Rok dobrego serca

Pisząc podziękowania za akcję „Koszyk dobrego serca” nie przeszło nam przez myśl, że będzie ona miała dalszy ciąg. Obecna sytuacja w kraju, niepewność jutra czy obawa przed zarażeniem nie zabiły w Was chęci pomagania, a wręcz przeciwnie – otwarły ogromne pokłady dobroci. Po wielu rozmowach z Wami proponujemy, a zarazem ogłaszamy akcję „ROK DOBREGO SERCA”.

Dla wielu osób kwota 15 zł jest sumą prawie niezauważalną w portfelu, natomiast patrząc na nią z innej strony, ta sama kwota daje nam możliwość zakupu obiadu dla jednej rodziny. Za całą zebraną sumę będziemy mogli zakupić gotowe posiłki (krokiety, naleśniki,  gołąbki, pierogi) dla potrzebujących rodzin. Patrząc na Waszą dotychczasową gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, gorąco wierzymy, że i tym razem nasza prośba nie pozostanie bez odpowiedzi.

Ofiary dobrego serca można przekazywać na konto:
Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. Akacjowa 5, 31-466 Kraków
nr konta: 56 1600 1013 1846 6783 0000 0004 (z dopiskiem „Pomagam Rzeszów”).

Równocześnie zwracamy się z apelem: Jeżeli wiecie, że w Waszym sąsiedztwie są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, nie wahajcie się poprosić o pomoc dla nich. Niech naszą dewizą będą słowa papieża Franciszka:
Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł powiedzieć: „dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka”.