Spotkanie Młodzieży Pijarskiej 2019

19 SMP

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

11 – 14 października 2019 Kraków

 

On żyje, żyj i Ty!

Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się do 30 września 2019r i przyniesienie karty kwalifikacyjnej wraz z opłatą 120zł w opisanej kopercie (imię i nazwisko) w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

ZAPISY TUTAJ: https://forms.gle/UvuyKf1LyqCggocY6

KARTA ZGŁOSZENIOWA: wyjazdu do Krakowa na SMP 2019

 

Program:

Piątek, 11 października

Przyjęcie grup w holu LO od godz. 16.00

Prezentacja grup – Młodzi spotykają młodych

„On daje życie” –  o. Piotr Wiśniowski

Adoracja NS i czas na spowiedź

Sobota, 12 października

Spotkania w grupach z Animatorami

„By nie stracić życia” – bp Janusz Mastalski

Czas na pytania

Eucharystia z ks. Biskupem

Czas wolny – możliwość zwiedzania Krakowa

Próby przed występem

Przegląd Piosenki Religijnej

Zabawa chrześcijańska

Adoracja NS i czas na spowiedź

Niedziela, 13 października

„W poszukiwaniu życia” – o. Eloy Fernandez

Czas na pytania

Spotkania w grupach z Animatorami

Trasa turystyczna – Ojcowski Park Narodowy

Eucharystia z o. Prowincjałem

Wieczór z Maryją

Poniedziałek, 14 października

Eucharystia z Osobami niepełnosprawnymi Zakończenie 19. SMP

 

Prezentacja grup

Każdej z grup został przydzielony jeden z młodych bohaterów biblijnych wspominanych w Christus vivit. Poniżej zobacz listę tych, którzy przyjeżdżali w latach ubiegłych. Nowe grupy proszę o kontakt. W załączniku znajdują się też pomocne biogramy. Zadaniem grupy będzie przygotowanie maksymalnie 3 min. scenki. Chodzi o przekazanie, czym dana postać może zainspirować współczesną młodzież. Może to być np. cecha charakteru lub jakaś życiowa wartość.

Hasło 19. SMP

Z jednej strony nawiązuje do adhortacji Papieża Franciszka Christus vivit, która została opublikowana po Synodzie nt. młodych, wiary i rozeznania powołania. Z drugiej strony jest wezwaniem do radosnego życia chrześcijańskiego.

Przegląd Piosenki Religijnej

Każda z grup może zaprezentować tylko jeden utwór. Występ może trwać maksymalnie 10 min. Zachęcamy, by występ był połączony z tańcem, którego można nauczyć wszystkich uczestników. Zgłoszone grupy będą miały możliwość przeprowadzenia próby z akustykiem w uzgodnionym czasie. Występ w ramach Przeglądu nie jest obowiązkowy.

Zakwaterowanie: Budynki SP i LO Piajrów w Krakowie. Będziemy też gościć w kościołach pijarskich w parafiach na Rakowicach i Wieczystej.

Wyżywienie: Śniadania i kolacje będą zasadniczo stanowić kanapki oraz herbata. Prosimy, by każdy uczestnik przywiózł po jednym, niewielkim produkcie typu: żółty ser, wędlina, dżem. Obiady będą jednodaniowe.

Koszt: 120 PLN za uczestnika, W koszt wliczone jest: zakwaterowanie z noclegiem na podłodze, wyżywienie oraz gadżety. Recepcja: Będzie otwarta od godz. 16.00 w budynku LO. Tam będzie można uiścić należność, pozostawić przywieziony prowiant i odebrać pakiety. Opieka: Za uczestników, którzy powinni być w wieku ucznia szkoły ponadpodstawowej odpowiedzialni są opiekunowie. O porządek zadba Młodzież Pijarska z Krakowa.

Niezbędnik: Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną lub studencką, śpiwór, karimatę lub materac i rzeczy osobiste, w tym wygodne buty i kurtkę na trasę turystyczną.