POMAGAM RZESZÓW

O INICJATYWIE

Pomagam Rzeszów

W celu przewinięcia poprzednich wpisów należy najechać kursorem na powyższe pole „POMAGAM RZESZÓW”.

OTO INFORMACJA O NASZEJ  INICJATYWIE RZESZÓW  POMAGAM
Grupa osób świeckich spontanicznie skrzyknęła się ( a ciągle dołączają nowe osoby), by bezinteresownie pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Obejmujemy swoją opieką:
1.Rodziny znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
2.Studentów, których rodziców nie stać na zapewnienie podstawowych potrzeb niezbędnych do nauki poza miejscem zamieszkania.

Staramy się udzielić pomoc materialną (żywność, odzież, wyposażenie domu, akcesoria dziecięce, przybory szkolne, pościel), wsparcie psychologiczne (niezbędne w przypadku ofiar przemocy), w razie potrzeby pomoc prawną, wsparcie przy załatwianiu różnych zawiłości w instytucjach państwowych, a także jeśli jest taka konieczność, to w miarę możliwości, pomoc przy remoncie mieszkania/domu.

 

W związku z tym, że nie jesteśmy fundacją, ani nawet stowarzyszeniem, nie dysponujemy żadnymi zasobami pieniężnymi.

 

Ta akcja funkcjonuje dzięki takim osobą jak TY. Pomagamy za sprawą ludzi, którzy mają potrzebę podzielania się, wsparcia słabszych i przywożą do pomieszczenia pod plebanią przeróżne rzeczy, które mogą jeszcze służy innym. Jeśli masz, czym się podzielić- zadzwoń na nasz telefon, a my na pewno znajdziemy osoby, które będą przez to szczęśliwsze:)

 

Prosimy! Nie przywoźcie rzeczy uszkodzonych, poplamionych, dziurawych. Takich rzeczy miejsce jest na śmietniku, a my przecież chcemy pomagać, a nie upokarzać.

 

Na naszej stronie na bieżąco ogłaszamy, co w danym momencie jest nam najbardziej potrzebne, ale jeśli o coś konkretnego nie prosimy, nie znaczy, że te rzeczy się nie przydadzą.

 

Zawsze czekamy na żywność i wszelkie przydatne rzeczy, które z pewnością trafią do potrzebujących.

 

Zapraszamy po raz kolejny do współpracy psychologów i prawników.

 

Wokół jest wiele ludzi dobrej woli i za to wszystkim – Bóg zapłać.

 

Podążajmy nadal drogą założyciela zakonu Pijarów- św. Kalasancjusza oraz bł. Piotra Casaniego, których priorytetem była opieka nad ubogimi dziećmi, a edukacja stanowiła tylko środek do wydobycia z nędzy. Nie można nauczać dzieci głodnych, trzeba je najpierw nakarmić. Nie można nauczać dzieci, jeśli żyją w rodzinachgdzie panuje ciągłe poczuciu zagrożenia życia. Trzeba najpierw zapewnić im bezpieczeństwo.

 

Jeśli zamierzasz przywieźć jakieś rzeczy to prosimy o kontakt
.Telefon: 571 241 652