PIJARZY RZESZÓW

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła - 19 września 2021 r.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie 17. Parafiady, która odbyła się w minioną niedzielę.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i towarzyszy, we wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (prosimy o modlitwę w intencji o. Mateusza Pindelskiego – Prowincjała Polskiej Prowincji Pijarów), w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio.

 

 1. Trzech kandydatów do naszego zakonu dołączy jutro do naszej wspólnoty i rozpocznie okres rocznego Przednowicjatu w Rzeszowie. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli pod kościołem, 

 

 1. Zapraszamy na Adorację Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.

 

 1. W najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się Kongres Duchowości Młodych adresowany dla będących w wieku 18-35 lat. Można wybrać odpowiednią ścieżkę: klasyczną, otwartą lub medytacyjną. Wśród mówców będą: bp Artur Ważny, ks. Mirosław Maliński, s. Małgorzata Chmielewska, o. Jacek Prusak. Tematy to. m.in. Modlitwa nie tylko odklepana czy Odrzuceni przez kościół? Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zapisy na inspirowani.pijarzy.pl oraz na stronie internetowej i facebooku.

 

 1. Już teraz zapowiadamy, że Centrum Kultury Calasanz organizuje zajęcia z uważności dla rodziców i nauczycieli „Bądź po mojej stronie, czyli jak lepiej radzić sobie ze stresem w rodzinie”. Zajęcia będą prowadzone we wtorki od godz. 19.30-21.00 począwszy od 12.10 przez 14 tygodni. 

 

 1. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Więcej informacji na plakacie od strony Przednowicjatu oraz na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl

 

 1. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby w wieku powyżej 50 lat do udziału w zajęciach uniwersytetu, które odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w soboty, dwa razy w miesiącu. Szczegóły na stronie instytutu oraz na plakacie od strony ulicy.

 

 1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć katolickie Radio VIA. Dzisiaj dziękujemy także za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do specjalnej skarbony przy wyjściu od strony Przednowicjat albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Krzysztof Stanek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
XXIV Niedziela Zwykła - 12 września 2021 r.
 1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności w Wilanowie beatyfikacja ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej o godz. 12.00. Uroczystość będzie transmitowana przez Telewizję Polską.
 2. Z okazji dzisiejszej Uroczystości Matki Bożej Pani Rzeszowa w Ogrodach Bernardyńskich zastanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy dzisiaj na 17. Parafiadę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30. Program znajduje się na plakatach i na stronie.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj o godz. 19.15.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek święto tytularne naszego pijarskiego Zakonu – Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego (jest to dzień odpustu w kaplicy Sióstr Karmelitanek; Msza św. u Sióstr o godz. 7.30), w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w sobotę święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli pod kościołem, 
 7. Zapraszamy do udziału w Kongresie duchowości młodych INspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24-26.09 dla osób w wieku 18-35 lat. Więcej informacji na stronie internetowej i facebooku.
 8. Dzisiaj jest ostatni dzień zapisów na jednodniową pielgrzymkę do Komańczy, Dukli, Starej Wsi, Iwonicza Zdroju, która odbędzie się w sobotę. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć katolickie Radio VIA. Już teraz dziękujemy także za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: m.in. specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony dzisiejszym beatyfikacjom oraz nowy numer „Echa z Afryki”
 11. Na placu od strony przednowicjatu przedstawiciel Księgarni Świętego Pawła zachęca do zakupu codziennych tekstów i rozważań Ewangelia 2022 – Słowo na każdy dzień, książek z duchowości katolickiej oraz Pisma św.
 12. W minionym tygodniu zmarła śp. Stefania Supłacz z ul. Zygmunta I Starego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
XXIII Niedziela Zwykła - 5 września 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. W liturgii przeżywamy w środę święto Narodzenia NMP, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej.
 3. Z okazji 20. Rocznicy powstania w Polsce Róż Różańcowych Rodziców zapraszamy wszystkich, którzy przynależą w naszej parafii do tego dzieła, aby wspólnie odnowić Akt zawierzenia się Matce Bożej. Tak jak w każdą 2. i 4. środę miesiąca zapraszamy szczególnie w najbliższą środę: o 17.00 Koronka i Różaniec, a o 18.00 Msza św. w int. dzieci i rodziców z Róż Różańcowych Rodziców.
 4. O. Pacyfik Iwaszko z zakonu franciszkanów odprawi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w czwartek o godz. 18.00.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli pod kościołem, natomiast kandydatów z klas 7 w piątek o godz. 19.00 w kawiarence.
 6. Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. dzieci z terenu naszej parafii oraz zapisy dzieci do Teatru Atmosfera Junior, a także zgłoszenia na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz, takie jak: warsztaty „Relacje i emocje”, gotowanie, zajęcia techniczne, sensoryczno-motoryczne, Kredkami do Nieba i odrabianie lekcji. Zapisy w zakrystii i u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 7. Zapraszamy wszystkich chórzystów i nowych chętnych do śpiewania w Chórze Kantylena na próbę w piątek o godz. 18.00.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 9. Rodziców chłopaków z Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00.
 10. Ponownie zapraszamy na 17. Parafiadę, która została przeniesiona na niedzielę za tydzień. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30. Program znajduje się na plakatach i na stronie.
 11. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15.
 12. Za tydzień będziemy gościć przedstawicieli Księgarni Świętego Pawła, którzy zachęcają do zakupu codziennych tekstów i rozważań Ewangelia 2022 – Słowo na każdy dzień, książek z duchowości katolickiej oraz Pisma św.
 13. Zapraszamy do udziału w Kongresie duchowości młodych INspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24-26.09 dla osób w wieku 18-35 lat. Więcej informacji na stronie internetowej i facebooku.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Komańczy, Dukli, Starej Wsi, Iwonicza Zdroju, która odbędzie się w sobotę 18 września. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 15. Trwają także zapisy na kilkudniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na północy Polski (Swarzewo, Sianowo i Matemblewo), która odbędzie się w dniach 21-26.09. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń, a zapisy i szczegóły u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 16. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na rzecz Afgańczyków, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji w swoim kraju.
 17. Ojcu Łukaszowi Adamusiakowi dziękujemy dzisiaj za sześcioletnią posługę w naszej parafii i za wszelkie dobro. Niech Bóg błogosławi mu w pijarskim dziele w Bolszewie, gdzie będzie przełożonym wspólnoty zakonnej.
XXII Niedziela Zwykła - 29 sierpnia 2021 r.
 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Przemysława Suchego oraz O. Rafała Stenkę i życzymy im Bożego błogosławieństwa. Jednocześnie dziękujemy O. Łukaszowi za sześcioletnią posługę w naszej parafii. Pożegnamy go w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia i przeżycia Odpustu parafialnego oraz poprzedzającego go Triduum.
 3. Dzisiaj zapraszamy na 21. Urodziny Małego Chóru św. Józefa Kalasancjusza: Msza św. o godz. 11.00, a około godz. 17.00 wspólne śpiewanie i spotkanie przy urodzinowym torcie w ogrodzie parafialnym. Już teraz można podziwiać wybrane pamiątkowe zdjęcia Małego Chóru z ostatnich dwudziestu lat zawieszone na budynku nowicjatu.
 4. Zapraszamy dzisiaj na 17. Parafiadę. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i ich rodziców. Więcej informacji umieszczono na plakatach i na stronie internetowej.
 5. Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. dzieci z terenu naszej parafii oraz zapisy dzieci do Teatru Atmosfera Junior, a także zgłoszenia na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz, takie jak: warsztaty „Relacje i emocje”, gotowanie, zajęcia techniczne, sensoryczno-motoryczne, Kredkami do Nieba i odrabianie lekcji. Zapisy w zakrystii i u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 6. W środę 1 września podczas szkolnych Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Tego dnia – w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój dla całego świata.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: – w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania (zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza i Mały Chór Kalasancjusza oraz ich rodziców do modlitwy, a także na spotkanie po Eucharystii); – w piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00 do 19.30. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej; – w sobotę na wieczornej Mszy św. i podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Ponadto w liturgii tego tygodnia w piątek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego.
 9. W przyszłą niedzielę: na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne. Powracamy także do sprawowania Mszy św. o godz. 15.00. W całej Polsce po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów znaleźli się w dramatycznej sytuacji.
 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w czwartek o godz. 19.30, natomiast zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania i pierwsze spotkanie dla kandydatów z klas 7 odbędzie się w sobotę o godz. 15.00.
 11. Zapraszamy do udziału w Kongresie duchowości młodych INspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24-26 września. Więcej informacji na stronie internetowej i facebooku.
 12. O. Pacyfik odprawi Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek 09 września o godz. 18.00.
 13. Rozpoczynamy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Komańczy, Dukli, Starej Wsi, Iwonicza Zdroju, która rozpocznie się w sobotę 18 września o godz. 8.00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 14. Organizujemy także kilkudniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na północy Polski w dniach 21-26 września. Będziemy w sanktuariach w Swarzewie, Sianowie i Matemblewie. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby podziękować za miłość lub o nią prosić u Matki Bożej Pięknej Miłości w Sianowie oraz tych, którzy chcieliby podziękować za potomstwo lub o nie prosić u Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Można też przy okazji odpocząć jesienią nad morzem i zwiedzić okoliczne miejsca. Informacje na tablicach ogłoszeń, a zapisy i szczegóły u O. Mariusza Kożuchowskiego.
 15. Na kolejny tydzień, w którym rozpocznie się nowy rok szkolny, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XXI Niedziela Zwykła - 22 sierpnia 2021 r.
 1. W dzisiejszą Uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością odpustową, które prowadzi o. Grzegorz Książek. W kolejne dni wygłosi kazania na wszystkich Mszach św., a dodatkowo zaprasza na konferencję na temat „Wychowanie młodego pokolenia w duchu św. Józefa Kalasancjusza” – w poniedziałek o godz.19.00. We wtorek będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godziny 15.00. W samą Uroczystość odpustową 25 sierpnia Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie i niesienie feretronów; zapraszamy LSO, Mały Chór Kalasancjusza, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, straż do niesienia baldachimu. Skorzystajmy z czasu łaski i zaprośmy bliskich, przyjaciół i znajomych do wspólnego świętowania.

 

 1. Ponadto w liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława Findysza, we wtorek święto Św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę wspomnienie Św. Augustyna.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w peregrynację figury Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele. Peregrynacja małej figury Matki Bożej po domach rozpocznie się w dniu odpustu parafialnego. Każdorazowo po wieczornej Mszy św. będzie można ją przyjąć na jeden dzień u siebie i odnieść z powrotem do kościoła. Zapisy chętnych w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Ojcu Bartłomiejowi Koszykowi dziękujemy za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy dzięki jego kapłaństwu i konsekracji zakonnej. Niech Bóg błogosławi mu w pijarskim dziele w Krakowie, do którego zostaje posłany.

 

 1. Zapraszamy na Jubileusz 21 lat Małego Chóru św. Józefa Kalasancjusza w przyszłą niedzielę: Msza św. o godz. 11.00 oraz wspólne śpiewanie i spotkanie przy urodzinowym torcie w ogrodzie parafialnym ok. godz. 17.00.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na 17. Parafiadę. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i ich rodziców.

 

 1. Zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania i pierwsze spotkanie dla kandydatów z klas 7 odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 15.00.

 

 1. Organizujemy kilkudniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na północy Polski w dniach 21-26.09. Będziemy w sanktuariach w Swarzewie, Sianowie i Matemblewie. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcieliby podziękować za miłość lub o nią prosić u Matki Bożej Pięknej Miłości w Sianowie oraz tych, którzy chcieliby podziękować za potomstwo lub o nie prosić u Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Można też przy okazji odpocząć jesienią nad morzem i zwiedzić okoliczne miejsca. Informacje na tablicach ogłoszeń, a zapisy i szczegóły u O. Mariusza Kożuchowskiego.

 

 1. Po Mszach św. ofiarami do puszek można dzisiaj wesprzeć bardzo drogą terapię pochodzącej z Ukrainy dziewczynki Sofii Palij, o co proszą jej dziadkowie poleceni przez biskupa Jana Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz nowego numeru „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na wrzesień i październik. A na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W minionym tygodniu zmarły: śp. Antonina Wojewoda z ul. Królewskiej oraz śp. Stanisława Hawro z ul. Marcina Filipa. Polećmy je Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
XX Niedziela Zwykła - 15 sierpnia 2021 r.
 1. Dzisiaj z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny po mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. Dziękujemy ks. Tomaszowi Borowskiemu, pallotynowi za głoszone na dzisiejszych mszach św. Słowo Boże. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ramach peregrynacji figury Matki Bożej Różańcowej, która potrwa do czwartku. Dzisiaj od godz. 15 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu, podczas której o pełnych godzinach odmówimy trzy części Różańca. Szczegółowy program całej peregrynacji znajduje się na plakatach i na stronie internetowej. Na stolikach z prasą umieszczone są także teksty zawierzenia rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi, do którego gorąco zachęcamy. Są również książki i modlitewniki związane z peregrynacją.

 

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Jacka, w piątek św. Bernarda, w sobotę św. Piusa X.

 

 1. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje Pielgrzymkę w intencji zmarłych do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, która odbędzie się w sobotę. Informacje na plakatach.

 

 1. W najbliższą niedzielę – w Uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła – rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością odpustową, które poprowadzi o. Grzegorz Książek. W ramach Triduum wygłosi kazania na wszystkich Mszach św., a dodatkowo zaprasza na konferencję na temat „Wychowanie młodego pokolenia w duchu św. Józefa Kalasancjusza” – w poniedziałek o godz.19.00. Także w poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd do kręgielni o godz. 14.30. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii lub u O. Mariusza Kożuchowskiego. We wtorek będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od godziny 15.00. W samą Uroczystość odpustową 25 sierpnia Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna.

 

 1. Dziękujemy O. Bartłomiejowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii. Pożegnamy go w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

 1. Spotkanie młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby odbędzie się w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w niedzielę o godz. 19.30. W programie czuwanie modlitewne i Eucharystia.

 

 1. Zapraszamy osoby dorosłe na spływ kajakowy po rzece Tanew, zakończony grillem. Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 8.00 sprzed kościoła. Koszt – 60 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub u o. Dariusza.

 

 1. W 45. roku istnienia naszej parafii już teraz zapraszamy na Jubileusz 21 lat Małego Chóru Kalasancjusza i 17. Parafiadę w niedzielę 29 sierpnia.

 

 1. Centrum Medyczne „Medyk” zaprasza na bezpłatne badania w ramach programu „Profilaktyka 40+”. Program skierowany jest do osób powyżej 40. roku życia. Szczegółowe informacji znajdują się na plakacie.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do specjalnej skarbony przy wyjściu od strony Nowicjatu albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będzie można wesprzeć bardzo drogą terapię pochodzącej z Ukrainy dziewczynki Sofii Palij, o co będą prosić jej dziadkowie poleceni przez biskupa Jana Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz nowego numeru „Żywego Słowa” z codziennymi czytaniami i rozważaniami na wrzesień i październik. A na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Lesław Bober z ul. Mazowieckiej. Polećmy go Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”

 

XIX Niedziela Zwykła - 8 sierpnia 2021 r.
 1. W minioną środę wyruszyła Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do piątku 13 sierpnia za pośrednictwem Katolickiego Radia VIA można duchowo towarzyszyć pielgrzymom, a poprzez stronę www.pielgrzymka.rzeszow.pl przekazywać intencje, które będą polecane w nowennie w czasie Pielgrzymki.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę wspomnienie św. Klary; w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w tym dniu po mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach peregrynacji figury Matki Bożej Różańcowej, która będzie miała miejsce w naszym kościele w dniach od 13 do 20 sierpnia. Peregrynacja jest oddolną inicjatywą mężczyzn zgromadzonych wokół Męskiego Różańca. Wprowadzenie figury w piątek na rozpoczęcie mszy św. o godz. 18.00. Po Eucharystii – modlitwa różańcowa. 
 4. Dziękujemy o. Januszowi Furtakowi za głoszone na dzisiejszych mszach św. Słowo Boże i dzielenie się szczegółami duszpasterskiej posługi w Chile. Dalsze pijarskie posługiwanie o. Janusza można wesprzeć ofiarami składanymi do skarbony znajdującej się przy wyjściu od strony Nowicjatu.
 5. Dziękujemy także za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zapraszamy osoby dorosłe na spływ kajakowy po rzece Tanew, zakończony grillem. Wyjazd w sobotę, 21 sierpnia, o godz. 8.00 sprzed kościoła. Koszt – 60 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub u o. Dariusza.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVIII Niedziela Zwykła - 1 sierpnia 2021 r.
 1. W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji Ojczyzny, jak również o trzeźwość naszego Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji zgodnie z mottem: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.

 

 1. Dzisiaj z racji 1. niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu przypadają także: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. w tym dniu rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.00. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę: kazania będzie głosił o. Janusz Furtak, natomiast zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa” wyruszy w środę. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki w rzeszowskiej Farze o godzinie 6:30. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA (szczegółowe informacje na stronie radia).

 

 1. Zbliża się beatyfikacja Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. W ramach duchowego przygotowania w piątek 6 sierpnia rozpocznie się I Edycja Ogólnopolskich Rekolekcji BEATYFIKACJA33. Wszelkie materiały oraz potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: beatyfikacja33.pl.

 

 1. Kończymy dzisiaj „Akcję św. Krzysztof” – na środki transportu dla misjonarzy. Wsparcie można jeszcze złożyć do specjalnie oznakowanej skarbonki przy wyjściu od strony Nowicjatu.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Alicja Berny z ul. Lwowskiej. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVII Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 r.
 1. Z okazji dzisiejszego I Ogólnoświatowego Dnia Dziadków i Osób Starszych Ks. Bp Jan Wątroba odprawi Mszę św. w intencji seniorów o godz. 15.00 w katedrze.

 

 1. Dzisiaj w dniu św. Krzysztofa po Mszach św. pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Będzie też można przekazać ofiarę na środki transportu dla misjonarzy zgodnie z mottem: „1 grosz za 1 przejechany kilometr” – jako podziękowanie za szczęśliwe podróże.

 

 1. Z racji ogłoszonego na dzisiaj Dnia Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Marty, a w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00, a kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i soboty o stałych godzinach.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Bardzo cieszymy się z nowego numeru „Kalasancjusza Rzeszowskiego” i dziękujemy jego twórcom. Znajdziemy w nim zapis wybranych wydarzeń i wspomnień z minionego roku.

 

 1. Na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XVI Niedziela Zwykła - 18 lipca 2021 r.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. W przyszłą niedzielę w dniu św. Krzysztofa po Mszach św. pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Będzie też można przekazać ofiarę na środki transportu dla misjonarzy zgodnie z mottem: „1 grosz za 1 przejechany kilometr” – jako podziękowanie za szczęśliwe podróże.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy, Patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi.

 

 1. We wtorek przypada 8 rocznica ingresu bpa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ustanowiony przez papieża Franciszka I Ogólnoświatowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Będziemy się za nich modlić podczas każdej Mszy św., a ks. bp Jan Wątroba odprawi Mszę św. w intencji seniorów o godz. 15.00 w katedrze.

 

 1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił przyszłą niedzielę 25 lipca Dniem Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Z tej racji za tydzień, w całej Polsce, po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

 

 1. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie lub na stronie internetowej Instytutu. Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00, a kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i soboty o stałych godzinach.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Bardzo cieszymy się z nowego numeru „Kalasancjusza Rzeszowskiego” i dziękujemy jego twórcom. Znajdziemy w nim zapis wybranych wydarzeń i wspomnień z minionego roku.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarli: Monika Łazarz z ul. Zygmunta I Starego oraz Antoni Szczepanik z ul. Marcina Filipa. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XV Niedziela Zwykła - 11 lipca 2021 r.
 1. Miniony wtorek był w naszej parafii dniem całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach cyklicznej adoracji w Diecezji Rzeszowskiej. Dziękujemy wspólnotom parafialnym i wszystkim osobom, które swoją obecnością na adoracji włączyły się w modlitwę za Kościół św., naszą diecezję i bieżące sprawy naszej Ojczyzny.
 2. W liturgii tego tygodnia w czwartek w naszym pijarskim Zakonie wspominamy św. Pompiliusza Marię Pirrottiego.
 3. Siostry Karmelitanki zapraszają na uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej w piątek 16 lipca i na poprzedzające ją Triduum. Od wtorku do piątku dodatkowe Msze św. w kaplicy Sióstr o godz. 18.00. Po Mszach św. obrzęd nałożenia Szkaplerza św. Do jego noszenia zachęcamy wszystkich, poczynając już od dzieci.
 4. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00, a kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i soboty o stałych godzinach.
 5. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną.  Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a na kolejny tydzień – czas pracy, urlopów i wakacyjnego wypoczynku – życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.
XIV Niedziela Zwykła - 4 lipca 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli.
 3. Najbliższy wtorek będzie w naszej parafii dniem całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach cyklicznej adoracji w Diecezji Rzeszowskiej. Zapraszamy i zachęcamy do przyjścia na adorację od godz. 12.00 do 18.00. Trwajmy na modlitwie za Kościół, naszą diecezję oraz za bieżące sprawy Ojczyzny i osobiste. Do modlitwy zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i wspólnoty parafii. W zakrystii można zadeklarować, o której godzinie rodzina lub wspólnota podejmie adorację.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 5. W związku z okresem wakacji, jak co roku, w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00. Przypominamy też o godnym i odpowiadającym miejscom świętym ubiorze.
 6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałek i środę od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00.
 7. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2021/2022. Informacje znajdują się na plakacie.
 8. Na stolikach z prasą są jeszcze egzemplarze dwumiesięcznika „Żywe Słowo” z codziennymi czytaniami mszalnymi i rozważaniami na lipiec i sierpień. Jest także nowy numer „Echa z Afryki”, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 9. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Przyjaciołom, Sympatykom i Gościom życzymy udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.
XIII Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2021 r.
 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej k. Nowego Targu.
 2. Zapraszamy na dobiegające końca czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dzisiaj o godz. 17.30, a od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Edwarda w naszej parafii, a szczególnie tym, którzy włączyli się w jej przygotowanie i przebieg.
 4. Przypominamy, że Biskup Diecezji Rzeszowskiej odwołał dyspensę od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, we wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka na tacę w tym dniu, tzw. „świętopietrze”, przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego na cele dobroczynne. Tego dnia imieniny obchodzi o. Proboszcz Paweł – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W sobotę obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.
 6. W tym tygodniu przypadają także: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
 7. Były proboszcz naszej parafii O. Jan Taff wraz z O. Eugeniuszem Śpiołkiem i O. Jackiem Raczkiem świętuje dzisiaj w Krakowie jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnych Jubilatach.
 8. W związku z okresem wakacji, jak co roku, w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Przypominamy też o godnym i odpowiadającym miejscom świętym ubiorze.
 9. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. 16.30-17.30 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00.
 10. Zapraszamy na wakacyjne zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego dla klas 2-7 w Centrum Kultury Calasanz. Informacje na stronie internetowej.
 11. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie prosi o przypomnienie o obowiązku uczestnictwa w spisie powszechnym organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.
 12. Na stolikach z prasą są jeszcze egzemplarze dwumiesięcznika „Żywe Słowo” z codziennymi czytaniami mszalnymi i rozważaniami na lipiec i sierpień. Zachęcamy także do nabywania i czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 13. Na czas wakacji i urlopów Parafianom, Przyjaciołom, Sympatykom i Gościom życzymy udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.
XII Niedziela Zwykła - 20 czerwca 2021 r.
 1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej diecezji obchodzona jako Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. O godz. 15.00 wyruszy Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodzinyz kościoła św. Jadwigi Królowej do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi a w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski wydał dekret odwołujący dotychczasową dyspensę dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od dzisiejszej niedzieli wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież na lokalne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które odbędzie się w naszej parafii w najbliższy wtorek od 17.00 do 21.00. Program podany jest na parafialnej stronie i na facebooku. Prosimy o zgłoszenie udziału w zakrystii, na parafialnego maila lub telefonicznie.

 

 1. Zapraszamy chorych i seniorów na dodatkową Mszę św. w ich intencjiw środę o godz. 9.00. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek w sali pod nowicjatem. Prosimy parafian o przekazanie informacji chorym i seniorom oraz o pomoc w przywiezieniu ich do kościoła. Można też zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie osoby, które potrzebują transportu, a nie ma kto im pomóc.

 

 1. Adoracja Uwielbieniaz indywidualnym błogosławieństwem w piątek o godz. 20.00.

 

 1. Informujemy, że decyzją Ojca Prowincjała nastąpią zmiany personalne w składzie naszej wspólnoty zakonnej: O. Bartłomiej Koszyk przejdzie do wspólnoty w Krakowie-Rakowicach (oficjalne pożegnanie nastąpi w niedzielę 22.08); a O. Łukasz Adamusiak przejdzie do wspólnoty w Bolszewie (oficjalne pożegnanie w niedzielę 05.09). Już teraz odchodzącym Ojcom wyrażamy wdzięczność za ich wieloletnią gorliwą posługę wśród nas. Na nowy rok szkolny do naszej wspólnoty dołączą z Krakowa: O. Przemysław Suchy i O. Rafał Stenka.

 

 1. Zapraszamy do pielgrzymowania z Rzeszowską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Na plakacie umieszczono informacje o zapisach na siódmy dzień do grupy św. Józefa Pelczara.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W minionym czasie zmarli śp. Helena Lekowska z ul. Mazowieckiej, śp. Maria Czekierda z ul. Władysława IV i śp. Gabriel Mikinko z ul. Saskiej. Polećmy ich Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
XI Niedziela Zwykła - 13 czerwca 2021 r.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. 
 2. W dniu dzisiejszym jest ostatnia okazja, by zobaczyć piękny i przejmujący spektakl pt. „Drzewo Życia”, który przygotował Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA. Przedstawienie ukazuje wewnętrzne przeżycia i osobiste doświadczenia drugoplanowych uczestników pasji Jezusa. Spektakl jest przeznaczony dla osób od 15. roku życia. Zapraszamy do auli pod kościołem dzisiaj o godz. 19.00.
 3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala, a w czwartek św. Alberta Chmielowskiego.
 4. Adoracja Uwielbienia w piątek o godz. 20.00.
 5. Biskup Pomocniczy naszej diecezji Edward Białogłowski przeprowadzi wizytację w naszej wspólnocie parafialnej w najbliższą niedzielę. Powitanie i rozpoczęcie wizytacji o godz. 6.30. Ks. Biskup będzie obecny podczas każdej Mszy św. niedzielnej. Zakończenie po Eucharystii o godz. 18.00. Wspólnoty i grupy parafialne zapraszamy do udziału według planu podanego na plakatach i na stronie internetowej, a liderów wspólnot i grup prosimy o przygotowanie krótkiej informacji i sprawozdania.
 6. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę ks. Bp Edward udzieli sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 15.00. Polecajmy Bogu w modlitwie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny. Prosimy także, by w przyszłą niedzielę wybrać udział we Mszy św. o innej porze niż godzina 15.00.
 8. Niedziela 20 czerwca jest w naszej diecezji obchodzona jako Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego o godz. 15.00, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego.
 9. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji 3. niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. W minionym tygodniu zmarł śp. Adam Świder z ul. Zygmunta I Starego. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
X Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021 r.
 1. Dziękujemy siostrom ze zgromadzenia Służebniczek Śląskich za dzielenie się swoim doświadczeniem misyjnej pracy w Kamerunie. Po Mszy św. będzie można ofiarami do puszek wesprzeć misje.

 

 1. Za możliwość wspólnego świętowania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dziękujemy Panu Bogu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji ulicami naszej parafii i wszystkim, którzy w niej uczestniczyli.

 

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone w oktawie Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj o godz. 17.15, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do asysty, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała udzielimy błogosławieństwa dzieciom i pobłogosławimy wianki.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia ponowimy akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Ponadto w liturgii tego tygodnia obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W najbliższą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. godz. 8.00; rocznica I Komunii św. podczas Mszy świętych o godz. 15.00 i o godz. 16.00 (dlatego prosimy ogół wiernych, by wyjątkowo przyjść na Eucharystię o innej godzinie); spotkanie rady parafialnej o godz. 19.15.

 

 1. Biskup Pomocniczy naszej diecezji Edward Białogłowski przeprowadzi wizytację w naszej wspólnocie parafialnej w niedzielę 20.06. Powitanie i rozpoczęcie wizytacji o godz. 6.30. Ks. Biskup będzie obecny podczas każdej Mszy św. niedzielnej. Zakończenie po Eucharystii o godz. 18.00. Wspólnoty i grupy parafialne zapraszamy do udziału według planu podanego na plakatach i na stronie internetowej, a liderów wspólnot i grup prosimy o przygotowanie krótkiej informacji i sprawozdania.

 

 1. Razem z Młodzieżowym Teatrem ATMOSFERA zapraszamy na spektakl pt. „Drzewo Życia”, w którym w przejmujący sposób przedstawione są wewnętrzne przeżycia i osobiste doświadczenia drugoplanowych uczestników pasji Jezusa. Przedstawienie w auli pod kościołem dzisiaj o godz. 16.00, a w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Spektakl przeznaczony dla osób od 15 roku życia. Ze względów organizacyjnych prosimy o pobranie w zakrystii bezpłatnych biletów wstępu. Przedstawienia nie będą transmitowane.

 

 1. W minionym tygodniu zmarła śp. Ewa Lutak-Rylska z ul. Mazowieckiej. Polećmy ją Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021 r.
 1. Od wtorku rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna i Międzynarodowy Dzień Dziecka, w środę święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w sobotę wspomnienie św. Bonifacego.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Centralna uroczystość w Rzeszowie rozpocznie się na Placu Farnym o godz. 9.00.
  W naszej parafii Msze św. według porządku niedzielnego bez Mszy św. o godz. 12.30 i 15.00. Uwaga: procesja eucharystyczna wyruszy już po Mszy św. o godz. 9.30! Na jej zakończenie przy naszej szkole zostanie odprawiona Msza św. w intencjach przewidzianych na godz. 11.00. Ołtarze będą ustawione na ul. Morgowej i Bałtyckiej. Zachęcamy mieszkańców do udekorowania domów. Zapraszamy do licznego udziału asystę, LSO, dzieci w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, straż pożarną z OSP Wilkowyja–Rzeszów. Wykorzystajmy okazję do wspólnego świadczenia o wierze w Eucharystyczną obecność Jezusa Chrystusa.

 

 1. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne odbędą się wokół kościoła. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci, służbę liturgiczną i każdego, kto chce się włączyć w asystę procesyjną.

 

 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30, a spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 16.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub tele­fonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.

 

 1. Koncert  Jednego Serca Jednego Duchaodbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 ale bez udziału publiczności na placu koncertowym. Zapraszamy do uczestnictwa jedynie dzięki transmisji w internecie i w Telewizji Trwam.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o 18.00.

 

 1. Ojciec Prowincjał Zakonu Pijarów skierował apel do osób związanych z naszym Zakonem: „Jako duszpasterze i wychowawcy pracujący z dziećmi i z młodzieżą włączamy się w działanie Kościoła na rzecz chronienia ich i naprawiania zła wyrządzonego im w przeszłości. Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych, które miały miejsce w naszym środowisku. Dlatego apeluję do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały do Delegata ds. ochrony małoletnich oraz do organów ścigania.” Szczegółowe wiadomości znajdują się na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń.

 

 1. W przyszłą niedzielę siostry Służebniczki Śląskie będą dzielić się swoim doświadczeniem misyjnej pracy w Kamerunie oraz prosić o modlitwę i ofiary do puszek na wsparcie misji.

 

 1. Razem z Młodzieżowym Teatrem ATMOSFERA zapraszamy na spektakl pt. „Drzewo Życia”, w którym w przejmujący sposób przedstawione są wewnętrzne przeżycia i osobiste doświadczenia drugoplanowych uczestników pasji Jezusa. Przedstawienie dzisiaj o godz. 19.00, a kolejne terminy – na plakatach. Spektakl przeznaczony dla osób od 15 roku życia. Ze względów organizacyjnych prosimy o pobranie w zakrystii bezpłatnych biletów wstępu.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23 maja 2021 r.
 1. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Okres komunii wielkanocnej trwa jeszcze tylko przez tydzień – do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00), w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

 

 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Po wczorajszych uroczystościach I Komunii św. kolejna grupa dzieci rozpoczyna Biały Tydzień i będzie uczestniczyć w Mszach św. o godz. 18.00 oraz w nabożeństwach majowych.

 

 1. Z okazji przypadającego w środę Dnia Matki z wdzięcznością w modlitwie i z dobrym słowem zwracamy się do wszystkich Mam wypraszając im Boże błogosławieństwo, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

 1. Adoracja uwielbienia w piątek o godz. 20.00.

 

 1. Prosimy o zgłoszenie się dzisiaj do zakrystii osób z ulic Morgowej i Bałtyckiej, które chcą pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało.

 

 1. Liceum Sióstr Pijarek przy ul. Sanockiej 70 zaprasza ósmoklasistów na dni otwarte, które odbędą się w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej szkoły.

 

 1. Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA zaprasza na spektakl pt. „Drzewo Życia”, który odbędzie się w najbliższą sobotę oraz w niedzielę o godz. 19.00. Kolejne terminy znajdują się na plakatach. Spektakl jest przeznaczony dla osób od 15 roku życia.

Dla orientacji, by przygotować odpowiednią ilość miejsc siedzących, prosimy o pobranie bezpłatnych biletów wstępu przy wejściu od strony nowicjatu. Od jutra bilety będzie można także odebrać w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj w łączności z całą Polską rozpoczynamy duchowe przygotowania do ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY, które odbędą się w LIZBONIE w 2023. Módlmy się za organizatorów, wolontariuszy i uczestników tego pięknego religijnego wydarzenia:

 

MODLITWA przed ŚWIATOWYMI DNIAMI MŁODZIEŻY – LIZBONA 2023

Maryjo, Pani Nawiedzenia, która z pośpiechem poszłaś w góry, by spotkać Elżbietę, poprowadź nas na spotkanie ze wszystkimi, którzy na nas czekają, abyśmy zanieśli im żywą Ewangelię: Jezusa Chrystusa, Twojego Syna i naszego Pana! Pójdziemy z pośpiechem, bez zbytnich rozproszeń i bez zwłoki, z zapałem i radością. Pójdziemy pełni pokoju, gdyż ten, kto niesie Chrystusa, niesie pokój, a czynienie dobra jest najlepszym sposobem istnienia. Maryjo, Pani Nawiedzenia, niech za Twoją przyczyną ten Światowy Dzień Młodzieży stanie się dla nas wspólnym uwielbieniem Chrystusa, którego niesiemy, tak jak Ty go nosiłaś. Spraw, niech stanie się okazją do świadectwa i wzajemnego dzielenia się, do braterstwa i wdzięczności, do poszukiwania tych, którzy wciąż czekają na Chrystusa. Maryjo, razem z Tobą przejdziemy tę drogę spotkania, by także nasz świat mógł zjednoczyć się w braterstwie, sprawiedliwości i pokoju. Pani Nawiedzenia, pomóż nam zanieść Chrystusa wszystkim, w posłuszeństwie Ojcu i w miłości Ducha.                                       POD TWOJĄ OBRONĘ

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 16 maja 2021 r.
 1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na działalność Katolickiego Radia VIA.

 

 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.15.

 

 1. Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich obchodzą Ojcowie: Józef Matras, Tomasz Jędruch, Wojciech Wojda i Marian Galas. Dziękczynną Mszę św. koncelebrowaną odprawią we wtorek o godz. 18.00. Jubilaci zapraszają do wspólnego dziękczynienia i proszą o modlitwę.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – w środę po nabożeństwie majowym.

 

 1. W czwartek przypada 21. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Jana Wątroby. Pamiętamy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

 

 1. Adoracja uwielbienia w piątek o godz. 20.00.

 

 1. W sobotę podczas dodatkowych Mszy świętych odbędą się kolejne uroczystości I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

 

 1. Również w sobotę, o godz. 10.00, w katedrze rzeszowskiej święcenia kapłańskie przyjmie sześciu diakonów naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Prośmy Pana także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi katolickie radio Via.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 15.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę, którą odmawiamy podczas codziennej adoracji przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W wigilię uroczystości zapraszamy na czuwanie modlitewne, które poprowadzi młodzież w sobotę o godz. 20.00.

 

 1. Okres spowiedzi i komunii wielkanocnejtrwa jeszcze tylko przez dwa tygodnie – do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pojednania. Przypominamy o możliwości spowiedzi przed każdą Mszą św.Gdyby ktoś potrzebował wyspowiadać się w innym czasie, można umówić termin telefonicznie dzwoniąc w godzinach pracy kancelarii parafialnej.

 

 1. Przedstawiciele działającej przy naszej parafii Grupy Męskiej po dzisiejszych Mszach św., przed kościołem od strony nowicjatu, propagują kult swojego patrona św. Andrzeja Boboli (m.in. książki, modlitewniki) oraz zapraszają mężczyzn do udziału w spotkaniach Grupy.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W minionym tygodniu zmarł śp. Wiesław Smuk z ul. Kujawskiej. Polećmy go Miłosiernemu Ojcu: „Wieczny odpoczynek …”
VI Niedziela Wielkanocna - 9 maja 2021 r.
 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy w piątego święto św. Macieja Apostoła. Tego dnia rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Adoracja uwielbienia o godz. 20.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA.

 

 1. W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyć w Mszach św. o godz. 18.00 i nabożeństwach majowych.

 

 1. W sobotę w Sanktuarium Matki Bożej w Lipinkach odbędą się święcenia diakonatu dwunastu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Módlmy się w ich intencji oraz upraszajmy nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 

 1. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na kolonię w Łapszach Niżnych dla dzieci szkół podstawowych w dniach 14-24 lipca. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub prosimy o kontakt z o. Mariuszem Kożuchowskim.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Echa z Afryki”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł „Starość nie jest chorobą, a seniorzy nie są ciężarem, lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła” oraz bardzo praktyczny dodatek – Litania Loretańska z nowymi wezwaniami. W „Niedzieli” – m.in. artykuł „Trzeba być znakiem sprzeciwu – rozmowa z abp Markiem Jędraszewskim”.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, które wspierają naszą parafię lub wspólnotę zakonną. Już teraz dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty przekazywane za tydzień z racji III niedzieli miesiąca. Prosimy składać je w opisanej kopercie na tacę lub do skarbonek przy stolikach z prasą albo wpłacać na konto. Serdeczne Bóg zapłać!
V Niedziela Wielkanocna - 2 maja 2021 r.
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.30 oraz od godz. 16.00 do 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

 

 1. W dni powszednie nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski (porządek Mszy św. jak w niedzielę), we wtorek wspomnienie św. Floriana, w czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski.

 

 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msze św. w piątek o godz. 7.00, 18.00 i 19.30, a spowiedź św. w tym dniu rano przed mszą św. i od godz. 17.00. Spowiedź dzieci przed I Komunią św. i ich rodziców o godz. 16.00. Chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów z racji pierwszego piątku, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub tele­fonicznie w godzinach, w których czynna jest kancelaria.

 

 1. W sobotę 8 maja podczas dodatkowych Mszy świętych odbędą się uroczystości I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

 

 1. W Roku św. Józefa zachęcamy do osobistego podjęcia nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa w pierwsze środy miesiąca, by umocnić wiarę, Kościół i nasze rodziny. Informacje i teksty w broszurkach na stolikach z prasą.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na kolonię w Łapszach Niżnych dla dzieci szkół podstawowych w dniach 14-24 lipca. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub prosimy o kontakt z o. Mariuszem Kożuchowskim.

 

 

Przeczytaj także