REKOLEKCJE DLA CHŁOPAKÓW

Zapraszamy młodzież męską na rekolekcje podczas których pomówimy o istocie przyjaźni człowieka z Bogiem i o tym, jak odkrywać Jego wolę i plan na życie każdego z nas.

  • 30.01-3.02.2018 – Kraków (seminarium)
  • 19.02-23.02.2018 – Rzeszów (nowicjat)
W czasie zimowej przerwy, kiedy jesteśmy już w połowie roku szkolnego czy też studenckiego chcemy Tobie zaproponować  spędzenie tego czasu w nieco inny sposób. Nie na ośnieżonych stokach, wyjazdach zimowych…
Chcemy abyś ten czas spędził w domu zakonnym, abyś się zatrzymał, wyciszył i pomyślał o sobie, życiu i o Nim. Dlaczego? Ponieważ to się opłaca. Nie zawsze masz czas, aby pomyśleć o Bogu, zobaczyć siebie Jego oczami. Chcemy podjąć tematykę, która jest pragnieniem każdego człowieka, a jednocześnie często przez nas niezrozumiałą – plan na szczęśliwe życie.
Każdy z nas jest powołany przez Pana. Do czego? Pomożemy Ci to odkryć.W programie – czas na modlitwę wspólnotową i indywidualną, spotkanie z Pismem Świętym, ale nade wszystko okazja do rozmowy z kapłanem i możliwość przystąpienia do głębokiej spowiedzi.
Proponujemy także modlitwę jak najpiękniejszy sposób słuchania: Eucharystia, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz brewiarz.Te rekolekcje to również pobyt we wspólnocie zakonnej. Na własne oczy przekonasz się jak wygląda dzień zakonnika, jak się modli, jak żyje we wspólnocie. Będzie to czas wzajemnej wymiany doświadczeń. Poznasz charyzmat pijarski, jak wygląda w rzeczywistości ŻYCIE POŚWIĘCONE WYCHOWANIU i co to znaczy być duchowym synem św. Józefa Kalasancjusza – założyciela naszego zakonu.Te dni to czas słuchania Jezusa. Zdajemy sobie sprawę, że rozpoznanie woli Jego woli względem nas samych jest trudne, stąd proponujemy te kilka dni jedynie dla Niego. Aby Go usłyszeć należy się wsłuchać w Jego głos.Rekolekcje zaczynają się w poniedziałek o 18.00 a kończą przed południem w piątek.
Zabieramy ze sobą Pismo Święte, śpiwór, rzeczy osobiste.

Udział możliwy po zgłoszeniu.

Masz wątpliwości? Pisz…

Informacje i zgłoszenia:

Masz wątpliwości, pytaj…

o. Tomasz Abramowicz SP, duszpasterz powołań
e-mail: duszpasterstwo(al)pijarzy.pl
tel.: 603 723 464
adres: Kraków; ul. Akacjowa 5


o. Piotr Recki SP, duszpasterz powołań
e-mail: powolania(al)pijarzy.pl
tel.: 666 397 538
adres: Kraków; ul. Dzielskiego 1


o. Mariusz Siódmiak SP, duszpasterz powołań
e-mail: siodmiak(al)pijarzy.pl
tel: 668 864 701
adres: Rzeszów; ul. Lwowska 125