wspominamy św. Paulę Montal – Założycielkę Sióstr Pijarek.
 1. We wtorek i czwartek o godz. 17.30 młodzież z klas 8 i 3 gimnazjum, przygotowująca się do Bierzmowania przystąpi do egzaminu, a w sobotę, od godz. 9.00, będzie miała dzień skupienia. Kandydatów i rodziców zapraszamy w niedzielę, 3 marca na Mszę św. o godz. 15.00 podczas której młodzież otrzyma krzyże.
 1. W środę, o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za Inicjatywę Pomagam Rzeszów. Zapraszamy do modlitwy za darczyńców, obdarowanych i posługujących potrzebującym.
 1. W czwartek spotkanie Męskiej Grupy. Rozpoczęcie w kościele o godz. 20.00.
 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Możliwość spowiedzi przed Mszami świętymi i od godz. 16.00. Chorych, chcących przyjąć sakramenty możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Piątek jest też Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 1. W sobotę, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 1. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom, którzy obchodzą pierwszą rocznicę Chrztu św. Zapraszamy rodziców z dziećmi, którzy w lutym lub marcu ubiegłego roku ochrzcili swoje dzieci.
 1. Parafian i sympatyków zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 7 do 14 listopada bieżącego roku. Koszt pielgrzymki to 2000 zł i 450 $. Więcej informacji i możliwość pobrania kart informacyjnej i zgłoszenia w zakrystii i kancelarii. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy według kolejności zgłoszeń.
 1. Jest nowy numer Kalasancjusza Rzeszowskiego. Dziękujemy piszącym i osobom zaangażowanym w tworzenie parafialnej gazety, w redakcję, skład i wydruk.
VI niedziela zwykła – 17 lutego 2019 r.

1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież modli się o wybór dobrego męża i dobrej żony. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży studiującej i pracującej.

2. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i zbierającym.

3. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

4. W sobotę, na zakończenie ferii, dzieci i młodzież zapraszamy na bal karnawałowy. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodzin przynależących do Domowego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. O godz. 19.00, w auli pod kościołem projekcja filmy pt.: „Mam przyjaciół w niebie”, na którą serdecznie zapraszamy.

6. Informujemy, że w sobotę, 2 marca, młodzież z klas 8 i 3 gimnazjum, przygotowująca się do Bierzmowania, będzie miała dzień skupienia. Kandydatów i rodziców prosimy o zapoznanie się z programem i modlitwę o dobre przygotowanie do Sakramentu.

7. Przypominamy o możliwości przekazanie 1 % podatku na rzecz dzieci i młodzieży z parafii. Kartki z numerem KRS Parafialnego Klubu Sportowego Calasanz znajdują się na półkach z gazetami.

8. W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Supłacz z ul. Zygmunta I Starego. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

V niedziela zwykła – 10 lutego 2019 r.

1. W poniedziałek, obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Sanktuarium Ojców Bernardynów o godz. 9.00. W naszym kościele Msza św. w intencji chorych i starszych parafian z sakramentem Namaszczenia o godz. 10.00. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do sali pod Nowicjatem na rozmowy przy herbacie i ciastku.

2. Na czas ferii zawieszamy cykliczne zajęcia w Centrum Kultury Calasanz.

3. W środę, zapraszamy na konferencję dotyczącą profilaktyki zdrowia dzieci zatytułowaną: „Tarczyca u dzieci – problem czy norma?” wygłoszoną przez Doktora Adama Dudka, w Centrum Kultury Calasanz, o godz. 17.00.

4. W czwartek, również o 17.00 zapraszamy na spotkanie patriotyczno – historyczne dedykowane seniorom i zainteresowanym proponowaną tematyką.

5. W przyszłą niedzielę, o godz. 18.00. Msza św. dla młodzieży uczącej się, studiującej i pracującej z modlitwą o dobrego męża i dobrą żonę. Po Mszy św. spotkanie.

6. Również w przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać datki na kwiaty i sprzątanie kościoła. Ofiary można złożyć na tacę lub wpłacać na konto.

7. Trwa rekrutacja do Pijarskiej Szkoły Podstawowej. Dzieci można zapisać do klas: O, 1, 2, 4 i 5. Prosimy nie odkładać zapisów na późniejszy termin.

8. Centrum Medyczne SABAMED w Krasnem informuje o możliwości oddania krwi i zaprasza na bezpłatne konsultacje lekarskie: kardiologa, internisty, lekarza rodzinnego i dietetyka oraz na badania diagnostyczne 17 lutego, w godz. od 8 do 14.00.

9. W minionym tygodniu zmarli śp. Anna Stopyra z ul. Olbrachta, śp. Janusz Semen z ul. Saskiej i śp. Edward Materna z ul. Kaszubskiej. Polećmy ich Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

IV niedziela zwykła – 3 lutego 2019 r.

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (po Mszy św. o 8.00 i 9.30 i) od godz. 15.00 do 18.00.

2. We wtorek i czwartek o godz. 19.00, odbędą się kolejne spotkania dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz o nowe powołania z udziałem LSO, Małego Chóru Kalasancjusza i podopiecznych Centrum Kultury Calasanz o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Róży Matki Bożej Miłosierdzia.

6. W przyszły poniedziałek, 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Sanktuarium Ojców Bernardynów o godz. 9.00. W naszym kościele Msza św. w intencji chorych i starszych parafian o godz. 10.00. Po Mszy św. udzielimy sakramentu Namaszczenia.

7. Zapraszamy na konferencję dotyczącą profilaktyki zdrowia dzieci zatytułowaną: „Tarczyca u dzieci – problem czy norma?” wygłoszoną przez Doktora Adama Dudka, w Centrum Kultury Calasanz, 13 lutego o godz. 17.00.

8. W minionym tygodniu zmarła śp. Aleksandra Nazimek z ul. Lwowskiej. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

Dział
Empty section. Edit page to add content here.

Przeczytaj także